هدر موبایل
1394/11/02 10:22:30
سرویس اجتماعی
صلاحی مطرح کرد؛

صندوق های بیمه ای از ضعف مدیریتی رنج می برند/ راهکاری جدید برای تجمیع بیمه ها اتخاذ شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه صندوق های بیمه ای از ضعف مدیریتی رنج می برند، گفت: کاهش منابع درآمدی و عدم نقدینگی نیز بر مشکلات صندوق ها افزوده است.
صندوق های بیمه ای از ضعف مدیریتی رنج می برند/ راهکاری جدید برای تجمیع بیمه ها اتخاذ شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه صندوق های بیمه ای از ضعف مدیریتی رنج می برند، گفت: کاهش منابع درآمدی و عدم نقدینگی نیز بر مشکلات صندوق ها افزوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/79343.jpg صندوق,های,بیمه,ای,از,ضعف,مدیریتی,رنج,می,برند/,راهکاری,جدید,برای,تجمیع,بیمه,ها,اتخاذ,شود Icana

عباس صلاحی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی براینکه صندوق های بیمه ای از نبود برنامه ریزی رنج می برند، گفت: صندوق های بیمه ای درحال حاضر به دلیل مدیریت نامطلوب و عدم ثبات در منابع با کسری منابع روبه رو هستند، البته شرایط صندوق تامین اجتماعی متفاوت بوده و با توجه به مطالبات 100 هزارمیلیارد تومانی این صندوق ازدولت، اما همچنان با منابع درآمدی خود فعالیت می کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت به تعهدات خود نسبت به پرداخت بدهی ها به تامین اجتماعی عمل نکرده است، افزود: البته درصندوق های دیگر مانند بازنشستگی کشوری نیز مشکل کسری اعتبار وجود داشته که درسال جاری این کسری به 3 هزارمیلیارد تومان رسید؛ همچنین صندوق فولاد نیز به دلیل وجود برخی بی نظمی ها در سطح مدیریتی دارای مشکلات بسیاری است.

وی با بیان اینکه صندوق ها به دلیل کاهش منابع درآمدی و نبود نقدینگی با مشکلات بسیاری روبه رو شده اند، تصریح کرد: متاسفانه درحال حاضر صندوق بیمه روستاییان و عشایر هنور به مرحله پرداخت مستمری نرسیده چون نوپا است، بنابراین بهتراست که با اتخاذ تدابیری ویژه ازسوی دولت منابع درآمدی پایدار برای صندوق های بیمه ای درنظرگرفته شود؛ البته دراین راستا تجمیع صندوق ها شاید بهترین راهکار باشد.

این نماینده مردم درمجلس نهم با اشاره به اینکه تامین اجتماعی نهادی مستقل است، گفت: درخصوص تجمیع صندوق ها به لحاظ آنکه تامین اجتماعی منابع درآمدی موردنیاز را خود تامین می کند با این موضوع مخالفت می کند، بنابراین  باید با درنظرگرفتن یک راهکار جدید در مسیر تجمیع صندوق های بیمه ای حرکت کرد، زیرا چنانچه رویه فعلی ادامه پیداکند مشکلات در صندوق های بیمه ای افزایش پیدا می کند.

صلاحی تصریح کرد: بنابراین برای حل مشکلات موجود تجمیع صندوق های بیمه ای اقدام مناسبی است، هرچند که اجرای این مورد نیز نیازمند مدیریتی قوی و یکپارچه است.

وی با اشاره به اینکه با درنظرگرفتن منابع درآمدی مناسب برای صندوق ها می توان مشکلات آنها را مرتفع کرد، تصریح کرد: با توجه به اینکه حوزه فعالیت تامین اجتماعی  بسیار وسیع است این سازمان نتوانسته دربخش مبارزه با آسیب های اجتماعی،ایجاد امنیت اجتماعی و مبارزه با فقربه استانداردهای لازم دست پیدا کند، بنابراین بهتراست با نظارت بیشتربرعملکرد مجموعه های تحت مدیریت تامین اجتماعی مانند شستا در وضعیت درآمدی و اعتبارات مورد نظر آنها شفافیت صورت گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تامین اجتماعی ماهیانه هزارمیلیارد تومان بابت درمان و 3 هزارمیلیارد تومان دربخش مستمری و حقوق هزینه می کند، افزود: البته بودجه مورد نیاز این سازمان برای سال 95 نزدیک به 70 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق های بیمه ای از بی برنامه ریزی در رنج می باشند گفت: یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید، تبیین به موقع مسایل صندوقها و اقدام به برنامه ریزی برای پیشگیری بحران آینده آنها می باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet