هدر اصلی
1394/10/28 12:32:38
سرویس صحن
اخوان بیطرف در نطق میان دستور:

ضرورت اجرای لایحه جامع خدمات ایثارگران/ حضور حداکثری مردم در انتخابات اقدامی استراتژیک است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس،حضور حداکثری مردم را در انتخابات،اقدامی استراتژیک خواند.
ضرورت اجرای لایحه جامع خدمات ایثارگران/ حضور حداکثری مردم در انتخابات اقدامی استراتژیک است عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس،حضور حداکثری مردم را در انتخابات،اقدامی استراتژیک خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/43040.jpg ضرورت,اجرای,لایحه,,جامع,خدمات,ایثارگران/,حضور,حداکثری,مردم,در,انتخابات,اقدامی,استراتژیک,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نیره اخوان بیطرف در نشست علنی امروز ( دوشنبه 28 دی ) در نطق میان دستور خود ضمن درود بر روح پاک شهدا،امام شهدا و همچنین با آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری،گفت: بالاخره حقانیت هسته ای برای جهانیان معلوم کرد که جمهوری اسلامی ایران در پی صلح وامنیت پایدار در منطقه است و پروژه ایران هراسی به دنبال چپاول وغارت بیت المال مسلمین است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها از رهنمودها وتدابیر مقام معظم رهبری و همچنین تیم مذاکره‌کننده هسته ای تقدیر و تشکر کرد.

وی در تذکری به دولت خواستار جلوگیری از واردات بی رویه در دوران پسابرجام شد و افزود: جلوگیری از واردات بی رویه باعث می شود که بدهی خارجی به وجود نیاید.

این نماینده مردم در مجلس نهم،حضور حداکثری مردم را در انتخابات،اقدامی استراتژیک خواند و افزود:حضرت امام ( ره ) فرمودند حفظ نظام مهمتر از نماز و روزه است؛چراکه تقویت نظام با حضور حاصل می‌شود و مرگ صهیونیسم را فراهم می سازد که درهمین راستا نیز مقام معظم رهبری همه را حتی آنان‌که نظام را قبول ندارند، دعوت به حضور کرده اند.

نماینده مردم اصفهان درمجلس نهم، ادامه داد: اینجانب به عنوان نماینده مردم،از همگان به خصوص مردم شهیدپرور اصفهان دعوت می کنم تا با حضور خود پای صندوق‌های رای تحکیم و تثبیت بیشتر پایه ها و امنیت نظام را محقق ساخته و توطئه و تفرقه های دشمنان را خنثی سازند؛ از مقام معظم رهبری تشکر می نمایم که رهنمودهای لازم وکافی را برای انتخابات  توصیه فرمودند.

اخوان بیطرف، یادآورشد: در این راستا امیدوارم که مجلس بعدی با انتخاب افراد اصلح شکل گیرد و در اینجا ازحضور زنان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، تشکر ویژه دارم.

عضوکمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم، شهادت مدافع حرم،"شهید محمد کامران "را به خانواده ایشان تبریک گفت و افزود:از اینکه خانواده ایشان نتوانستند وصیت فرزندانشان را در خصوص دفن شهید در مکان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)به دلیل مطالبه 150 میلیون تومان پول قبر و کاهش آن تا 20 میلیون تومان و عدم توانایی مالی خانواده عملی سازند،عذرخواهی می کنم.

نماینده مردم اصفهان درمجلس نهم،از دولت خواستار هرچه سریعتر اجرایی شدن لایحه جامع خدمات ایثارگران شد و تاکیدکرد:دولت باید عذر خود را در خصوص مطالبات و حق و حقوق رزمندگان معسر که در بودجه 94 مصوب شد،اما اجرایی نشد پذیرفته و سازمان برنامه و بودجه در پایان امسال جبران مافات نمایند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، آب را مهمترین مساله  استان اصفهان دانست و افزود: آب همچنان مساله اساسی اصفهان است چرا وزارت نیرو فقط شعار می دهد و هنوز حسن توسعه و تخصیص جدید در استان های همجوار ادامه دارد پس مصوبات شورای عالی آب فقط روی کاغذ است؟

اخوان بیطرف از وزیر کشور خواستار پیگیری دیه کشاورزان اصفهان شد و افزود: با توجه به اینکه هنوز 2هزار میلیارد تومان خسارت وارده پرداخت نگردیده در اینجا به وزیر کشور تذکر می دهم این مطالبه را پیگیری و مابقی طلب کشاورزان را بابت دیه پرداخت کند.

وی در تذکری به وزیر نیرو خواستار ساماندهی رودخانه زاینده‌رود شد و افزود: از وزارتخانه‌های جهاد و نیرو تقاضا دارم در اجرای تکمیل شبکه های یک، دو، سه و چهار شهر اصفهان بیش از این تعلل نکنند و همچنین در راستای تخصیص آب به کشاورزان توجه جدی نمایند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم، ادامه داد: بویژه با توجه به بندی که در بودجه 94 آمده که 25 درصد سهمیه کشاورزان بابت تسهیلات پرداخت باید میشد ولی متاسفانه تاکنون حتی ریالی از آن به کشاورزان پرداخت نشده،  از وزارت نیرو درخواست دارم دستورات لازم را در این خصوص اتخاذ نماید.

وی با انتقاد از دیده نشدن همسان سازی حقوق کارگران ایثارگر و .. در بودجه 95 و همچنین برنامه ششم توسعه،تصریح کرد: متاسفانه دولت علیرغم قول وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همسان‌سازی حقوق کارگران ایثارگر در بودجه  95 و در احکام برنامه ششم توسعه منظور نکرده است؛ لازم بود سازمان تامین اجتماعی همچون کارمندان خود همسان سازی را برای کارگران عملیاتی می نمود.

اخوان بیطرف با یادآوری اینکه شرکت سرمایه‌گذری تامین اجتماعی با 33 هزار میلیارد تومان از جیب کارگران گمنام شکل گرفته است،گفت: اما سود شستا با حقوق و مزایای آنچنانی بین مدیران و اعضای هیات مدیره توزیع می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم بر ضرورت تعیین تکلیف بدهی دولت به تامین اجتماعی تاکید کرد و ادامه داد:ضروری است دولت بدهی 90 هزارمیلیارد تومانی خود را به تامین اجتماعی پرداخت کند تا نخواهد برای حقوق کارکنان خود وام با سود بالا بگیرد و همسان سازی هم با شعار طی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس نهم، با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات بازنشستگان بر ضرورت هرچه سریعتر پرداخت آن تاکید کرد و گفت: بازنشستگان بویژه بازنشستگان آموزش و پرورش و نیروهای مکلف به سبب عدم اجرای قانون مطالبات آنان هنوز تامین نشده است و بهتر است در مورد بازنشستگان نیروهای مسلح به حکم دائمی برخی از مقررات دولت توجه می شد و در بودجه سنواتی 95 لحاظ می گردید متاسفانه این هم از قلم افتاده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در بودجه سال 94 پیشنهاد اجرای عدالت با عنوان افزایش پلکانی حقوق به صورت معکوس ارائه شد بدین صورت که افراد با حقوق بازنشستگی بالا، افزایش کمتری داشته باشند و کسانی که از حقوق پایینی برخوردارند حقوقشان افزایش یابد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، ادامه داد: مثلا بازنشسته آموزش و پرورش با افزایش چشمگیری در سطح همین اعتبار لحاظ گردد که متاسفانه تصویب نشد, امیدوارم این پیشنهاد  در بودجه 95 با همت اعضای کمیسیون تلفیق به تصویب برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet