هدر اصلی
1394/11/30 09:21:51
سرویس سیاسی
جوکار در واکنش به زمزمه اعدام برادرزاده شیخ نمر:

رژیم سعودی حکومت بزک شده داعش است

عضوکمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در رابطه با احتمال اعدام «علی محمدالنمر» گفت: عربستان به دلیل وحشت از اعتراضات اقدام به نسل کشی می کند. نحوه اعدام ها نشان می دهد که رژیم سعودی در واقع بزک شده داعش است.
رژیم سعودی حکومت بزک شده داعش است عضوکمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در رابطه با احتمال اعدام «علی محمدالنمر» گفت: عربستان به دلیل وحشت از اعتراضات اقدام به نسل کشی می کند. نحوه اعدام ها نشان می دهد که رژیم سعودی در واقع بزک شده داعش است. https://cdn.icana.ir/d/019/118684.jpg رژیم,سعودی,حکومت,بزک,شده,داعش,است Icana

خبرگزاری خانه ملت ، گروه بین الملل: رژیم سعودی عربستان که حدود  50 روز پیش در یک اقدام غیر انسانی «شیخ نمر باقرالنمر» را به جرم اعتراض مدنی در دفاع از حقوق شیعیان این کشور اعدام کرد این روزها مشغول فراهم کردن مقدمات بردارزاده این روحانی مبارز است.

براساس گزارش پایگاه اینترنتی سازمان «عفو بین الملل» ، «علی محمد النمر» در سال ۲۰۱۲ در منطقه «الشرقیه» عربستان سعودی بازداشت شد و حالا در آستانه اعدام به شکلی خشونت آمیز قرار گرفته است.

بر اساس گزارش این سازمان، بازداشت علی النمر در شرایطی اتفاق افتاد که وی تنها ۱۷ سال سِن داشت. علی النمر در جریان یک «محاکمه ناعادلانه» به اعدام محکوم شد.

عفو بین الملل در ادامه گزارش خود آورده است: اشکالات فراوانی به نحوه محاکمه علی النمر وارد است، چراکه وی بر اساس اظهاراتی که زیر شکنجه از او گرفته بودند به اعدام محکوم شد.

این سازمان اعلام کرده است: علی النمر اخیرا به یک زندان انفرادی منتقل شده است که خلاف مقررات های بین المللی حقوق بشری است.

سازمان عفو بین الملل همچنین می نویسد: پدر «علی النمر» که هم اکنون انتظار اعدام فرزند خود را می کشد، صدور حکم اعدام علیه فرزندش را سیاسی می داند.

در رابطه با نحوه اجرای حکم اعدام علی محمد النمر گفتنی است که وی بنابرنظر دادگاه سعودی ابتدا باید با شمشیر گردن زده شود و سپس به صلیب کشیده شود.

محمدصالح جوکار محمدصالح جوکار3406758/8/2013 5:18:52 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/43090_Thum.jpg
محمدصالح جوکار

 

محمدصالح جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  در رابطه با حکم اعدام علی محمدالنمر به خبرگزاری خانه ملت گفت:  حکم دادگاه سعودی نشان می دهد که شیوه های اعدام داعشی الهام گرفته از رویکرد عربستان است. گردن زدن یک جوان که اعتراض مسالمت آمیز دارد بر اساس هیچ قانونی جز تعاریف تروریست های تکفیری قابل پذیرش نیست.

وی تصریح کرد: تروریست های تکفیری با حاکمان عربستان دارای پیوندهای غیرقابل انکاری هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: ریاض درحال قتل عام منتقدین دیکتاتوری رژیم سعودی عربستان است.  اعدام وحشیانه شیخ نمر اقدامی است که هرگز فراموش نخواهد شد.

این نماینده مجلس نهم گفت:  رژیم سعودی که در منطقه متحمل شکست های تحقیر آمیزی شده است در داخل نیز به شدت احساس ترس و ضعف می کند. سعودی ها برای پنهان کردن استیصال خود به اعدام منتقدان و بیداری اسلامی روی آورده اند.

وی گفت: عربستان به معنی کلمه تروریسم حکومتی را دنبال می کند اما با استانداردهای دوگانه کشورهای غربی مورد حمایت است.

جوکار گفت: دستگاه دیپلماسی باید با پیگیری مسئله پیش آمده ضمن زنده نگه داشتن خون شیخ نمر از اعدام برادرزاده این مبارز بیداری اسلامی جلوگیری کند.

پایان پیام/

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet