هدر موبایل
1394/11/27 11:48:46
سرویس اقتصادی
میر محمدی تاکیدکرد:

کارشناسان کشاورزی در روستا مستقر شوند/صنعت کشاورزی نیازمند الگوی صحیح کشت

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با  بیان اینکه  صنعت کشاورزی در حال نابودی است،گفت: تعاونی های روستایی  باید  در روستاها  فعال شده تا تولید و کشت مدرن  در صنعت کشاورزی نهادینه شود.
کارشناسان کشاورزی در روستا مستقر شوند/صنعت کشاورزی نیازمند الگوی صحیح کشت عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با  بیان اینکه  صنعت کشاورزی در حال نابودی است،گفت: تعاونی های روستایی  باید  در روستاها  فعال شده تا تولید و کشت مدرن  در صنعت کشاورزی نهادینه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/112215.jpg کارشناسان,کشاورزی,در,روستا,مستقر,شوند/صنعت,کشاورزی,نیازمند,الگوی,صحیح,کشت, Icana

حسین میرمحمدی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  نقش دانش در صنعت کشاورزی ، تصریح کرد: صنعت کشاورزی نیازمند الگوی کشت است تا کشاورز بداند چه محصولی را تولید کند که  درآینده  مشتری مصرفی داشته باشد؛زیرا  باید هزینه های تولید با فروش محصولات کشاورزی همخوانی داشته باشد.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارشناسان کشاورزی  باید در روستا مستقر شوند تا کشاورزان را با الگوهای کشت جدید  آموزش دهند،ادامه داد: امروزه مسئولان  امورکشاورزی و اراضی باید دست به دست هم دهند و راه را برای توسعه  روستاها  همواره کنند تا بتوانیم در راستای تولید محصولات کشاورزی به دگرگونی  و تحول اساسی برسیم.

 

نرخ حامل های انرژی برای روستاها باید کاهش یابد

 وی ادامه داد:نرخ حامل های انرژی  و خدمات جانبی برای روستاها باید کاهش یابد؛بنابراین ما باید هزینه زندگی  را در روستاها کاهش داده  یا ثابت نگه داریم تا روستاییان به شهرها مهاجرت نکنند.

میرمحمدی افزود:با کاهش  هزینه های جاری در روستاها می توان روستاییان را به  روستاها  باز گرداند و با  ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها  و درکنار حمایت  از تعاونی های  روستایی باید در راستای تولید محصولات کشاورزی به نحو مطلوب حرکت کنیم.

 

بانک ها با حمایت از روستاییان چرخه تولید را هدفمند کنند

نماینده مردم گلپایگان  در مجلس با بیان اینکه بانک ها با حمایت از روستاییان چرخه تولید را هدفمند کنند،تصریح کرد:دولت اگر به جای توجه به صنعت خودرو  در راستای  توسعه اقتصاد روستاها  تلاش می کرد،می توانست به  موفقیت های چشمگیرتری  برسد.

عضوکمیسیون  اقتصادی مجلس، یادآورشد:امروزه تمام کشاورزان  نا امید هستند؛زیرا علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه  بهبود وضعیت روستاییان اما  متاسفانه مشاهده می کنیم که بهبود وضعیت روستا اولویت  سوم یا چهارم دولت ها  است./

 پایان  پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet