خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/11/28 08:55:26
سرویس اجتماعی
عارفی مطرح کرد:

اجرای بیمه اجتماعی فراگیر؛ راهی برای کاهش فقر/دولت منابع اجرای بیمه اجتماعی فراگیر را تامین کند

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر تکمیل بیمه اجتماعی فراگیر، گفت: دولت تمهیدات تامین منابع مالی بیمه اجتماعی فراگیر را فراهم کند.
اجرای بیمه اجتماعی فراگیر؛ راهی برای کاهش فقر/دولت منابع اجرای بیمه اجتماعی فراگیر را تامین کند نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر تکمیل بیمه اجتماعی فراگیر، گفت: دولت تمهیدات تامین منابع مالی بیمه اجتماعی فراگیر را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/84455.jpg اجرای,بیمه,اجتماعی,فراگیر؛,راهی,برای,کاهش,فقر/دولت,منابع,اجرای,بیمه,اجتماعی,فراگیر,را,تامین,کند Icana

فرج‌الله عارفی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح بیمه اجتماعی فراگیر، گفت: دولت باید متناسب با بودجه و منابع موجود اقدام به تکمیل بیمه اجتماعی فراگیر کند؛ بیمه‌ای که به دلیل مشکلات مالی فرایند اجرای کندی را پشت سر گذاشته است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تکمیل بیمه اجتماعی فراگیر از ضرورت بالایی برخوردار است چراکه این بیمه در راستای تامین امنیت سلامت مردم و تضمین زندگی بهتر آیندگان است.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه و بودجه 95 منابع بیمه اجتماعی فراگیر باید لحاظ شود، گفت: بیمه اجتماعی فراگیر در راستای برقراری عدالت اجتماعی و زدودن فقر از جامعه است که برای این کار باید از تجربیات کشورهای پیشرو در این زمینه استفاده شود تا زودتر به نتایج موردنظر دست پیدا کنیم.

عارفی یادآور شد: در صورت تکمیل اجرای بیمه اجتماعی فراگیر هریک از افراد جامعه با سطوح مختلف درآمدی می‌توانند از مزایای بیمه‌های اجتماعی بهره مند شوند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیمه اجتماعی فراگیر تضمین کننده زندگی فرد و خانواده وی در آینده است، در حقیقت افراد با قدرت خریدهای متفاوت باید بتوانند از این حق برخوردار باشند تا به دور از سیاست‌های صدقه‌ای یک زندگی همراه با عزت وکرامت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پیگیری بیمه اجتماعی فراگیر از اوایل سال 95، گفت: 91 درصد از 11 میلیون نفری که تحت پوشش بیمه قرار گرفتند فاقد درآمد و مسکن مناسب بودند که در این طرح ریشه کن کردن فقر را در پیش گرفته‌ایم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet