اربعین حسینی
1394/11/19 22:07:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

قرار نبود صندوق توسعه، قلک دولت شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه عملکرد صندوق توسعه ملی راضی‌کننده نیست، گفت: قرار نبود این صندوق به صندوق دولت تبدیل شود و از سال ۹۶ اجازه برداشت به دولت داده نخواهد شد.
قرار نبود صندوق توسعه، قلک دولت شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه عملکرد صندوق توسعه ملی راضی‌کننده نیست، گفت: قرار نبود این صندوق به صندوق دولت تبدیل شود و از سال ۹۶ اجازه برداشت به دولت داده نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/65998.jpg قرار,نبود,صندوق,توسعه،,قلک,دولت,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابوذر ندیم,  در مورد شرایط استفاده بخش خصوصی و دولتی از منابع صندوق توسعه ملی اظهار داشت: ایجاد صندوق توسعه ملی ابتکار مقام معظم رهبری برای حمایت و تقویت بخش خصوصی و رونق تولید و سرمایه‌گذاری بود و کشور راهی جز این رویکرد ندارد، بنابراین منابع باید در این جهت استفاده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه طی سال‌های اخیر به دلیل محدودیت‌ درآمدی دولت برای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف مانند آب‌های مرزی، آب روستایی و خرید هواپیما از منابع صندوق استفاده شده است، یادآور شد: طی چند سال اخیر شرایط کشور عادی نبوده و درآمدها مبتنی بر شرایط ثبات و پایدار تأمین نشده است، البته استفاده از منابع صندوق نیز بلابازگشت نبوده و باز می‌گردد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بعد از سال 95 در برنامه ششم مجوز برداشت دولت از منابع صندوق داده نخواهد شد، عنوان کرد: طی دو، سه سال اخیر به دلیل محدودیت‌ها و مصلحت‌ها با اختیارات قانونی مجوز برداشت صورت گرفته و اولویت بخش خصوصی جای خود را به دولت داده است.

وی با تأکید بر اینکه دریافت تسهیلات منابع صندوق برای بخش غیردولتی با موانع و دست‌انداز روبرو است،‌ تصریح کرد: به غیر از 10 درصد بخش کشاورزی و صنعت که آن هم به صورت ریالی پرداخت می‌شود، در دیگر موارد دست بخش خصوصی برای تقویت خود از این منابع باز نیست.

به گزارش فارس؛ ندیمی با بیان اینکه از عملکرد صندوق توسعه ملی راضی نیستیم، گفت: قرار نبود این صندوق به صندوق دولت تبدیل شود، در حال حاضر محدودیت‌های اضافه و درخواست‌های دولت زیاد شده که سرعت عمل را از صندوق گرفته است و این شرایط راضی‌کننده نیست اکنون فشارها افزایش یافته در حالی که این صندوق باید رویکرد سرمایه‌گذاری داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet