هدر اصلی
1394/10/28 14:31:47
سرویس صحن
زاهدی در نطق میان دستور:

برنج‌های خارجی تاریخ مصرف گذشته سلامت مردم را تهدید می‌کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تاریخ مصرف برنج‌های خارجی موضوعی جدی است، گفت: تاریخ انقضاء بخشی از این برنج ها در حال تمام شدن است و حتی برخی از آنها نیز اتمام شده است، به همین دلیل وزرات بهداشت و صنعت باید به این موضوع رسیدگی کنند.
برنج‌های خارجی تاریخ مصرف گذشته سلامت مردم را تهدید می‌کند رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تاریخ مصرف برنج‌های خارجی موضوعی جدی است، گفت: تاریخ انقضاء بخشی از این برنج ها در حال تمام شدن است و حتی برخی از آنها نیز اتمام شده است، به همین دلیل وزرات بهداشت و صنعت باید به این موضوع رسیدگی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601107479042325.jpg ,برنج‌های,خارجی,تاریخ,مصرف,گذشته,سلامت,مردم,را,تهدید,می‌کند Icana

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، "محمدمهدی زاهدی" در نشست علنی امروز (دوشنبه 28 دی ماه) در نطق میان دستور خود با بیان اینکه بی‌شک لغو تحریم‌ها ثمره ایستادگی در مقابل استکبار و تهدیدها و ثمر پاس داشتن خون شهدا و ارزش‌های انقلاب اسلامی است، گفت: از برادران  سپاه پاسداران و رزمندگان برای بازداشت ملوان و نظامیان آمریکایی که به ناحق در منطقه خلیج فارس وارد سرزمین ایران اسلامی شدند،تشکرمی کنم؛این اقدام آن‌ها نشان از اقتدار نیروهای مسلح و به خصوص سپاهیان بود، ما به آن‌ها نشان دادیم ایران برای دفاع از مرزهای خود آمادگی کامل دارد و کوچکترین حرکت آن‌ها را زیرنظر داشته و با آن مقابله خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی با تشکر از وزارت اطلاعات و  سربازان گمنام امام زمان(عج) برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و داعشی در  داخل و خارج از کشور که در منطقه بی‌نظیر است، افزود: از سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی که رعب و وحشت را در دل استکبار و عوامل آن‌ها در منطقه ایجاد کرده و جریان مقاومت را آنچنان انرژی داده که لرزه بر اندام صهیونیسم و عوامل آن‌ها انداخته است قدردانی میکنم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه به موضوع خرید برنج‌های خارجی اشاره کرد و افزود: تاریخ مصرف برنج‌های خارجی موضوعی جدی است چراکه تاریخ انقضاء بخشی از این برنج‌ها درحال تمام شدن است و حتی تاریخ مصرف برخی از آنها نیز تمام شده است، به همین دلیل وزارت بهداشت و صنعت باید به این موضوع رسیدگی جدی کنند؛چراکه نمی‌توان با سلامت مردم بازی کرد و از آنجا که این برنج‌های مصرف گذشته در شهرکرمان نیز دیده شده مسئولان باید در مورد توزیع‌شان تجدید نظر جدی کنند.

 

پاداش پایان خدمت فرهنگیان از سال قبل پرداخت نشده است

زاهدی همچنین با بیان اینکه بارها در مورد حقوق بازنشستگان به ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح و نیروی انتظامی گوشزدهای به مسئولان داشته است،اما دریغ از اینکه اقدامی صورت گرفته باشد، افزود: در آستانه انعقاد بودجه سال 95 نیز زمزمه‌های خوبی در این زمینه شنیده نمی‌شود، امیدواریم که کمیسیون‌های امنیت و تلفیق به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

وی با تاکید براینکه پاداش پایان خدمت فرهنگیان از سال قبل پرداخت نشده است، ادامه داد: حقوق دریافتی اعضاء هیات علمی بازنشسته قبل از سال 84 به اندازه‌ای پایین است که نمی‌توان آن را بازگو کرد.یک استاد تمام دانشگاه و دانشمند بازنشسته با هزاران مشکل روحی و جسمی به اندازه یک چهارم عضو هیات علمی که اکنون بازنشسته می‌شود خقوق دریافت نمی‌کند. انتظار است دولت و کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و تلفیق مجلس به این مهم توجه کنند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه حقوق بازنشستگان دانشگاه فنی وحرفه‌ای در مقایسه با سایر بازنشستگان وزارت علوم بسیار پایین است، گفت: از وزارت راه درخواست می‌شود سریعا به مرمت راه‌آهن کرمان – زرند اقدام کنند چراکه وضعیت این راه آهن مناسب نیست.

وی خواهان ساماندهی اتباع بیگانه و رفع نگرانی‌های امنیتی مردم به ویژه مردم شمال کرمان و شهرستان کرمان و راور از وزارت کشور شد و گفت: انتظار کار و تلاش بیشتری در این زمینه وجود دارد، مدیران وزراتخانه کشور خود می دانند چه معضلاتی دراین خصوص وجود دارد که به صورت عمومی قابل بیان نیست. وزرات کشور این مهم را در دستورکار قرار دهد و بر اساس توافق 16 ماده‌ای که در شورای امنیت کشور  صورت گرفته، گزارشات سه ماهِ، مرتب ارسال شوند.

زاهدی ادامه داد: از وزرات راه و شهرسازی انتظار است که در مورد آسفالت راه‌های  روستای حوزه انتخابیه اینجانب اقدامات لازم را انجام دهد،همچنین با تشکر از وزرات نفت به دلیل گازرسانی به بخش‌های از شهرستان‌های گلباف و راین ؛انتظار می‌رود برای مناطق روستایی این دو بخش نیز هر چه سریعتر عملیات گازرسانی را آغاز کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ورود کالاهای قاچاق به کشور ضربه سنگینی به تولید داخلی زده و به افزایش رکود اقتصادی انجامیده است، گفت: به همین منظور از دولت انتظار می‌رود با معضل قاچاق مبارزه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet