هدر موبایل
1394/11/12 09:40:48
سرویس اجتماعی
شهریاری مطرح کرد:

گام مثبت وزارت بهداشت در پوشش سلامت 11 میلیون حاشیه نشین/ اولویت پیشگیری بر درمان

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری اجرای بخش دیگری از طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، گفت: ایجاد پایگاه‌ها و مراکز بهداشتی گام مثبتی در حوزه بهداشت و در راستای ارایه بهتر خدمات به افراد است.
گام مثبت وزارت بهداشت در پوشش سلامت 11 میلیون حاشیه نشین/ اولویت پیشگیری بر درمان رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با یادآوری اجرای بخش دیگری از طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت، گفت: ایجاد پایگاه‌ها و مراکز بهداشتی گام مثبتی در حوزه بهداشت و در راستای ارایه بهتر خدمات به افراد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201602108368226545.jpg گام,مثبت,وزارت,بهداشت,در,پوشش,سلامت,11,میلیون,حاشیه,نشین/,اولویت,پیشگیری,بر,درمان Icana

حسین‌علی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اتفاق مهم حوزه سلامت مبنی بر توجه به بهداشت و پوشش سلامت 11 میلیون نفر در حاشیه شهرهای 17 استان، افزود: از مشکلات جامعه ما بحث حاشیه شهرها است چراکه این مناطق جزو مکان‌های شهری و روستایی محاسبه نمی‌شوند و بلاتکلیف هستند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیشترین آسیب‌ها متوجه حاشیه‌نشین‌های شهری است و متاسفانه این مناطق نه‌تنها در حوزه سلامت بلکه در تمام حوزه‌های خدمات شهری با محرومیت روبرو هستند.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: در بسیاری از استان‌ها با پدیده حاشیه‌نشینی مواجه هستیم به گونه‌ای که حتی منطقه خاک سفید تهران نیز جزو مناطق حاشیه نشین محسوب می‌شد لذا توجه به ارایه خدمات بهداشتی بیش از پیش احساس می‌شد در این میان تلاش وزارت بهداشت برای آغاز بخشی از طرح تحول سلامت و پوشش سلامت 11 میلیون حاشیه نشین می‌تواند در این مناطق بسیار مورد توجه واقع شود.

وی یادآور شد: ایجاد پایگاه‌ها و مراکز بهداشتی و ارایه خدمات با اولویت بهداشت و پیشگیری بر درمان می‌تواند تاثیرگذاری مثبتی در حوزه سلامت داشته باشد، البته ناگفته نماند که دو سال اخیر اقداماتی در حوزه بهداشت انجام گرفت اما برداشتن این گام در حوزه سلامت می‌تواند به صورت گسترده‌تر افراد زیادی را تحت حمایت قرار دهد و قرار است با این طرح خدمات بهتری با هدف کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها ارایه شود.

شهریاری افزود: واقعیت آن است که در ابتدا هدف از اختصاص یک درصد از ارزش افزوده توجه به بهداشت و اولویت پیشگیری بر درمان بود که اکنون برخی از اعتراضات به وزارت بهداشت نسبت به این موضوع است که عنوان می‌شود این اعتبارات برای پیشگیری و بهداشت هزینه نشده است حال امیدواریم با این طرح توجه به بهداشت جدی‌تر عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در برنامه ششم توسعه ابعاد دیگری در حوزه بهداشت دیده شده است، گفت: حال اکنون برخی از نمایندگان به دنبال تصویب یکساله برنامه پنجم توسعه هستند تا دولت برنامه ششم را با برنامه‌ریزی دقیق‌تری به مجلس ارایه دهد لذا به نظر می‌رسد بررسی برنامه ششم به مجلس بعدی موکول شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از گام دیگری در حوزه بهداشت خبر داد و گفت: پوشش سلامت 11 میلیون نفر در حاشیه شهرها بخشی از این طرح است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet