خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/11/21 11:56:29
سرویس اجتماعی
بائوج لاهوتی:

سرنوشت مبهم یوزهای ایرانی/ آینده روشنی در انتظار یوز ایرانی نیست

نایب رئیس فراکسیون محیطزیست وتوسعه پایدار مجلس، نقش سازمان محیط زیست را درحفاظت از یوز ایرانی مهم خواند و بر ضرورت تشدید مجازات متخلفان، استفاده از قوه قهریه وافزایش آگاهی شهروندان در حفاظت از این گونه تاکیدکرد.
سرنوشت مبهم یوزهای ایرانی/ آینده روشنی در انتظار یوز ایرانی نیست نایب رئیس فراکسیون محیطزیست وتوسعه پایدار مجلس، نقش سازمان محیط زیست را درحفاظت از یوز ایرانی مهم خواند و بر ضرورت تشدید مجازات متخلفان، استفاده از قوه قهریه وافزایش آگاهی شهروندان در حفاظت از این گونه تاکیدکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201602103524959942.jpg سرنوشت,مبهم,یوزهای,ایرانی/,آینده,روشنی,در,انتظار,یوز,ایرانی,نیست Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به کشتار یوزهای ایرانی،گفت: تا زمانیکه شهروندان از کشتار حیوانات و پرندگان لذت ببرند کشتار گونه های در حال انقراض ادامه دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به انقراض یوزهای ایرانی، بر ضرورت حفاظت بیشتر از آنها تاکید کرد وافزود: مردم باید موضوع محیط زیست و خطر انقراض گونه‌های جانوری را جدی بگیرند.

وی عوامل انسانی را از عمده دلایل مرگ یوزهای ایرانی خواند وگفت: سالها است که کشتار بی رحمانه حیوانات به تهدیدی جدی برای حیات وحش تبدیل و منجر به کاهش تنوع گونه ها و انقراض نمونه های کمیاب و نادر شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تشدید مجازات متخلفان، استفاده از قوه قهریه و فرهنگ سازی را در حفاظت از یوز ایرانی موثر خواند و گفت: در غیر این صورت آینده روشنی در انتظار یوزهای باقیمانده نخواهد بود.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار در مجلس نهم، مهمترین راهکار حفاظت از گونه های در حال انقراض را افزایش آگاهی شهروندان و فرهنگ سازی خواند وگفت: اگرچه اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت و احیای گونه‌های در حال انقراض موثر است اما آموزش و فرهنگ سازی مردم برای جلب مشارکت های عمومی در این باره تاثیر بسزایی دارد.  

بائوج لاهوتی ادامه داد: بیشتر زیستگاه های این جانوران درحاشیه روستاها و شهرها قرار گرفته که اغلب گونه های جانوری نیز برای تامین غذا به روستاهای حاشیه زیستگاه خود پناه می آورند بنابراین اگر شهروندان حفاظت از محیط زیست را وظیفه خود بدانند محیط زیست بهبود می یابد چرا که هیچ دولتی به تنهایی از پس حفاظت از محیط زیست بر نمی آید.

این نماینده مردم در مجلس نهم،  با یادآوری اعتراضات مردم استانبول در میدان تقسیم با هدف حمایت از محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان پارک گزی، تصریح کرد: اعتراض کنندگان به خوبی به نقش محیط زیست و حفاظت از آن پی برده بودند بنابراین برای جلوگیری از تخریب محیط زیست اعتراض خود را با تجمع نشان دادند در حالی که مردم کشور ما نه تنها موضوع محیط زیست را جدی نگرفتند، بلکه در تخریب آن نیز می کوشند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی،  ورود جدی سازمان محیط زیست را به موضوع کشتار یوزهای ایرانی ضروری خواند و گفت: سازمان محیط زیست باید به صورت جدی به موضوع حفاظت از گونه های در حال انقراض ورود کرده و اهتمام بیشتری داشته باشد.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت جلوگیری از شکار گونه‌های در حال انقراض تاکید کرد وافزود: متاسفانه برخی از افراد با قساوت تمام از کشتن حیوانات لذت می برند و  تا زمانی که افراد از کشتار حیوانات و پرندگان لذت ببرند وضعیت محیط زیست کشور بهبود نمی یابد و نمی توان گونه های در حال انقراض را حفظ کنیم؛ در این راستا سازمان محیط زیست باید از مردم به عنوان حافظان محیط زیست استفاده کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet