هدر موبایل
1394/11/19 15:11:43
سرویس اقتصادی
گروسی:

تاخیر در ارایه کارت های اعتباری خرید کالا به رکود دامن می زند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به نارضایتی مردم از تغییرات رخ داده در طرح کارت های اعتباری خرید کالا و تاخیر در ارایه آن، گفت: تاخیر در اجرای طرح کارت‌ های اعتباری خرید کالا، تحرک موجود در بازار را کاهش داده و به رشد رکود در اقتصاد منجر خواهد شد.
تاخیر در ارایه کارت های اعتباری خرید کالا به رکود دامن می زند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به نارضایتی مردم از تغییرات رخ داده در طرح کارت های اعتباری خرید کالا و تاخیر در ارایه آن، گفت: تاخیر در اجرای طرح کارت‌ های اعتباری خرید کالا، تحرک موجود در بازار را کاهش داده و به رشد رکود در اقتصاد منجر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/84198.jpg تاخیر,در,ارایه,کارت,های,اعتباری,خرید,کالا,به,,رکود,دامن,می,زند Icana

حسین گروسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاخیر دولت در ارایه کارت‌ اعتباری خرید کالا، گفت: تاخیر در اجرای این طرح تحرک موجود در بازار را کاهش داده و به رشد رکود در جامعه منجر خواهد شد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تغییرات پی در پی در طرح ارایه کارت اعتباری خرید کالا نارضایتی های بسیاری را منجر شده است، تصریح کرد: طرحی که در ابتدا با هدف کمک به تولید ملی و کاهش رکود مطرح شد،حال علاوه بر اینکه به مرحله اجرا نزدیک نشده بلکه کالاهای خارجی را نیز در داخل خود گنجانده است.

 

ضرورت آماده سازی سازوکار اجرای طرح کارت های اعتباری خرید کالا

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه عدم اجرای طرح ارایه کارت های اعتباری خرید کالا نتیجه آماده نبودن سازوکار این طرح است، افزود: اجرای صحیح این طرح می توانست عواید مثبتی برای اقتصاد به همراه داشته باشد،اما متاسفانه با تاخیر در اجرا و تغییرات پی در پی در آن نشان داد که دولت اشراف کامل به جزییات و سازوکار مورد نیاز آن ندارد.

وی با بیان اینکه حمایت از تولید ملی برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی ضروری است، گفت: طرح ارایه کارت های اعتباری با هدف حمایت از تولید ملی و ایجاد رونق در بازار مطرح شده،اما متاسفانه در نظر گرفتن برخی ملزومات از جمله کاهش سقف تسهیلات و مشمول شدن کالاهای خارجی در این طرح اصل موضوع حمایت از تولید ملی را به فراموشی می سپارد.

گروسی با تاکید بر اینکه تسریع در ارایه کارت های اعتباری خرید کالا می تواند رونق از دست رفته در بحث تولید ملی را احیا کند، افزود: با وجود تاخیر رخ داده در ارایه این کارت ها به مردم نمی توان در خصوص شکست این طرح اظهار نظر کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت برای اجرای طرح های خروج از رکود نیازمند همکاری تمامی دستگاه ها بوده تا به این ترتیب بتواند تولید را در کشور با مدیریتی صحیح به آستانه شکوفایی نزدیک کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet