هدر موبایل
1394/11/30 10:56:10
سرویس اجتماعی
رجائی:

پاسخ رئیس کمیسیون کشاورزی به انتقادهای وارده برطرح اصلاح قانون تغییرکاربری اراضی/ طرح مانع از تغییرکاربری غیرقانونی می‌شود

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از طرح مباحث غیرکارشناسی درباره طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، گفت: طرح مذکور مانع از تغییر غیرقانونی کاربری اراضی زراعی و باغی می‌شود.
پاسخ رئیس کمیسیون کشاورزی به انتقادهای وارده برطرح اصلاح قانون تغییرکاربری اراضی/ طرح مانع از تغییرکاربری غیرقانونی می‌شود رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از طرح مباحث غیرکارشناسی درباره طرح اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، گفت: طرح مذکور مانع از تغییر غیرقانونی کاربری اراضی زراعی و باغی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/110268.jpg پاسخ,رئیس,کمیسیون,کشاورزی,به,انتقادهای,وارده,برطرح,اصلاح,قانون,تغییرکاربری,اراضی/,طرح,مانع,از,تغییرکاربری,غیرقانونی,می‌شود Icana

عباس رجائی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت انتقادات وارد شده به طرح اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها را غیرکارشناسی خواند وگفت:‌ این طرح که به صورت اصل 85 در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در حال بررسی است موضوع حفاظت از اراضی زراعی و باغ ها را در دستور کار دارد.

نماینده مردم اراک، خنداب وکمیجان در مجلس شورای اسلامی، درباره انتقادات مطرح شده از سوی سازمان جنگل ها به این طرح،  تصریح کرد: طرح مذکور تنها به اراضی کشاورزی و باغ ها مربوط است و اراضی جنگلی و مراتع را شامل نمی‌شود لذا طرح اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها در حوزه اختیارات سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیست.

رجائی با بیان اینکه طرح مذکور مانع تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی می‌شود، گفت: حساسیت بیش از حد سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به طرح اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها نادرست و نابه جاست و این طرح ارتباطی با سازمان جنگل ها ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر موافقت وزارت جهاد کشاورزی با این طرح و مخالفت سازمان جنگل ها، افزود: اگر مشکل یا اختلافی بین سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و وزارت جهاد کشاورزی است، مشکل از طرف وزراتخانه باید پیگیری و مرتفع شود.

وی در ادامه واکنش به اظهارات مطرح شده در خصوص جداسازی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از وزارت جهاد کشاورزی در لایحه برنامه ششم توسعه، گفت: در حال حاضر در کمیسیون کشاورزی و کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه موضوعی مبنی بر تغییر ساختار وزارت جهاد کشاورزی و جداسازی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از این وزارتخانه مطرح نیست البته پیش از این اظهاراتی در هیات دولت مطرح بود که منتفی شد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با توجه به شرایط کشور بر دولت لازم نمی‌دانیم که به چنین تصمیمی بپردازد لذا وزارت جهاد کشاورزی با ساختار فعلی بهتر است به فعالیت خود ادامه دهد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به اعتراضات گسترده جامعه دانشگاهی و نخبگان منابع طبیعی به طرح اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی، گفت: وزارت جهاد کشاورزی که باید مدافع و حامی مصالح جنگل‌ها باشد اکنون مواضعی خلاف سازمان داشته و از طرح مذکور حمایت کرده در واقع این طرح ساختار تشکیلات کل منابع طبیعی را متزلزل و زمینه برای تصرف و تجاوز به اراضی ملی و طبیعی را باز می‌کند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet