هدر موبایل
1394/10/27 12:14:26
سرویس صحن
اسدالهی در نطق میان دستور:

رهبری با هدایت های مدبرانه نگذاشتند عزت ملت ایران لگدمال شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با یادآوری اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها، تصریح کرد: مقام معظم رهبری با هدایت های مدبرانه و راهبردی نگذاشتند عزت ملت ایران لگدمال شود.
رهبری با هدایت های مدبرانه نگذاشتند عزت ملت ایران لگدمال شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با یادآوری اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها، تصریح کرد: مقام معظم رهبری با هدایت های مدبرانه و راهبردی نگذاشتند عزت ملت ایران لگدمال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/81334.jpg رهبری,با,هدایت,های,مدبرانه,نگذاشتند,عزت,ملت,ایران,لگدمال,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،‌ غلامرضا اسداللهی در نشست علنی امروز ( یکشنبه 27 دی ماه ) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن تبریک میلاد فرخنده امام حسن عسکری (ع) به همه مسلمانان جهان و همچنین تشکر از مردم حوزه انتخابیه خود، گفت: از مردم متدین و بزرگ، کهن دیار اندیشه، ادب و ایثار حوزه انتخابیه خود که زادگاه علمایی همانند ابوالوفای بوزجانی، شاعرانی همانند عبدالرحمان جامی، عرفایی همانند شیخ احمد جامی و سیف بافرجی، زین الدین ابوبکر تایبادی و بیش از 900 شهید سرافراز همچون علیمردانی ، شریفی،  خانوری، قنبری و نماینده شهیدمنطقه شهید علی اکبر دهقان است تشکر می کنم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس شورای اسلامی،  ادامه داد: این افتخار در باب ایثارگری برای مردم تربت جام کافی است که  مردم متدین و ولایتمدار تربت  جام در زمان دوران دفاع مقدس افتخار آفریدند و روستایی با 12 خانوار جمعیت بیش از 18 شهید را تقدیم دفاع از حریم ملی خود نمودند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با ابراز تاسف از درد و رنج ایجاد شده بر بشریت بویژه در منطقه خاورمیانه در طی سال های متمادی، تصریح کرد: بار دیگر رسالت جامعه بشری و مجامع بین المللی بویژه سازمان ملل را یادآوری می نمایم و می گویم کجاست وجدان هایی که در اثنا و بعد از جنگ جهانی دوم به خود آمدند و ایده سازمان ملل و منشور جهانی حقوق بشر را مطرح نمودند تا شاید آلام بشری کمتر شود، باید ببینند این روزها چه بر مردم بی دفاع یمن، سوریه، عراق، افغانستان و بحرین می گذرد و چه اندازه سازمان ملل توانسته آلام، درد و رنج این مردم مظلوم را التیام بخشد.

وی با یادآوری جنایت های آل سعود، گفت: امروز جنایت های آل سعود و داعشی های تکفیری مورد حمایت آنها،  وجدان های آزاده امت اسلامی را آزرده است؛ متاسفانه دولت سعودی می خواهد ناکامی های خود را در یمن، سوریه، بحرین و همچنین سرکوب شیعیان درشرق عربستان که با اعدام روحانی مجاهد و آزاده آیت الله باقرالنمر بازسازی شد، تحت الشعاع حمله به سفارت خود در تهران قرار دهد که البته حمله به سفارت در جای خود عملکرد مناسبی نبود و نباید انجام می گرفت.

اسداللهی ادامه داد: در همین راستا بازی های کودتایی را شروع  و ارتباط خود را با جمهوری اسلامی قطع و برخی از عمال تحت حمایت و جیره خوار خود را نیز به این کار ترغیب نموده تا شاید به زعم باطل خود بتواند ایران مقتدر را منزوی نماید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم با یادآوری کمک 40 میلیون دلاری عربستان به صدام، افزود: ظاهرا سعودی های کم حافظه فراموش کردند که درگذشته نه چندان دور میلیاردها دلار برای دشمنی با ایران هزینه نمودند و راه به جایی نبردند تا جایی که خود اعتراف کردند که ما دو اشتباه را در منطقه انجام دادیم یکی در جنگ بین عراق و ایران که 40 میلیارد دلار به صدام کمک نمودیم و دیگری کمک به طالبان بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با ابراز تاسف از اقدامات غیرشرعی و غیرانسانی آل سعود، ادامه داد: این اقدمات هزینه های زیادی را بر وجهه نورانی اسلام و مردم مسلمان کشورهای سوریه، یمن، بحرین و ........تحمیل نموده ومی نماید؛ کودکان و زنان مظلوم و بی دفاع یمن آماج بمباران پی در پی هواپیماهای نظامی عربستان هستند و با تاسف بیشتر باید بگویم که ناموس، جان،  مال و اعتقادات مسلمانان بازیچه و اسیر دست پرورده های سعودی و داعشی های تکفیری هستند؛  آیا غیر از این است که آنها اصل اسلام ومسلمانان را هدف قرار داده اند؟

وی با یادآوری اجرایی شدن برجام و لغو تحریم ها، تصریح کرد: البته مقام معظم رهبری با هدایت های مدبرانه و راهبردی نگذاشتند عزت ملت ایران لگدمال شود و شرایطی را فراهم نمودند تا سربازان حوزه دیپلماسی جهاد گونه حسن نیت ما را به دنیا اعلام  و از حقوق مسلم ما در بهره مندی از فناوری صلح آمیز هسته ای دفاع و  به تحریم های ظالمانه پایان دهند.
 

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس نهم،  ادامه داد: اگرچه مسیر پرتلاطم بود و متاسفانه علیرغم تذکرات رهبری، دست اندرکاران،  ریاست محترم مجلس ونمایندگان حامی مذاکرات،  ظلم هایی بر آنها شد ولی ان شاء الله نتیجه آن بر مردم مبارک باشد.

اسداللهی  با تاکید بر اینکه  مصوبه مجلس  و شروط مورد تایید مقام معظم رهبری باید در فرآیند اجرایی برجام مدنظر دست اندرکاران قرار گیرد، تصریح کرد: امید است دولت محترم بر مبنای شرایط پساتحریم برنامه هایی را برای بهبود وضعیت معیشت مردم داشته و همچنین تلاش موثری را برای رونق پروژه های عمرانی و فعالیت های مولد اقتصادی  داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، سرعت عمل نیروی دریایی سپاه را در توقیف دو فروند شناور رزمی آمریکایی در خلیج فارس تحسین نمود و ادامه داد: باید سخت کوشی انقلابی پاسداران غیور، با صلابت، شجاع و همچنین سرعت عمل انقلابی  آنها را در دفاع از آب های سرزمینی وطن و توقیف مقتدرانه متجاوزان آمریکایی تقدیر نمود.

وی در تذکری به رئیس جمهور، خواستار تسریع در طی نمودن فرآیند قانونی منطقه دوغارون به منطقه آزاد شد و گفت: جناب رئیس جمهور باید یادآور شد تنها منطقه ای که در کشور منطقه آزاد ندارد استان های خراسان بزرگ است، بحث تبدیل منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به منطقه آزاد مطالعه شده و هم اکنون مراحل کارشناسی آن در دبیرخانه حوزه معاونت اول نهاد شما در جریان است لذا تقاضا دارم تلاش موثری را برای تسریع در طی نمودن فرآیند قانونی آن داشته باشید.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس نهم، در تذکری دیگر به رئیس جمهور، افزود: درخواست ارتقای بخش قدیمی ومستعد صالح آباد تربت جام از سال 1390 به دولت ارسال گردیده و در سفر چهارم هیات دولت به استان خراسان رضوی نیز این موضوع مصوب شد ولی متاسفانه تاکنون این مصوبه اجرایی نشد و صالح آباد کماکان از سال 1316 تاکنون بخش باقی مانده است لذا تقاضا دارم به  تقاضای به حق مردم محروم و  مستضعف این بخش توجه داشته باشید.

این نماینده مردم درمجلس نهم در تذکری به وزیر بهداشت خواستار تسریع در ساخت بیمارستان های در دست احداث صالح آباد شد و گفت: علیرغم بازدید جنابعالی و دستورات شما که بسی جای تشکر دارد روند ساخت بیمارستان در صالح آباد بسیار کند می باشد و با گذشت بیش از یک سال از حضور شما متاسفانه پیشرفت چندانی نداشته و همچنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعلل می نماید.

وی در تذکری به وزیر جهادکشاورزی از وضعیت اسفبار مرغداران، انتقاد و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت نامناسب صنعت مرغداری در کشور شد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخزر در مجلس، در تذکری به وزیرراه و شهرسازی، یادآور شد: از سفر جنابعالی به تربت جام قریب دو سال می گذرد ولی همچنان ورودی شهر مسک آباد و همچنین بهسازی و تعویض جاده تربت جام که به جاده مرگ معروف است به اتمام نرسیده است؛ تقاضا دارم تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس در پایان از وزارت نفت وشرکت گاز به خاطر گازرسانی به روستاهای تربت جام، تایباد و باخزر تشکر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet