هدر موبایل
1394/11/26 11:50:42
سرویس اقتصادی
گروسی مطرح کرد :

نبض صادرات گل و گیاه در دست توسعه گلخانه های مدرن در کشور/صادرات گل های ایرانی به روسیه

 نماینده  مردم  شهریار ،قدس،ملارد در مجلس با بیان اینکه  گلخانه های  سنتی باید مدرن شوند، گفت: صادرات گل های ایرانی به روسیه منطقی است؛چراکه با توسعه گلخانه های مدرن می توانیم نبض صادرات گل و گیاه را سرعت ببخشیم.
نبض صادرات گل و گیاه در دست توسعه گلخانه های مدرن در کشور/صادرات گل های ایرانی به روسیه  نماینده  مردم  شهریار ،قدس،ملارد در مجلس با بیان اینکه  گلخانه های  سنتی باید مدرن شوند، گفت: صادرات گل های ایرانی به روسیه منطقی است؛چراکه با توسعه گلخانه های مدرن می توانیم نبض صادرات گل و گیاه را سرعت ببخشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201602105193920132.jpg نبض,صادرات,گل,و,گیاه,,در,دست,توسعه,گلخانه,های,مدرن,در,کشور/صادرات,گل,های,ایرانی,به,روسیه, Icana

 حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت درباره  تولید محصول گل در کشور گفت:  ایران موقعیت بسیار ممتازی در  صادرات گل  به اروپا از جمله کشور  روسیه را دارد اما اگر  ما خواهان صادرات گل هستیم باید ویژگی های  استاندارد صادرات کالا  را نیز در نظر بگیریم تا مشتری  در بازار جهانی  ترغیب شود گل ایرانی  را خریداری کند.

 نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  با بازشدن فضای تحریم می توانیم صادارت گل  را  هدفمند تر کنیم  ، ادامه داد:  تولید گل  در گلخانه های هیدور پونیکی در شهرستان شهریار اجرایی شده است و یکی از مزایایی این نوع گلخانه کاهش هزینه تولید  به همراه کاهش مصرف منابع آبی  است که می تواند  موجب  افزایش  تولید شود.

 وی ادامه داد: ما اگر خواستار رقابت سود زا در بازار  جهانی گل هستیم باید در راستای تولید گلهای هیدور پونیکی تلاش کنیم که بتوانیم  تولیدات گل را  علاوه  بر منظر  کیفی  در  زمینه کمی هم  افزایش دهیم.

 گروسی  با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های  بین المللی گل باید در دستور کار قرار بگیرد،یادآورشد:تعاملات تجاری  و تبلیغات منطقی   درراستای برگزاری نمایشگاه  و جشنواره های گل  شکل می گیرد.

نشت خبری حسین گروسی با اصحاب رسانه شهریار نشت خبری حسین گروسی با اصحاب رسانه شهریار3406753/16/2015 11:28:51 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/03/98734_Thum.jpg
نشت خبری حسین گروسی با اصحاب رسانه شهریار

 

با گلخانه های سنتی نمی توان با بازار مدرن گل رقابت کرد

نماینده  مردم شهریار ،قدس و ملارد درمجلس  با بیان  اینکه  تولیدگل نیازمند سردخانه های مدرن است که در زمان مناسب به بازار مقصد  انتقال پیدا کند ، خاطرنشان کرد:با گلخانه های سنتی نمی توان با بازار مدرن گل رقابت بهینه کرد.

 وی ادامه داد:برای جذب  مشتریان بین الملی در بازار گل باید  نمایشگاه  بین المللی  برگزار شود تا بتوانیم  گل ایرانی را  با برنداختصاصی کشورمان در بازار هدف به فروش برسانیم  و این درحالی است که صنعت پرورش گیاهان گلخانه‌ای یکی از مهم‌ترین شاخص‌های اشتغال زایی در استان‌تهران بویژه شهرستان شهریار است.

گروسی تصریح کرد:گلخانه داران  باید به سمت مکانیزه شدن  تولید گل حرکت کنند؛زیرا زمانی تولید گل  می تواند مقرون به صرفه باشد که هزینه تولید در گام نخست کاهش  یابد و در مراحلی بعدی با کمترین منابع آبی بتوانیم  تولیدات  را افزایش دهیم.

عضوکمیسیون صنایع ومعادن مجلس با بیان  اینکه بازاریابی  و تبلیغات تجاری  با برگزاری نمایشگاه بین المللی گل می توانند هدفمند شود، یادوآرشد:  توسعه صنایع تبدیلی مدرن  در صنعت گل و گیاه  و برگزاری  نمایشگاه بین المللی نیاز امروز گل ایرانی است.

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛برای پیشرفت صادرات گل و گیاه باید بتوانیم تولید گل و گیاه را در کشور صنعتی کنیم،بنابراین درایران گلخانه‌ها به صورت سنتی کار می‌کنند و هنوز به تولید انبوه و صنعتی گل نرسیده‌ایم.

بدیهی است که برای بازاریابی باید در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور یافت و بازارهای خارجی را شناخت  و از همین رو اکنون مدتی است که برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا در نمایشگاه‌های بین‌المللی حضور پیدا کنیم ولی باید حضور خود را در این نمایشگاه‌ها بیشتر کنیم تا ضمن شناساییی بازارهای مختلف، محصولات کشور خود را نیز معرفی کنیم./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet