هدر موبایل
1394/11/11 12:25:55
سرویس صحن
سقایی در نطق میان دستور مطرح کرد:

فساد اقتصادی، جلوی اقتصاد مقاومتی را سد کرده/ قوه قضاییه از فشارهای مختلف نهراسد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه فساد اقتصادی که جلوی اقتصاد مقاومتی را سد کرده، معتقد است قوه قضاییه باید در این رابطه با جدیت به راه خود ادامه دهد و از فشارهای مختلف نهراسد.
فساد اقتصادی، جلوی اقتصاد مقاومتی را سد کرده/ قوه قضاییه از فشارهای مختلف نهراسد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه فساد اقتصادی که جلوی اقتصاد مقاومتی را سد کرده، معتقد است قوه قضاییه باید در این رابطه با جدیت به راه خود ادامه دهد و از فشارهای مختلف نهراسد. https://cdn.icana.ir/d/019/44062.jpg فساد,اقتصادی،,جلوی,اقتصاد,مقاومتی,را,سد,کرده/,قوه,قضاییه,از,فشارهای,مختلف,نهراسد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد سقایی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 11 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: متأسفانه آل سعود با شیطنت خود در اجلاس وزرای خارجه شورای همکاری کشورهای اسلامی موجب صدور بیانیه ضدایرانی شد و بار دیگر سخنان امام(ره) در سال 66 صادق آمد که فرمودند اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم و از خیانت های آمریکا بگذریم، از آل سعود نخواهیم گذشت.

نماینده مردم نیریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تبریک به ثمر رسیدن برجام در پی تلاش رئیس جمهور و وزیر خارجه و تیم مذاکره کننده و تشکر از ریاست مجلس و سایر نمایندگان که با دولت همراهی کردند و بصیرت و تدبیر رهبری در مسأله هسته ای، بیان داشت: مسأله برجام مربوط به گروه خاصی نیست و هیچکس نباید خود را پیروز میدان دانسته یا احساس شکست کند چرا که مسأله برجام مسأله کل نظام است و باید تلاش شود نتیجه آن با مدیریت و همکاری تمام قوا در اقتصاد مقاومتی کارآمد شود و مسأله اشتغال که بحث جدی جوانان است، حل شود.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ راهی برای حل معضل بیکاری جز به حداکثر رسیدن تولیدات بومی نیست، عنوان کرد: همه نظام باید دست به دست هم دهند که مشکلات فراروی تولید که نتیجه آن اشتغال است از سر راه برداشته شود؛ همچنین نظام بانکداری فعلی که مشکلات عدیده ای برای تولید به وجود آورده باید حل شود ضمن اینکه رشد قارچ‌گونه مؤسسات مالی و اعتباری عملا به ضدتولید تبدیل شده است که باید مدیریت شود.

سقایی در ادامه با طرح این سوال که چگونه فردی که چک جزئی او برگشت می خورد به خود اجازه راه اندازی مؤسسه مالی می دهد، اظهار کرد: اگر کسی قصد راه‌اندازی یک مغازه بقالی داشته باشد تا مجوز نگیرد به او اجازه فعالیت نمی دهند و فورا مغازه او را تعطیل می کنند لذا چگونه فردی که 530 مؤسسه مالی و اعتباری در سراسر کشور ایجاد می کند، هیچ نهاد نظارتی از او سوالی نمی کنند که مجوز آنها کجاست.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: با روند بهره های بانکی 30 درصدی کسی قادر به سرمایه گذاری در امر تولید نیست و با سودهای کلان، بانک ها اقدام به عملیات بین بانکی کرده و به هم قرض می دهند، معاملات صوری انجام می دهند یا اوراق مشارکت می خرند که در هر صورت اقتصاد مملکت فلج می شود و کمکی به تولید نمی کند.

وی در ادامه این روند را نشان دهنده سوءمدیریت مسئولان بانکی دانست و بیان داشت: مسأله مهم سرمایه گذاری، تولید و اشتغال این گونه حل نمی شود و دولت باید هرچه سریع تر برای این موضوع چاره اندیشی کرده و برای حل فساد اقتصادی که جلوی اقتصاد مقاومتی را سد کرده مفسدان اقتصادی را بازخواست کند لذا جا دارد قوه قضاییه در این رابطه با جدیت به راه خود ادامه دهد و از فشارهای مختلف نهراسد.

سقایی در ادامه از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواست با توجه به گذشت زمان طولانی از مصوبه شاخص های مناطق محروم نسبت به سرمایه گذاری و اشتغال تجدیدنظر کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم همچنین تصریح کرد: مشارکت بالا در انتخابات آینده باعث عزت بیشتر و ارتقای جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان است که باید همه گروه ها و طیف های مختلف شرکت فعال داشته باشند.

وی در ادامه با تشکر از معاون اول رئیس جمهور که پس از پیگیری‌های مکرر دستور تشکیل کارگروه در ارتباط با اختصاص حق‌آبه بختگان و تشت داد، اذعان کرد: امیدوارم مسأله احیای دریاچه بختگان هرچه سریع تر به نتیجه برسد تا مشکلات فراروی مردم چند شهرستان مرتفع شود.

سقایی در ادامه از وزیر کشاورزی به لحاظ صدور دستور لازم برای حفظ باغات حوزه انتخابیه تشکر و خاطرنشان کرد: از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می خواهم در جهت ثبت ملی درختان انجیر دو شهرستان با توجه به عمر بالای درختان دیم اقدام لازم کند.

نماینده مردم استهبان و نیریز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تشکر از وزیر صنعت به لحاظ تشکیل جلسات متعدد برای راه اندازی صنایع فولاد نیریز و اختصاص 15 میلیون یورو به این پروژه بیان کرد: زیرساخت های پروژه فوق با تلاش های فراوان در سال های اخیر انجام شده که با دستور شما و مدیرعامل ایمیدرو این پروژه به بهره برداری می رسد.

وی همچنین با تشکر از رئیس جمهور به لحاظ دستور تخصیص اعتبار در تسریع اجرای شهرستان نیریز عنوان کرد: از وزیر نیرو می خواهم هرچه سریع تر عملیات اجرایی خط انتقال آب از سد کل بخش حوزه انتخابیه را شروع کند ضمن اینکه از چیت چیان و مدیر آب منطقه که تلاش های وافر در جهت ساخت سد مذکور کردند تشکر کنم و امیدوارم هرچه سریع تر فاز دوم انتقال از تسویه خانه به شهر استهبان اجرایی شود.

سقایی اضافه کرد: از وزیر راه و شهرسازی به لحاظ کمک در اجرای راه آهن شیراز-گل‌گهر و احداث سه راهی در حوزه انتخابیه و جاده های منطقه تشکر می کنم و از نوبخت می خواهم هرچه سریع تر برای مصوبه شورای اقتصاد جهت فاینانس راه آهن شیراز-گل‌گهر اقدام کند.

وی افزود: از وزیر نفت برای گازرسانی به روستاها و بخش های استهبان و نیریز تشکر می کنم و خواستار دستور تسریع در اجرای خط انتقال گاز از مشکان به سمت هرات و اتصال به شبکه سراسر جهت رفع افت ولتاژ شهرستان های استهبان و نیریز و فسا و داراب هستم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس می خواهم نسبت به تأمین تجهیزات و کادر درمانی و پزشک متخصص بیمارستان حوزه انتخابیه دستور دهند ضمن اینکه از راه اندازی درمانگاه ها، تأمین آمبولانس و شروع عملیات احداث بیمارستان بزرگ نیریز تشکر می کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet