خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/11/21 10:26:12
سرویس اجتماعی
جزینی در گفت‌ وگو با خانه‌ملت:

ابهامی‌در هزینه‌کرد اعتبارات ستاد‌ مبارزه‌ با مواد‌مخدر وجود ندارد

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با انتقاد از رشد ۵درصدی بودجه ستاد مبارزه با موادمخدر، از برنامه‌ریزی‌های ستاد برای اختصاص ۵ میلیارد برای کاهش آسیب‌اجتماعی و ۶ میلیارد برای اشتغال معتادان بهبودیافته خبر داد.
ابهامی‌در هزینه‌کرد اعتبارات ستاد‌ مبارزه‌ با مواد‌مخدر وجود ندارد قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با انتقاد از رشد 5درصدی بودجه ستاد مبارزه با موادمخدر، از برنامه‌ریزی‌های ستاد برای اختصاص 5 میلیارد برای کاهش آسیب‌اجتماعی و 6 میلیارد برای اشتغال معتادان بهبودیافته خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/76207.jpg ابهامی‌در,هزینه‌کرد,اعتبارات,ستاد‌,مبارزه‌,با,مواد‌مخدر,وجود,ندارد Icana

علیرضا جزینی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر در لایحه بودجه سال 95، گفت: بودجه مندرج  ستاد مبارزه با مواد مخدر در لایحه بودجه سال 95 نسبت به سال گذشته افزایش 5 درصدی داشته است، البته بودجه تخصیص یافته متناسب با حجم تهدیدات داخلی و خارجی نیست.

 

40 هزار معتاد متجاهر خیابانی برآورد ستاد مبارزه با مواد مخدر است

وی با بیان اینکه طبق برآورد ستاد مبارزه با مواد مخدر نزدیک به 40 هزار معتاد متجاهر خیابانی در کشور وجود دارد، افزود: اگر برای نگهداری این افراد روزانه 10 هزار تومان اعتبار نیاز باشد، بودجه تخصیص یافته به ستاد مبارزه با مواد مخدر کفایت می‌کند اما از آنجا که استراتژی ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشگیری، مقابله، درمان، کاهش آسیب و حمایت اجتماعی و حضور پررنگ در محیط‌های آموزشی اعم از دانشگاه و مدارس است بودجه درنظر گرفته شده کافی نیست.

جزینی با بیان اینکه تنگناهای مالی دولت قابل درک است، تصریح کرد: مشکلات مالی دولت سبب عدم تخصیص اعتبارات کافی به ستاد مبارزه با مواد مخدر شده از این جهت ستاد برای جبران اعتبارات موردنیاز خود به دنبال استفاده از حمایت‌ نهادهای مردم نهاد رفته که تاکنون همکاری با 800 سازمان مردم نهاد در دو سال پیش به 2500 سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در تلاش است تا علاوه بر مردم از سایر امکانات و منابع سطح کشور به نحو احسن استفاده کند.

 

ابهامی‌در هزینه‌کرد اعتبارات ستاد‌ مبارزه‌ با مواد‌مخدر وجود ندارد

جزینی در پاسخ به انتقادات مطرح شده در خصوص ابهام در نحوه هزینه‌کرد اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر، تاکید کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر هر ساله با وزارتخانه‌ها و سازمان‌های عضو ستاد تفاهم نامه امضا کرده و سقف اعتبارات هر کدام را دقیقا مشخص می‌کند لذا بر این موضوع هم نظارت دارد، در حقیقت نحوه هزینه کرد ستاد کاملا روشن است و هیچ ابهامی بابت واگذاری بودجه وجود ندارد.

 

تخصیص منابع به سازمان‌ها و مبارزه با قاچاق موادمخدر بر اساس تفاهم‌نامه ستاد

وی مقابله با قاچاق مواد مخدر به عنوان یکی از وظایف ستاد مبارزه با مواد مخدر را یادآور شد وگفت: علاوه بر ستاد مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، بسیج و سپاه هم در رابطه با مبارزه با قاچاق مواد مخدر نقش دارند، ستاد هم بر همین اساس با این سازمان‌ها تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده تا اعتبارات را بر اساس موضوعات خاص مشخص و به سازمان‌ها واگذار کند.

 

5 میلیارد اعتبار مورد نظر ستاد مبارزه با موادمخدر برای کاهش آسیب اجتماعی

جزینی در واکنش به اخبار اختصاص وام اشتغال 5 میلیاردی به معتادان متجاهر خیابانی پس از جمع‌آوری و بازپروری، گفت: 5 میلیارد مطرح شده در راستای کاهش آسیب اجتماعی بوده که با وزارت بهداشت و درمان و سازمان بهزیستی هم تفاهم نامه‌ای منعقد شده تا آنان نیز هر کدام 5 میلیارد تومان اختصاص دهند.

 

اختصاص 6 میلیارد اعتبار برای اشتغال معتادان بهبود یافته

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با یادآوری عملکرد صندوق کارآفرینی برای حمایت از معتادان بهبود یافته، گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر برای این منظور حدود 6 میلیارد تومان اعتبار درنظر گرفته تا از طریق این صندوق به کارآفرینانی که معتادان بهبود یافته را به کار می‌گیرند تسهیلات دهند، برای این منظور تنها ستاد مبارزه با مواد مخدر مبلغی در نظر گرفته هرچند سازمان بهزیستی هم ممکن است اعتباراتی برای خود در نظر داشته باشد اما ستاد مبارزه با مواد مخدر در آن دخیل نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet