خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/11/10 14:41:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خسته بند:

مقابله با «سنبل آبی» در تالاب انزلی نیازمند اعتبار است

نماینده مردم انزلی در مجلس مقابله با گیاه مهاجم سنبل آبی و بهبود وضعیت تالاب بین المللی انزلی را منوط به اختصاص اعتبار دانست.
مقابله با «سنبل آبی» در تالاب انزلی نیازمند اعتبار است نماینده مردم انزلی در مجلس مقابله با گیاه مهاجم سنبل آبی و بهبود وضعیت تالاب بین المللی انزلی را منوط به اختصاص اعتبار دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/43480.jpg مقابله,با,«سنبل,آبی»,در,تالاب,انزلی,نیازمند,اعتبار,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسن خسته بند با اشاره به تشکیل کار گروه ساماندهی تالاب انزلی در استان اظهار کرد: جلسات این کار گروه که به صورت یک تا دو هفته یکبار و با حضور معاون عمرانی استانداری و گاهی شخص استاندار تشکیل می شود، در خصوص راه های مقابله با گیاه سنبل آبی و اعتبارات لازم برای این امر تصمیم گیری می کند.

وی افزود: هر چند اقداماتی سطحی توسط کارشناسان محیط زیست و سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه انجام شده اما به دلیل قدرت رشد سریع این گیاه، اقدامات صورت گرفته موثر نبوده و برای مقابله صد درصدی باید اعتبارات و برنامه های ویژه در نظر گرفته شود.

خسته بند خاطرنشان کرد: خطری که از طریق این گیاه تالاب های استان را تهدید می کند بسیار بیشتر از خطرات ناشی از شیوع آزولا بوده و در صورت مقابله نکردن به موقع با این پدیده، خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آمد.

وی در ادامه از بازگشایی هشت کیلومتر نخست کمربندی انزلی همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: آخرین مرحله هشت کیلومتر اول این کمربندی توسط شهرداری در حال انجام است که  موجب اتصال خیابان پیل علی باغ به خیابان باهنر می شود.

نماینده مردم انزلی همچنین از افتتاح عملیات اجرایی بخش دیگری از این کمربندی همزمان با دهه فجر خبر داد.

به گزارش مهر؛ خسته بند گفت: بخش دوم کمربندی انزلی که موجب اتصال خیابان شیلات تا گیلار بوده تا نوروز ۹۵ آسفالت شده و در صورت تامین اعتبار لازم، تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet