هدر موبایل
1394/11/28 15:31:18
سرویس سیاسی
نکو:

تخریب شورای نگهبان به معنای تخریب انتخابات است/به بهانه عدم تایید صلاحیت نباید شورای نگهبان تخریب شود

عضو شورای مرکزی فراکسون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان از ابتدای انقلاب با شورای نگهبان مخالف بودند و چون قادر به حذف آن نشدند در حال حاضر و در ایام انتخابات به دنبال زیر سوال بردن تصمیمات این شورا هستند که در واقع به معنای غیر قانونی بودن انتخابات و مجلس است.
تخریب شورای نگهبان به معنای تخریب انتخابات است/به بهانه عدم تایید صلاحیت نباید شورای نگهبان تخریب شود عضو شورای مرکزی فراکسون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان از ابتدای انقلاب با شورای نگهبان مخالف بودند و چون قادر به حذف آن نشدند در حال حاضر و در ایام انتخابات به دنبال زیر سوال بردن تصمیمات این شورا هستند که در واقع به معنای غیر قانونی بودن انتخابات و مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/57607.jpg تخریب,شورای,نگهبان,به,معنای,تخریب,انتخابات,است/به,بهانه,عدم,تایید,صلاحیت,نباید,شورای,نگهبان,تخریب,شود Icana

ابراهیم نکو در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بخشی از فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی در مورد جایگاه شورای نگهبان و تخریب آن از سوی برخی گفت: شورای نگهبان به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی است که وظیفه حراست از قانون اساسی از طریق تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی را بر عهده دارد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شورای نگهبان براساس قانون موظف به احراز صلاحیت کاندیداهاست و در صورتی که کاندیدایی رد صلاحیت شود نباید این مسئله موجب هجمه و تخریب شورای نگهبان شود.

وی  با اشاره به اینکه اگر شورای نگهبان چنین وظیفه ای نداشت نظام با مشکلات عدیده ای روبرو می شد تصریح کرد: متاسفانه این روزها به بهانه های واهی شورای نگهبان تضعیف می شود و برخی خواسته یا ناخواسته همسو با دشمنان و جریان های معاند نظام درصدد تخریب و تضعیف جایگاه شورای نگهبان هستند.

نکو اظهار داشت: متاسفانه دشمنان نظام همواره در ایام انتخابات تخریب شورای نگهبان را مد نظر قرار می دهند و این در حالی است که تخریب شورای نگهبان به معنای تخریب انتخابات، مجلس و 4 سال قانونگذاری است.

این نماینده مجلس نهم ادامه داد: دشمنان از ابتدای انقلاب با شورای نگهبان مخالف بودند و چون قادر به حذف آن نشدند در حال حاضر و در ایام انتخابات به دنبال زیر سوال بردن تصمیمات این شورا هستند که در واقع به معنای غیر قانونی بودن انتخابات و مجلس است.

وی با اشاره به اینکه غیر قانونی نشان دادن انتخابات ومجلس؛غیر قانونی بودن قوانین مجلس را نیز در پی دارد تصریح کرد: دلیل ندارد کسانی که صلاحیتشان از سوی شورای نگهبان تایید می شود اقدام به تخریب این نهاد کنند.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان محل اعتماد است و نباید برخی درصدد تضعیف جایگاه این نهاد باشند بنابراین حفظ جایگاه این نهاد بر همه واجب است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet