هدر موبایل
1394/11/23 11:24:09
سرویس اجتماعی
صلاحی خبر داد:

تدوین طرحی در مجلس برای جلوگیری ازبکارگیری کارگران غیرایرانی/ لزوم تامین اعتبارات قبل ازتشکیل صندوق بیمه بیکاری کارگران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای جلوگیری از بکارگیری کارگران غیرایرانی خبر داد و گفت: با تصویب نهایی فعالیت کارگران غیرایرانی هدفمند می شود.
تدوین طرحی در مجلس برای جلوگیری ازبکارگیری کارگران غیرایرانی/ لزوم تامین اعتبارات قبل ازتشکیل صندوق بیمه بیکاری کارگران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای جلوگیری از بکارگیری کارگران غیرایرانی خبر داد و گفت: با تصویب نهایی فعالیت کارگران غیرایرانی هدفمند می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/101505.jpg تدوین,طرحی,در,مجلس,برای,جلوگیری,ازبکارگیری,کارگران,غیرایرانی/,لزوم,تامین,اعتبارات,قبل,ازتشکیل,صندوق,بیمه,بیکاری,کارگران Icana

عباس صلاحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری روند دشوار اجرایی شدن قانون بیمه کارگران ساختمانی، افزود: از نظر قانون شرط کارت مهارت برای بیمه کارگران ساختمانی شاغل تعیین شد به طوری که در آغاز و براساس مصوبه دولت، برخی مراکز فنی و حرفه ای مجاز به شناسایی کارگران و ارائه آموزش های لازم به آنها شدند.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:  در ابتدای اجرای قانون مذکور افرادی که واجد شرایط لازم نبودند با استفاده از رانت های مختلف تحت پوشش قرار گرفتند که خوشبختانه با گذشت زمان روند اجرای قانون شکل ضابطه مندتری به خود گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: هرچند روند اجرای قانون مذکور به طور کامل رضایت بخش نیست ولی همین که کارگران ساختمانی همانند دیگر کارگران از پوشش خدمات بیمه ای استفاده می کنند مورد تایید است؛ البته به خاطر کمبود اعتبارات این بیمه به همه کارگران تعلق نگرفت.

وی در مورد تشکیل صندوق بیمه بیکاری کارگران ساختمانی، تصریح کرد: با توجه به مشکلات عدیده صندوق های بیمه ای خصوصا تامین اجتماعی عملیاتی شدن این موضوع بعید است.

صلاحی با یادآوری مشکلات صندوق های بیمه ای کشور، ادامه داد: مهمترین فاکتور برای تشکیل صندوق های بیمه ای تامین اعتبارات لازم است یعنی برای تشکیل هر صندوقی در وهله اول باید به فکر تامین اعتبارت آن باشیم؛ اینکه بدون برنامه ریزی و تامین اعتبار لازم اقدام به تشکیل صندوق بیمه ای کرده و در نیمه های راه به خاطر نبود اعتبار با مشکل مواجه شویم منطقی نیست؛ البته اگر تشکیل دهندگان صندوق بیمه بیکاری کارگران ساختمانی  تمهیدات لازم را برای تامین اعتبار آن اندیشیده باشند در حمایت از کارگران ساختمانی بسیار اقدام مناسبی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،  با یادآوری طرحی در مجلس برای جلوگیری از بکارگیری کارگران غیرایرانی، گفت: بر اساس این طرح در مشاغلی که امکان استفاده از کارگر ایرانی وجود دارد استفاده از کارگر غیرایرانی ممنوع می شود؛  البته برخی مشاغل هستند که کارگران ایرانی رغبتی به انجام آن ندارند بنابراین در صدد هستیم که با استفاده از این طرح فعالیت کارگران غیرایرانی قانونمند و هدفمند شود.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، کثرت بالای کارگران ساختمانی را در عدم رسیدگی بهتر به وضعیت آنها موثر خواند و گفت: اگر قرار بر حمایت بیشتر از کارگران ساختمانی باشد باید ابتدا معضل بیکاری را در کشور رفع کرد؛ چرا که کارگران ساختمانی حداقل در فصولی از سال مشغول هستند ولی افرادی هستند که دارای هیچ شغلی نیستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در وهله اول بهتر است اعتبارات مورد نیاز برای رفع مشکلات معیشتی، مسکن و بیمه کارگران ساختمانی تامین شود و بعد حمایت های لازم از آنها صورت گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet