خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1394/11/11 09:40:41
سرویس اجتماعی
عباسی تاکید کرد:

فرسودگی بیمارستان ها و کمبود تخت مشکل اصلی حوزه سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی را مستلزم توجه جدی به بحث پیشگیری و آموزش خواند وگفت: با تقویت بهداشت و پیشگیری میزان نیاز به تخت های بیمارستانی کاهش و معضل کمبود تخت و پرستار نیز برطرف می شود.
فرسودگی بیمارستان ها و کمبود تخت مشکل اصلی حوزه سلامت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی را مستلزم توجه جدی به بحث پیشگیری و آموزش خواند وگفت: با تقویت بهداشت و پیشگیری میزان نیاز به تخت های بیمارستانی کاهش و معضل کمبود تخت و پرستار نیز برطرف می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44557.jpg فرسودگی,بیمارستان,ها,و,کمبود,تخت,مشکل,اصلی,حوزه,سلامت Icana

سلیمان عباسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اینکه توجه به بحث پیشگیری و آموزش مراجعه بیماران را به مراکز درمانی کاهش می دهد، تصریح کرد: با در پیش گرفتن چنین سیاستی علاوه بر کاهش مراجعات به مراکز درمانی از صرف هزینه های گزاف برای درمان بیماری ها نیز کاسته می شود.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به تصویب قانون اختصاص 10 درصد از تخت های بیمارستانی به بیماران روانی در سال 78 یادآور شد: بهتر است به جای پرداختن به این موضوع در مرکز هر استان یک مرکز تخصصی روانی احداث و ایجاد شود تا مشکل کمبود تخت بیماران روانی برطرف و از سوی دیگر حضور بیمار روانی در دیگر بخش ها موجب آزار و اذیت بیماران نشود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: البته اگر از نظر اقتصادی ایجاد بیمارستان روانی میسر نباشد، می توان فضای مجهزی را به صورت مجزا با رعایت حال بیماران بخش های دیگر به بیماران روانی اختصاص داد.

عباسی تاسیس بیمارستان های جنرال و مجهز سوختگی و روانی را در مرکز استان ها ضروری خواند و افزود: شرایط باید به نحوی باشد که در همه استان ها، بیمارستان سوختگی و روانی مجهز احداث شود تا مشکل کمبود تخت روانی و سوختگی برطرف شود.

وی فراهم نبودن زیرساخت ها و بی توجهی به بحث پیشگیری را از عوامل کمبود تخت بیمارستانی در کشور خواند وگفت: البته با تقویت آموزش عمومی و پیشگیری، میزان مراجعه به مراکز درمانی و همچنین نیاز بیماران به تخت کاهش می یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، با یادآوری توافق قرارگاه خاتم با وزارت بهداشت برای راه اندازی 18 هزار تخت بیمارستانی، تصریح کرد: ورود قرارگاه خاتم به حوزه سلامت نشانه تلاش های موثر و خیرخواهانه این قرارگاه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: با توجه به عملکرد مثبت و موثر قرارگاه خاتم در پیشبرد پروژه های مختلف کشور، انعقاد این تفاهمنامه نقش موثر و مهمی در بهبود حوزه سلامت، خواهد داشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رفع مشکل کمبود تخت بیمارستانی را مستلزم توجه جدی به بحث پیشگیری و آموزش دانست و گفت: با تقویت بهداشت و پیشگیری، میزان نیاز به تخت های بیمارستانی کاهش  و معضل کمبود تخت بیمارستانی و پرستار نیز برطرف می شود.

وی، از فرسودگی بیمارستان های کشور انتقاد کرد و افزود: متاسفانه بیمارستان های فرسوده ظرفیت ارائه خدمات دهی مناسب به بیماران را ندارند و آنها را با مشکلات زیادی مواجه کرده در حالی که بازسازی بیمارستان های فرسوده از ضروریات حوزه سلامت است.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس نهم، ایجاد 10 قطب تشخیص و درمان سرطان را در کشور مثبت ارزیابی کرد و افزود:  با توجه به شیوع بیماری سرطان در کشور ایجاد این مراکز بسیار شایسته و مناسب است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خواستار احداث مرکز تخصصی، تشخیصی و درمانی سرطانی در گنبدکاووس قطب سرطان مری و معده در دنیا شد و تصریح کرد: با توجه به اینکه بیماران زیادی در گنبدکاووس از این بیماری رنج می برند لذا بهتر است وزارت بهداشت یکی از 10 بیمارستان سرطانی که قصداحداث آن را در کشور دارند به گنبدکاووس اختصاص دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet