هدر موبایل
1394/11/24 12:01:54
سرویس فرهنگی
منصوری بیدکانی:

طرح استعفای کی‌روش، تنش‌آفرینی جدید کفاشیان برای حفظ ریاست فدراسیون

عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است تا پیش ازآغاز رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی باید وضعیت سرمربی تیم‌ملی فوتبال تعیین تکلیف شود تا مناقشات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باعث تضعیف روحیه بازیکنان تیم‌ملی نشود.
طرح استعفای کی‌روش، تنش‌آفرینی جدید کفاشیان برای حفظ ریاست فدراسیون عضو فراکسیون ورزش مجلس معتقد است تا پیش ازآغاز رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی باید وضعیت سرمربی تیم‌ملی فوتبال تعیین تکلیف شود تا مناقشات فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باعث تضعیف روحیه بازیکنان تیم‌ملی نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/74713.jpg طرح,استعفای,کی‌روش،,تنش‌آفرینی,جدید,کفاشیان,برای,حفظ,ریاست,فدراسیون Icana

مجید منصوری بیدکانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، وزارت ورزش و جوانان را به عنوان متولی اصلی امور ورزش در کشور دانست و گفت: علیرغم اینکه فدراسیون فوتبال از منظر جهانی ارگانی غیردولتی است با این حال وزارت ورزش عهده دار سیاست‌گذاری های ورزشی بوده و باید پاسخگوی مسائل ورزشی در کشور باشد؛ طرح استعفای کی‌روش نیز یکی از مواردی است که وزارت ورزش نیز باید نسبت به آن اظهار نظر کند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال اگرچه نهادی غیردولتی محسوب می‌شود با این حال از امکانات دولتی استفاده می کند و در چارچوب قوانین دولتی فعالیت دارد لذا باید تابع وزارت ورزش نیز باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه کفاشیان در کنار ورزش موضع سیاسی داشته و به هیچ وجه قصد ترک سمت ندارد، گفت: در همه جای دنیا روال بر این است که اگر فدراسیونی عملکرد خوبی نداشته باشد رئیس آن به صورت خودجوش استعفا می دهد تا شوکی به فدراسیون وارد شده و به دنبال آن شاهد نتیجه گیری بهتری باشند اما در کشور ما منوال دیگری دارد و افراد بر حفظ صندلی تمرکز کرده اند.

منصوری بیدکانی در ادامه با انتقاد از عملکرد کفاشیان مبنی بر حفظ جایگاه به جای حفظ تیم ملی، عنوان کرد: رئیس فدراسیون فوتبال حفظ سمت و صندلی خود را بر حفظ و تقویت تیم ملی کشور ترجیح داده است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس نهم ادامه داد: همه فدراسیون های ورزشی کشورمان روال عادی و آرام خود را در تغییر مدیریت طی می کنند بدون اینکه کسی متوجه آن شود اما فدراسیون فوتبال برای برگزاری انتخابات و تغییر مدیریت آن دچار تنش های زیادی شده است در حالی کفاشیان سال هاست بر صندلی خود تکیه زده و قصد جابجایی ندارد.

وی افزود: لازم است در زمان مقرر انتخابات فدراسیون فوتبال برای انتخاب رئیس جدید این فدراسیون برگزار شود تا هرچه سریع تر مناقشات پایان یافته و از خسارت هایی که از این طریق به تیم ملی وارد آمده کاسته شود همچنین لازم است ریاست جدید ورزشی و حرفه ای بوده و با فکر و اندیشه جدیدی جلو بیاید تا بتواند تیم ملی را از وضع فعلی نجات دهد.

عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون که در آستانه برگزاری رقابت‌های مقدماتی جام جهانی فوتبال در اسفندماه قرار داریم، فدراسیون فوتبال استعفای سرمربی تیم ملی را بهانه ای جدید برای ادامه تنش ها با وزارت ورزش و حفظ سمت خود قرار داده است که مسئولان ورزشی کشور باید توجه داشته باشند اگر قرار است کی‌روش سرمربی تیم ملی باشد باید تا آخر جام جهانی بماند و اگر قرار است برود باید پیش از آغاز رقابت های مقدماتی جام جهانی تعیین تکلیف شود.

به گزارش خانه ملت، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از پایان دیدار تیم‌های پرسپولیس و فولاد در گفت‌وگویی اظهار کرد امروز برگه استعفای خود به تاریخ یازدهم اردیبهشت و در روز انتخابات فدراسیون فوتبال را تقدیم کفاشیان خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet