خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1394/11/19 11:27:02
سرویس اقتصادی
عاشوری قلعه رودخانی:

بسته بندی نامناسب سیب های صادراتی را برگشت زد

عضوکمیسیون  اقتصادی  مجلس با بیان  اینکه سیب های ایرانی در مقطعی پس از صادرات  به کشورهای  همسایه برگشت خوردند ، یادآورشد: در بسته بندی محصولات محتوای درج شده با محصول ارائه شده متفاوت نباشد؛چراکه این امر به بازاریابی و مشتری  مداری در صنعت کشاورزی صدمه  وارد می کند.
بسته بندی نامناسب سیب های صادراتی را برگشت زد عضوکمیسیون  اقتصادی  مجلس با بیان  اینکه سیب های ایرانی در مقطعی پس از صادرات  به کشورهای  همسایه برگشت خوردند ، یادآورشد: در بسته بندی محصولات محتوای درج شده با محصول ارائه شده متفاوت نباشد؛چراکه این امر به بازاریابی و مشتری  مداری در صنعت کشاورزی صدمه  وارد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/99537.jpg بسته,بندی,نامناسب,,سیب,های,صادراتی,را,,برگشت,زد Icana

 ناصر عاشوری قلعه رودخانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت تولید محصولات کشاورزی در استان گیلان ،تصریح کرد:  محوریت تولید محصولات کشاورزی  در استان  گیلان برنج ،چای ،زیتون  و فندق است؛اما متاسفانه هزینه تولید با  فروش  محصول برای کشاورزی سودی به همراه ندارد زیرا  هزینه ای  تولید  با درآمد کشاورز  در یک خط مساوی  قرار می گیرد .

میوه کال رنگ شده اتیلن میوه کال رنگ شده اتیلن34067510/27/2015 12:10:05 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/10/122036_Thum.jpg
شلیل شلیل میوه3406759/15/2013 3:11:24 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/09/46784_Thum.jpg
سیب سیب میوه34067512/3/2013 11:13:56 AMhttp://media.icana.ir/Image/2013/12/53605_Thum.jpg
سیب

 

محصولات سردرختی بویژه انگور،زیتون  و سیب نیازمند بسته بندی های  مدرن هستند

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  اصلاح  کشت و افزایش حجم تولید می تواند صنعت کشاورزی را  در استان گیلان  هدفمند کند، یادآورشد: محصولات سردرختی  ایرانی  نیازمند بسته بندی  مدرن  است؛زیرا ما در  این حوزه می توانیم  با رعایت استاندارهای صادرات محصولات خود  را در بازار جهانی نه تنها  با برند  مستقل بفروش برسانیم ،بلکه ارزش افزوده محصول را نیز افزایش دهیم.

 وی ادامه داد: کشاورز به تنهایی توانایی ورود به  عرصه بسته بندی را ندارد،بلکه دولت  باید به عنوان یک بازوی  یاری دهنده دست های کشاورز را بگیرد و در این راستا حمایت کند  تا محصول کشاورز دارای ارزش افزوده شود.

 عاشوری قلعه رودخانی افزود: محصولات سردرختی بویژه انگور،زیتون  و سیب نیازمند بسته بندی های  مدرن هستند که در بازار جهانی  بتوانند علاوه بر نشان دادن کیفیت محصول ایرانی بازار محصولات کشاورزی را نیز بدست بگیرند.

 نماینده مردم فومن و شفت در مجلس ،ادامه داد:  باید مشخصات محصولات کشاورزی بویژه در  محصولات سردرختی از نوع محصول گرفته تا میزان و  محل  پرورش  در قالب برندی مستقل برروی کالا درج شود تا عرضه محصولات ایرانی به گونه ای در بازار جهانی و در تمام جهان زبانزد باشند.

 وی ادامه داد: ما باید در زمینه  مبارزه با آفت های کشاورزی با عزم جدی  حرکت کنیم ،زیرا ما در  سالهای اخیر مجبور شدیم برخی  از سیب های آفت زده را  تبدیل به کود کنیم  که  این امر بطورحتم نمی تواند توجیه  اقتصادی مناسبی برای ما به همراه  داشته باشد،اما خوشبختانه امسال کشاورزان  از تولید راضی بودند .

شلیل

وزارت جهادکشاورزی در زمان افت زدگی حامی مناسبی باشد

عاشوری  قلعه رودخانی  با بیان اینکه امسال  وضعیت تولید محصولات کشاورزی در استان گیلان مناسب بود، یادآورشد: نبود بسته بندی مناسب محصولات کشاورزی نرخ محصولات را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه وزارت جهادکشاورزی باید  برای مبارزه با آفت های کشاورزی برنامه ریزی کاربردی کند،یادآور شد:وزارت جهاد کشاورزی باید در راستای بیمه کشاورزان  در زمان افت زدگی،حامی مناسبی باشد تا کشاورز به کاشت،داشت و برداشت  محصول  دلگرم باشد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه صنعت کشاورزی می تواند با هزینه پایین  فرصت های اشتغال پایدار ایجاد کند،تصریح کرد:کشاورزی به نوعی محوریت استقلال اقتصادی به شمارمی آید؛زیرا صنعت کشاورزی در زمانی که کشور مورد کم لطفی،بی مهری و حتی جنگ قرار گیرد،می تواند در زمینه تامین امنیت غذایی  نقش  بسیار مهمی داشته باشد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet