هدر موبایل
1394/11/24 14:38:29
سرویس سیاسی
سوری:

تکرار هذیان‌گویی سعودی‌ها درباره دخالت ایران در عربستان/ حکومت آل سعود خواسته مردم عربستان نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه مقامات سعودی به ویژه الجبیر به هذیان گویی روی آورده اند، گفت: به طور حتم شرایط کنونی منطقه به ویژه سوریه و عراق، خواب آن ها برای تسلط بر منطقه را تبدیل به یک کابوس کرده است، از این رو اظهارات گاه و بیگاه مقامات سعودی طبیعی و قابل پیش بینی است.
تکرار هذیان‌گویی سعودی‌ها درباره دخالت ایران در عربستان/ حکومت آل سعود خواسته مردم عربستان نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه مقامات سعودی به ویژه الجبیر به هذیان گویی روی آورده اند، گفت: به طور حتم شرایط کنونی منطقه به ویژه سوریه و عراق، خواب آن ها برای تسلط بر منطقه را تبدیل به یک کابوس کرده است، از این رو اظهارات گاه و بیگاه مقامات سعودی طبیعی و قابل پیش بینی است. https://cdn.icana.ir/d/019/119054.jpg تکرار,هذیان‌گویی,سعودی‌ها,درباره,دخالت,ایران,در,عربستان/,حکومت,آل,سعود,خواسته,مردم,عربستان,نیست Icana

حجت الله سوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان درباره دخالت ایران در امور داخلی این کشور، گفت: قطعا این اظهارات مقامات عربستان به علت افزایش نارضایتی و اعتراضات داخلی در این کشور بوده و آل سعود با این گونه اظهارات به دنبال فرافکنی و انحراف افکار عمومی است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم حکومت آل سعود برگرفته از اراده مردم عربستان نبوده و این رژیم از سوی انگلیس پایه گذاری شد، از این رو سیاست و استراتژی سعودی ها پیروی از اهداف نظام سلطه از جمله آمریکا و انگلیس است.

وی با اشاره اظهارات مقامات سعودی درباره حمایت ایران از حکومت غیرقانونی بشار اسد در سوریه، افزود: حکومت دولت سوریه بر پایه نظر و رأی مردم بوده و از تمام لحاظ یک حکومت قانونی است، اما عربستان و برخی کشورهای غربی و عربی با حمایت همه جانبه از تروریست ها و گروه های تکفیری به دنبال براندازی این حکومت بودند، اما خوشبختانه با حمایت مردم این کشور، در شرایط کنونی شاهد نابودی تروریست ها و پیشرفت نظامیان سوری هستیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه مقامات سعودی به ویژه الجبیر به هذیان گویی روی آورده اند، تصریح کرد: به طور حتم شرایط کنونی منطقه به ویژه سوریه و عراق، خواب آن ها برای تسلط بر منطقه را تبدیل به یک کابوس کرده است، از این رو اظهارات گاه و بیگاه مقامات سعودی طبیعی و قابل پیش بینی است.

سوری بر لزوم تغییر سیاست ها و استراتژی عربستان نسبت به مسائل منطقه ای تأکید کرد و گفت: اقدامات سعودی ها در منطقه موجب بروز تنش و ناامنی شده و این مسئله تنها به نفع رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان صحبت‌های ظریف درباره مسائل سوریه را «مضحک» خواند و مدعی شد که ریاض هرگز رویکردی خصومت‌آمیز در قبال ایران نداشته، اما تهران به دنبال ایجاد ناآرامی در عربستان بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet