هدر موبایل
1394/11/11 11:04:54
سرویس سیاسی
خدائی سوری:

جان کری در مذاکرات ژنو هیچگونه تضمینی به مخالفان بشار اسدنداد; تاریخ مصرف تکفیری ها برای کاخ سفید گذشته است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها از جانب تکفیری ها احساس خطر می کنند و بهتر دیده اند که رژیم قانونی اسد همچنان باقی بماند.
جان کری در مذاکرات ژنو هیچگونه تضمینی به مخالفان بشار اسدنداد; تاریخ مصرف تکفیری ها برای کاخ سفید گذشته است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها از جانب تکفیری ها احساس خطر می کنند و بهتر دیده اند که رژیم قانونی اسد همچنان باقی بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/103927.jpg جان,کری,در,مذاکرات,ژنو,هیچگونه,تضمینی,به,مخالفان,بشار,اسدنداد;,تاریخ,مصرف,تکفیری,ها,برای,کاخ,سفید,گذشته,است Icana

حجت الله خدائی سوری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه جان کری در مذاکرات ژنو هیچگونه تضمینی به مخالفان بشار اسد نداده است، اظهار داشت: امیدواریم افرادی که مدعی دموکراسی هستند به این درک رسیده باشند که بشار اسد رئیس جمهور قانونی ملت سوریه است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی انتخاباتی که به سبب آن اسد رئیس جمهور شده تحت نظر ناظران بین المللی بوده است، بیان کرد: نباید اجازه داد به خاطر عده ای تروریست که از کشورهای دیگر به سوریه آمده اند، دولت مشروع سوریه که در سازمان ملل جایگاه قانونی دارد را تغییر داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی ها نیز از جانب تکفیری ها احساس خطر می کنند و بهتر دیده اند که رژیم قانونی اسد همچنان باقی بماند.

خدائی سوری با اشاره به اینکه خواسته معارضین سوری نیز این است که حکومت بشار اسد بدون راه حل قانونی با فشار تروریست های خارجی تغییر کند، گفت: 4 سال است که این تروریست ها جان مردم و زیر ساخت های کشور سوریه را از بین می برند و اکنون نباید به خواسته آن ها توجهی کرد.

وی افزود: آمریکایی ها نیز از آن روزی می ترسند که این تروریست ها در منطقه صاحب حکومت شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تغییر موضع محسوس کشورهای غربی در خصوص زمان و نحوه رفتن اسد، تصریح کرد: علت تغییر موضع غربی ها معادلات میدانی سوریه است همچنین اتفاقاتی که اخیرا در کشورهای اروپایی و منطقه رخ داده در این جهت موثر بوده است.

خدائی سوری اظهار داشت: غربی ها در ابتدا تصور می کردند با جمع کردن عده ای تروریست در سوریه می توانند با خواسته های خود برسند ولی در حال حاضر مشخص شده است که این تروریست ها در کنترل آن ها نخواهند ماند و این صحنه را به راحتی ترک نمی کنند.

وی افزود: امیدواریم که مسئولان اروپایی و آمریکایی با واقع بینی بیشتری به این موضوع بپردازند چون تاکنون همه سیاست های آن ها شکست خورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet