هدر اصلی
1394/10/28 14:10:44
سرویس صحن
دستغیب در نطق میان دستور:

نقش جوانان در برنامه ششم توسعه پررنگ‌تر شود

نماینده مردم شیراز درمجلس گفت: در تصویب برنامه ششم توسعه می بایست نهایت دقت را به خرج داد تا جایگاه جوانان پررنگ‌تر از قبل و ارائه خدمات به ایشان براساس برنامه ای زمانبندی شده طرح ریزی گردد.
نقش جوانان در برنامه ششم توسعه پررنگ‌تر شود نماینده مردم شیراز درمجلس گفت: در تصویب برنامه ششم توسعه می بایست نهایت دقت را به خرج داد تا جایگاه جوانان پررنگ‌تر از قبل و ارائه خدمات به ایشان براساس برنامه ای زمانبندی شده طرح ریزی گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601100945088269.jpg نقش,جوانان,در,برنامه,ششم,توسعه,پررنگ‌تر,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز درمجلس در نطق میان دستور، خاطر نشان کرد: تدابیر هوشمندانه  مقام معظم رهبری،  تلاش مجدانه دستگاه‌های  دیپلماسی دولت ،مقاومت و پایداری احادملت و اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌های  ظالمانه را به دنبال داشت و این درحالی است که  خداوند متعال را در تحقق این دستاورد سترگ شکر و به ارواح شهدا بویژه دانشمندان هسته‌ای درود می فرستیم  و امیدواریم  این مهم  همراه  وهمگام با اقتصاد مقاومتی  به توسعه و پیشرفت این سرزمین  بی‌انجامد.

دستغیب،تصریح کرد:از این که در جلسه از دفاع از وزیر امور خارجه به  نمایندگی موکلین فریخته و خوش ذوق خویش نکاتی را اشاره کردم که در مدت زمان  کوتاهی وعده محقق شد، اعتماد مقام معظم رهبری جلب و خدمات  شایسته ای  توسط ایشان ارائه گردید خداوند متعال را شاکرم.

 وی ادامه داد:  باید به جوانان صبور ایران اسلامی که سختی ها را تحمل کردند میدان داد، ضمن  توصیه به همگان به اعتماد به جوانان و سپردن مسئولیت به جونان هراس  به دل راه ندهند.

نماینده شیراز در مجلس ،ادامه داد: این شایستگان مسئولیت‌های بهتر و متعهدانه تر،سریع تر  و با ابتکار بالاتری پیش می‌برند؛باید مسئولان در برنامه‌ریزی‌های نسبت به اشتغال جوانان اهتمام بیشتری داشته باشند تا شورای عالی جوانان احیا گردد این مجموعه مهم از محجوریت خارج شود.

 دستغیب،تصریح کرد:در تصویب برنامه ششم توسعه  می بایست نهایت دقت را  به خرج داد تا  جایگاه  جوانان  پررنگ تر از قبل و ارائه خدمات  به ایشان  براساس  برنامه ای زمانبندی شده طرح ریزی شود.

وی، یادآورشد: به راستی اگر برنامه ششم  به عنوان  مجموعه ای از احکام که تنها خلاء قوانین  مورد نیاز دستگاه ها  نگریسته شود، اطلاق  برنامه توسعه چه سودی دارد.

دستغیب ، تصریح کرد: مجموعه احکام برنامه ششم در یک انسجام و بهم پیوستگی معنا دار در مدت 5 ساله  بطور عینی وعملی منجر به افزایش  رفاه، کاهش  فقر، تحرک بخش غیر دولتی و ارتقا  سلامت  وتقویت معنویت  واخلاق گردد.

 نماینده شیراز ادامه داد:  بطور خاص  توجه به خانواده و جلوگیری از تزلزل و کاهش جایگاه زنان و دختران  در کشور  وتحقق مطالبات این قشر و حضور پر رنگ تر  در فرآیند تصمیم گیری  باید  مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد:  نظام تعلیم وتربیت مجوعه ای  یکپارچه است که  متاسفانه  تصمیم گیری های مقطعی  شتاب زده و کوتاه مدت  پیامدهای ناگواری را  به دنبال داشته است.

 دستغیب،تصریح کرد: نادیده گرفتن معلمان  که موتور محرک پیکره  ارزشمند  تعلیم و تربیت هستند در راستای تامین  مخارج زندگی دغدغه دارند  به معنای دغدغه  نداشتن  ساختن انسانهای  سالم ومفید برای جامعه است.

 وی ادامه داد:  در زمینه نظام رتبه بندی و کتب درسی و آگاهی یافتن از نیازها و چالش ها  و اضطراب های روزافزون  دانش آموزان  از معلمان  که در خط مقدم آموزش و پروش می  باشند سوال گرفته ایم.

 نماینده شیراز  در مجلس ، تصریح کرد:  چرا فارغ التحصیلان ما  باانبوهی از مطالب  غیر کاربردی  با بن بست اشتغال روبرو هستند  واین  در حالی است که امروزه روح دانشجویان با تسخیر مطالب حفظی ملموس شده است  بنابراین جای خالی فکر کردن ،یافتن راهکار و استفاده از تمام ظرفیت های دانش آموزان  و ایده های جدید و خلاقانه  به شدت احساس می شود.

 وی ادامه داد:  امروزه فکر سالم نیازمندبدن  سالم است و از همین رو هوای پیرامون رامشاهده کنید  آلودگی بیداد می کند و امنیت غذایی  در کلاف سردرگم سود جویی و نادانی  تولید کنندگان  در استفاده بی رویه  از کود های شیمیایی ، مواد نگهدارنده و افزودنی غیر مجاز  درهم تنیده است.

  دستغیب افزود:  به راستی برگزاری همایش‌ها چه کمکی به ارتقای سطح سلامت در جامعه می کند درحالیکه فضای سبز در هوس سود جویی زمین خواران  محو شده است و این موضوع  مایه تعجب و نگرانی است.

 نماینده شیراز در مجلس ، تصریح کرد: این موضوع  مایه تعجب و نگرانی است که برخی از نمایندگان به دنبال توسعه صنایع آلوده ساز (پالایشگاه و پتروشیمی) در ورودی  شهر شیراز هستند که محور گردشگری  به شمار می آید واین در حالی است که در  سالهای آینده چه کسی  باید پاسخگویی  مسائل زیست محیطی و شیوع  بیماری‌های نا علاج  شیراز خواهدبود.

 وی ادامه داد:  نباید در برنامه ششم توسعه  جای خالی تکریم  و سطح زندگی بازنشستگان به فراموشی سپرده  شود زیرا تسویه  کامل معوقات ایشان  و رفع تبعیض در نظام پرداختی  وارائه تسهیلات  ارزان  قیمت متناسب  با درآمد ایشان  حداقل  انتظار از برنامه 5 ساله می باشد.

 دستغیب تصریح کرد:  راهنمایان  گردشگری نوک  پیکان توسعه  و رونق گردشگری  هستند اما  دریغ  از حدا قلیها  از رفع مشکلات  این صنف پر ریسک است.

 نماینده شیراز ادامه داد: چند سال پیش  در رفع  مشکل  حوزه صنایع دستی  و در حد توان  خویش  قانونی  را تصویب مجلس در بودجه سالانه گذاردیم   اما در اجرا  با مشکلات فراوانی  مواجه شده ایم  و از همین رو اینک  صاحبان مشاغل صنایع  دستی و بافندگان چشم انتظار وضع قوانین و اتخاذ تصمیماتی در برون رفت  ازشرایط  سخت کنونی اند.

 وی با بیان اینکه قصه  صنعت و تولید نیازمند  فرجامی برای رهایی از بروکراسی اداری  است ،  تصریح کرد: اگرانبوهی  از قوانین  مصوب  منبعث از کمیسیون اصل 44 و حمایت از تولید موثر بود ،امروز نمی بایست شاهد تعطیلی کارخانه کاشی حافظ و بیکاری صدها کارگر  زحمتکش و پس از سالها شرمنده معوقات و مطالبات کارکنان صبورشیراز باشیم.

 نماینده  شیراز در مجلس ادامه داد:  امید است  خبر پایان  تحریم ها نوید پایان سوء استفاده ها ، اختلاس ها و رانتهای دولتی را به ارمغان آورده  و دست کاسبان  تحریم و چپاولگران بیت المال قطع و سریال غم انگیز اختلاس به پایان رسد.

 وی با بیان اینکه  در پایان عرایض  خویش لازم می دانم به ذکر 2 نکته در رابطه با انتخابات پیش رو اشاره نمایم، تصریح کرد:  متاسفانه  طی چند  روز گذشته  برخلاف توصیه  های مقام معظم رهبری  در رعایت اخلاق و تقوای  سیاسی شاهد اقدامات  تخریبی  برخی از  نزدیکان نمایندگان  بودیم .

 وی ادامه داد:ضمن تقدیر از تلاش دادگستری استان فارس  در حفظ حریم  و حقوق شهروندان  در مقابله با هرگونه تخریب و بد اخلاقی  سیاسی،  حال که زشتی  و قبح این عمل بر همه روشن گردیده  و بازدارندگی  لازم را ایجاد نموده است و از همین رو باتوجه  به ضرورت حفظ  وحدت از همکار محترم خویش  در هیات رییسه  مجلس متواضعانه می خواهم  از شکایت خویش صرف نظر کند.

 نماینده مردم شیراز  در مجلس ،تصریح کرد: نسبت به ورود  منابع نامشروع از محل رانت و قاچاق واردات خودروها  و کالاهای لوکس  از یک سو واز سوی دیگر   انتفاع حاصل از قراردادهای پیمانکاری  و سود سرشار  از خرید و فروش  زمین در سواحل  خلیج فارس در پوشش طرح اتصال، قویا هشدار می دهم.

وی ادامه داد: اقداماتی که به  ثروتمندترشدن افراد کمک می‌کند، فاصله طبقاتی را افزایش می‌دهد و از ثروت سرشار و نامشروع آن کاندیدهای  مجلس را ارتزاق می نمایند و بنابراین همان  ثروتی  که از محل خرید و فروش باغ‌شهری در دهه  گذشته ایجاد شد؛ امروز در لباسی دیگر  و از همان جنس نامانوس در قالب خرید و فروش  زمین های سواحل مورد اشاره  بروز پیدا می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس در پایان یادآورشد: مردم فرهیخته شیراز  از انتقال حجم وسیعی  از سرمایه‌های استان  به منطقه جنوبی  استان در خلال سفر ریاست محترم جمهور،در کمال تعجب  با حمایت  یکی از نمایندگان خویش و استاندار وقت بسیار گلایه دارد و این در حالی است که  همه فارس متعلق به همه فارسیان است؛ اما توزیع ناعادانه ثروت و رجحان منافع شخصی در جهت دادن منابع  استان به منطقه ای خاص،خلاف شرع و عقل است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet