هدر اصلی
1394/10/28 11:48:40
سرویس صحن
طبیب‌زاده نوری در نطق میان دستور:

دغدغه منتقدان تنها برجام نیست

نماینده تهران در مجلس ضمن انتقاد از امتیازات واگذار شده در مذاکرات هسته‌ای و نحوه اجرایی شدن برجام گفت: دغدغه منتقدان تنها محدود به مذاکرات هسته‌ای و تفاهم برجام نیست و موارد مختلفی را شامل می‌شود.
دغدغه منتقدان تنها برجام نیست نماینده تهران در مجلس ضمن انتقاد از امتیازات واگذار شده در مذاکرات هسته‌ای و نحوه اجرایی شدن برجام گفت: دغدغه منتقدان تنها محدود به مذاکرات هسته‌ای و تفاهم برجام نیست و موارد مختلفی را شامل می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/114245.jpg دغدغه,منتقدان,تنها,برجام,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، "زهره طبیب زاده نوری" در نشست علنی امروز دوشنبه(28 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود گفت: دراین فرصت می خواستم درباره بودجه برای گسترش خطوط مترو ،آلودگی هوای تهران ،کارتن خواب‌ها و مشکلات اقتصادی زنان سرپرست‌خانوار نیازمند ، خسارات سیلاب اخیر،وضعیت نامناسب امحای زباله‌های بیمارستانی ، وضعیت مدارس استیجاری و صدها مشکل تهران و حومه بگویم اما دیدم خسارات حوادث طبیعی اخیر کشور ،مدارس کپری جنوب استان کرمان و دختران شین‌آبادی شرمسار می‌شوم.دیدم زباله‌های سفرهای شمالی‌کشور جنگل‌ها را تخریب می‌کند و فاضلاب‌ها به تالاب‌های شمال کشور می‌ریزد؛از مشکلات استان تهران بسیار بزرگ‌تر است.

نماینده مردم تهران ،ری،شمیرانات ،اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با مخاطب قرار دادن رئیس جمهوری گفت: بدانید با توهین‌هایی نظیر بی‌سواد ، بی‌شناسنامه یا حواله منتقدان به جهنم ؛ منتقدان دست از تکلیف شرعی و قانونی خود برنخواهند داشت.

وی در ادامه،افزود:اگر منتقدان داده‌ها و ستانده‌ها را در طول مذاکرات 2سال اخیر را عادلانه نمی دانستند،اگر نگران تزویر و عهدشکنی آمریکا در طول مذاکرات نگران بوده و هستند؛منتقدان از تاریخ یک قرن اخیر و اقدامات تجاوزکارانه آمریکا به حقوق بشر در ملت‌ها درس گرفته‌اند.

طبیب زاده نوری گفت: اقدامات اخیر آمریکا در سرقت بیش از 2میلیارد دلار از اموال مردم ایران ، ایجاد محدودیت برای تجار و گردشگران خارجی ، افزودن مداوم چندین باره شرکت‌ها و اشخاص در دایره تحریم‌ها تحت عناوین حقوق بشر و مبارزه با تروریسم و برنامه موشکی در حین مذاکرات و حین اجرای برجام ناشی از غیر قابل اعتمادبودن و زورگویی دولت آمریکا است.شورای نظارت و پیگیری اجرای برجام در مقابل نقض فرامین مقام‌معظم رهبری چه اقدامی انجام داده‌است؟

وی گفت: واقعیت این است که پس از اجرای تمام بندهای اجرای برجام اگر در طی روزهای آینده هرگونه تخلف و نقض عهدی از سوی دولت آمریکا صورت بگیرد از سوی دولت ایران امکان بازگشت در اقدامات انجام شده متصور نیست. امتیازات اخیر توسط هردولتی به دولت مقابل داده می‌شد ،حذف تحریم‌ها حداقل نتیجه آن محسوب می‌شد.

این نماینده مجلس نهم گفت: مسولان متاسفانه آنچنان خود را محتاج توافق نشان دادند که ثمره آن تحقیرها و توهین‌های مقامات آمریکایی و اروپایی ظرف 2سال اخیر بوده که در تاریخ انقلاب اسلامی ایران بی‌سابقه است.

وی گفت: هیچ فتح الفتوحی صورت نگرفته است؛ یادمان نرفته زمانی که قذافی تمام تجهیزات هسته‌ای لیبی را بار کشتی کرد و خارج کرد،در ملاقاتی رئیس جمهوری وقت ایتالیا بر دستان او بوسه زد و کشور بریتانیا علی رغم قراردادهای بسته شده اولین کشوری بود که اقدام به بمباران خاک لیبی کرد.

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفت:‌حضور هیات‌های تجاری در ایران نه به دلیل پیروزی لبخند،بلکه به دلیل نیازاقتصاد بحران زده غرب به بازار مصرف هشتاد میلیونی است،امروز پس از تعلیق تحریم‌ها گشایش در مناسبات بانکی از فروش آزادانه فروش نفت تازه در شرایط سال‌های قبل از تحریم قرار خواهیم گرفت.

وی در ادامه افزود:اگر ساختارهای معیوب اقتصادی نظیر وابستگی به خام فروشی نفت،وضعیت بیمار سیستم بانکی و گمرکی کشور اصلاح نشود هیچ تحولی در اقتصاد کشور در دوران پساتحریم رخ نخواهد داد.آقای رئیس جمهور دغدغه ما تنها مذاکرات هسته‌ای در طول 2سال اخیر نبوده است.دغدغه ما ساختارهای مساله دار مدیریتی در کشور است. دغدغه ما رانت و فساد ناشی از عدم وصول 50 هزار میلیارد تومان معوقه 400نفر از بدهکاران دانه درشت است که بر مقادیر کلانی از اعتبارات بانکی کشور حکمرانی می‌کنند ، البته می‌دانیم که این موضوع محدود به دولت شما نیست.

طبیب زاده نوری گفت:‌دغدغه ما به کارگیری متهمان پرونده کرسنت در مقامات ارشد وزارت نفت است که با رفع تحریم‌ها و انعقاد قراردادهای جدید نفتی با محتوای به شدت نگران کننده با مدت 25 سال با شرکای خارجی و اولویت شرکت‌های چندملیتی بی‌پی،شل و امثال آن است. به زودی قراردادهایی شبیه کرسنت را مجددا پایه گذاری خواهند کرد.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی،افزود: دغدغه ما بی‌کفایتی مسوولان در دفع و امحای 1700 تن سیب زمینی است. دغدغه ما افزایش 2برابری نقدینگی در طی 26 ماهه دولت یازدهم نسبت به زمان تحویل دولت است.دغدغه ما ناتوانی در تنظیم بازار و اعطای مجوز ورود به برنج‌های مازاد بر نیاز فاسد شده در انبارهای کشور است.

طبیب زاده نوری گفت: دغدغه ما تفکری است که برای خرید 700 واگن مسافربری با دوکشور اروپایی مذاکره می‌کند با این که برخی شرکت‌های تولیدکننده واگن از عدم سفارش در معرض تعطیلی قرار گرفته‌اند. تنها با زور ورود سازمان بازرسی کل کشور این قرارداد متوقف شده‌است.

وی در ادامه تصریح کرد:دغدغه ما اعطای وام خودرو برای تخلیه انبارهای دو خودروساز داخلی است،بدون آن که حداقل یک خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور خارج شود ،است.دغدغه ما رواج بی‌بند و باری و بی‌حجابی در جامعه در سایه سیاست تساحل و تسامح در فرهنگ عمومی است. دغدغه ما دوبرابر شدن بودجه مرکز زنان و خانواده در سال گذشته است بدون آن که کم‌ترین قدمی در جهت رفع مشکلات زنان برداشته شود ، است.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات،اسلامشهر و پردیس در مجلس ،تصریح کرد:دغدغه ما اجرایی شدن پنجمین برنامه کشوری براساس برنامه صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در سال گذشته است که با محوریت وزارت بهداشت در ادامه برنامه‌های تنظیم خانواده برای کاهش جمعیت و درست برخلاف سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است.

وی افزود: برنامه‌ای که به دنبال ترویج و نهادینه کردن برابری جنسیتی در بازار اشتغال ایران است و عدم تحقق آن را نگران کننده می‌داند. بازار اشتغالی که مردان مکلف به تامین معیشت خانواده در آن بی‌کار هستند. سیاستی که مقام‌معظم رهبری در سال 93 صریحا نسبت به آن انتقاد کردند و برنامه‌ای که کارشناسان زنان و خانواده آن را با استفاده از تجربه زنان فنلاندی در زمینه پیشرفت خانواده اجرا می کنند. باید پرسید با توجه به فروپاشی نهادخانواده در یک قرن اخیر این سفر مطالعاتی به دنبال کسب تجربه در زمینه کدام پیشرفت زنان و کدام خانواده است؟

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس،تاکید کرد: برنامه‌ای که در آن تمام اطلاعات زنان در حوزه‌های مختلف و کلیه اطلاعات ریز کشور به عنوان مایملک صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در اختیار آنان قرار می‌گیرد.آقای رئیس جمهور؛دست‌یابی دشمن به اطلاعاتی که بیان نمودم برای جنابعالی حساسیت زا و برای امنیت ملی دغدغه آور نیست که در مقابل آن هیچ اقدامی صورت نداده‌اید؟

این نماینده مجلس نهم ،مطرح کرد: دغدغه ما اردوهای مختلط دانشجویی با رواج ابتذال و برگزاری شوی لباس پسران و کنسرت‌هایی با حرکات موزون در دانشگاه ها در سال‌های اخیر است. دغدغه ما حضور معاون اسبق هماهنگ کننده سازمان سیا "آرن کلدمن" در دانشگاه‌های کشور است. دغدغه ما اعطای مجوز فعالیت به خبرنگاران جاسوس بی‌بی‌سی است. دغدغه ما ده‌ها مورد دیگر است که زمان اجازه بیان آن را در این تریبون نمی‌دهد ، است.

پایان پیام/

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet