هدر موبایل
1394/11/24 15:54:00
سرویس فرهنگی
منظری توکلی در واکنش به حضور «شهرزاد» در جشنواره بین‌المللی:

سریال‌های ایرانی قابلیت جذب مخاطب جهانی دارند

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس معتقد است حضور جهانی سریالی که در بخش خصوصی تولید شده، حکایت از وجود ظرفیت تولید و رقابت سریال‌های داخلی با انواع خارجی آن دارد.
سریال‌های ایرانی قابلیت جذب مخاطب جهانی دارند عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس معتقد است حضور جهانی سریالی که در بخش خصوصی تولید شده، حکایت از وجود ظرفیت تولید و رقابت سریال‌های داخلی با انواع خارجی آن دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601106876216420.jpg سریال‌های,ایرانی,قابلیت,جذب,مخاطب,جهانی,دارند Icana

علیرضا منظری توکلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به استقبال مردمی بالا از سریال خانگی «شهرزاد» و حضور این سریال در بخش جشنواره بین‌المللی فیلم «برلین»، گفت: بخش خصوصی توانست ثابت کند با سرمایه‌گذاری و حمایت از فیلمساز می‌تواند جلوه‌های اثرگذاری از خود در زمینه هنر و سینما به جای بگذارد که «شهرزاد» توانست بعد از کسب اقبال داخلی اکنون راهی به سمت جذب اقبال خارجی باز کند.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سریال «شهرزاد» نمودی از تاریخ ایران است که اکنون حضور جهانی آن می‌تواند ظرفیتی برای آشنایی کشورهای خارجی با تاریخ ایران ایجاد کند.

وی افزود: بروز عشق و محبت در این سریال می تواند به جهانیان نشان دهد که ایرانیان از دیرباز و حتی در سخت ترین شرایط جامعه به لحاظ اقتصادی و سیاسی در دوران پیش از انقلاب نیز از روحیه لطیفی برخوردار بوده‌اند و آزادیخواهان آن دنبال خشونت و جنگ‌افروزی نیستند.

منظری توکلی منظری توکلی3406759/28/2014 1:16:50 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/09/80323_Thum.jpg
منظری توکلی

منظری توکلی ادامه داد: در وانفسای سریال‌های تلویزیونی که نتوانسته اند آنچنان که باید مخاطب را جذب کنند، یک سریال خانگی که با هزینه بخش خصوصی ساخته شده است توانسته مخاطبان بسیاری را پای تماشای سینمای خانگی بنشاند و آنها را تحت تأثیر قرار دهد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه با بیان اینکه حمایت از آثار شبکه نمایش خانگی که فیلمنامه های قوی دارند، حمایت از هنر، اصالت، تاریخ و فرهنگ ایرانی است، گفت: مردم همواره نشان داده اند در شرایطی که قانون کپی رایت جهانی در کشور ما وجود ندارد، حاضرند از سریالی که ارزش داشته باشد به شدت حمایت کرده و از کپی و تکثیر آن خودداری کنند.

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون «شهرزاد» با حضور در جشنواره بین المللی «برلین» ظرفیتی را ایجاد کرده تا از طریق فیلمسازان و شرکت‌های فیلمسازی بزرگ دنیا دیده شود و قطعا خرید حق پخش این سریال از سوی یک شرکت پخش فیلم خارجی می تواند راهی برای دیده شدن ظرفیت های فیلمسازی کشور ایجاد کرده و مخاطبان خارجی را جذب کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet