خبرگزاری خانه ملت

شهادت امام حسن عسکری
1394/11/05 13:07:00
سرویس صحن
حسینی در تذکر شفاهی؛

ایستادگی مردم سیستان و بلوچستان قابل تقدیر است

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس با انتقاد ضمنی از تصویب نشدن لایحه مناطق آزاد تجاری- صنعتی از ایستادگی مردم سیستا و بلوچستان در مقابل خشکسالی، فقر و محرومیت تشکر و تقدیر کرد.
ایستادگی مردم سیستان و بلوچستان قابل تقدیر است نماینده مردم زابل و زهک در مجلس با انتقاد ضمنی از تصویب نشدن لایحه مناطق آزاد تجاری- صنعتی از ایستادگی مردم سیستا و بلوچستان در مقابل خشکسالی، فقر و محرومیت تشکر و تقدیر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/127505.jpg ایستادگی,مردم,سیستان,و,بلوچستان,قابل,تقدیر,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید باقر حسینی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 5 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: باید از شیرمردان و شیرزنان سیستانی که ظرف 18 سال گذشته با خشکسالی، فقر و محرومیت با ترک نکردن استان سیستان و بلوچستان دست و پنجه نرم می‌کنند، تشکر و قدردانی کنم.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و هامون در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ مردم استان سیستان و بلوچستان پابرجا ایستاده‌اند، باید مورد حمایت قرار گیرند. لازم می‌دانم از مردم استان سیستان و بلوچستان به دلیل تصویب نشدن لایحه مناطق آزاد تجاری عذرخواهی می‌کنم، در آینده نزدیک همه مناطق آزاد در قالب یک طرح در مجلس شورای اسلامی به تصویب خواهد رسید.

وی در ادامه گفت: تاخیر دولت در ارائه لایحه استان مستقل سیستان موضوعی است که باید پیگیری شود، کارشکنی برخی کاندیداهای رقیب در استان سیستان و بلوچستان جای تاسف دارد، آن‌ها منافع شخصی خود را بر منافع ملی کشور ارجح می‌دانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کارشکنی نمایندگان مخالف دولت اقدام درستی نیست. برداشت آقای باهنر در جلسه قبلی رأی‌گیری مبنی بر نیاز دو سوم رأی نمایندگان که اینگونه نبود و آن طرح رأی آورد.

وی با لحنی گلایه‌آمیز گفت: آقایانی که دم از احساس مسئولیت می‌زنید، با توجه به سخنان  پیامبر اکرم (ص)؛ آیا در مقابل محرومین و مستضعفان جامعه که در سال حتی یکبار هم نمی‌توانند گوشت بخورند مسئول نیستید؟ آیا می‌دانید چه تعداد پدرانی هستند که از خجالت فرزندانشان شب‌ها دیرهنگام به خانه می‌روند تا فرزندان گرسنه آن‌ها در خواب باشند و آن‌ها را نبینند؟

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و هامون در مجلس گفت: آیا می‌دانید در مناطق محروم سیستانی که روزگاری افتخار جهان اسلام بود، خانواده‌های زیادی هستند که در خانه‌هایشان حتی فرش ندارند و شب‌ها گرسنه می‌خوابند؟ آیا می‌دانید بسیاری از افراد به واسطه فقر نتوانسته‌اند جهت درمان به پزشک مراجعه کنند و فوت کرده‌اند؟

وی در ادامه افزود: انصاف ما کجا رفته است؟ ما مسلمان هستیم و نمی‌توانیم نسبت به این مسائل پیش آمده بی‌تفاوت باشیم. ما در مقابل مستضعفان جامعه مسئولیت داریم. آقای مسئول مدعی که چندین واحد در شمال تهران داری، آیا شما در مقابل مستضعفین مسئولیتی ندارید؟ آیا شما در مقابل نرخ فقر و فحشا در کشور مسئولیتی ندارید؟

محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت در واکنش به تذکر شفاهی سید باقر حسینی گفت: دفاع از حق و حقوق مستضعفین اقدام درستی است اما این سخنی که گفتید برخی از کارگزاران نظام در شمال تهران چندین واحد مسکونی دارند، با ذکر نام بیان بفرمایید.

وی در ادامه گفت: اینکه شما پشت تریبون اعلام کنید مسئولین کشور در شمال تهران چند واحد مسکونی دارند به واقع دور از انصاف است و کار اشتباهی می‌باشد. دفاع از محرومین اقدام درستی است، اگر مسئولی در شمال تهران چندین واحد مسکونی دارد شما باید با اطلاعات دقیق آن را بیان کنید، این کاری که انجام دادید صحیح نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet