هدر موبایل
1394/10/28 10:29:25
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

سفر آمانو به تهران سر آغاز همکاری های فنی و علمی بین ایران و آژانس

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با اجرایی شدن برجام و سفر آمانو به تهران، همکاری های فنی و علمی بین ایران و آژانس آغاز خواهد شد.
سفر آمانو به تهران سر آغاز همکاری های فنی و علمی بین ایران و آژانس نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با اجرایی شدن برجام و سفر آمانو به تهران، همکاری های فنی و علمی بین ایران و آژانس آغاز خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/118107.jpg سفر,آمانو,به,تهران,سر,آغاز,همکاری,های,فنی,و,علمی,بین,ایران,و,آژانس Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سفر دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران اظهار داشت:  پرونده هسته ای ایران از مسیر سیاسی به مسیر حقوقی تغییر مسیر داده است، این اتفاق مطالبه ای بود که ایران به آن اصرار داشت. اکنون جهان و آژانس بین المللی انرژی اتمی متوجه شدند که ایران به دنبال بمب هسته ای نیست و در رفتار خود صادق است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: اکنون که مسیر حقوقی طی می شود، زمینه بسیار خوبی فراهم می شود تا در بحث اقتصاد هسته ای ورود کنیم. از سوی دیگر می توانیم با آژانس بین المللی انرژی اتمی، بحث فنی و علمی را دنبال کنیم.

وی با اشاره به باز طراحی اراک اظهار داشت: اکنون با همکاری اروپا و غرب می توانیم، قلب راکتور خنداب اراک را به خوبی انجام دهیم بنابراین باید از فرصت هایی که پیش می آید به خوبی استفاده کنیم.

 نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر آمانو به تهران سر آغاز همکاری  های فنی و علمی بین ایران و آژانس است، تاکید کرد: پیش از این صلح آمیز بود فعالیت هسته ای ایران تایید شده است و اکنون باید از ظرفیت های علمی و فنی آژانس بهره مند شویم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درراستای تقویت وتوسعه روابط ایران وآژانس بین المللی انرژی اتمی بامداد امروز (دوشنبه) وارد تهران شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet