هدر موبایل
1394/12/01 14:36:44
سرویس اجتماعی
محجوب انتقاد کرد:

برخوردهای سلیقه ای سازمان تامین اجتماعی در نحوه اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از برخوردهای سلیقه‌ای در نحوه اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی، گفت: برخی در نحوه اجرای این بیمه مانع تراشی می‌کنند.
برخوردهای سلیقه ای سازمان تامین اجتماعی در نحوه اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از برخوردهای سلیقه‌ای در نحوه اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی، گفت: برخی در نحوه اجرای این بیمه مانع تراشی می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/101505.jpg برخوردهای,سلیقه,ای,سازمان,تامین,اجتماعی,در,نحوه,اجرای,قانون,بیمه,کارگران,ساختمانی, Icana

علیرضا محجوب در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رفع موانع بیمه کارگران ساختمانی را مستلزم استفاده از اقدامات حقوقی خواند وگفت: با بررسی مشکلات کارگران ساختمانی در پی احقاق حقوق این قشر از مسیر حقوقی هستیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه داشتن ماشین و خانه شخصی نباید ملاکی برای قطع بیمه کارگران ساختمانی شود، تصریح کرد: برخوردهای سلیقه ای سازمان تامین اجتماعی در  اجرای قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی به مشکلات این قشر دامن زده است.

وی ادامه داد: بارها یادآوری کردیم که درخصوص بیمه کارگران ساختمانی نباید تبعیض قائل شد و همه کارگران ساختمانی باید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند؛ بیمه صدقه نیست که به کارگران داده شود و بعد به فکر بازپس گیری آن باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، خواستار رفع مشکلات صنفی کارگران ساختمانی شد وگفت: برای پایان دادن به مشکلات صنفی کارگران باید تلاش جدی صورت گیرد.

وی با تشریح روند بیمه کارگران ساختمانی، گفت: این بیمه در سال 86 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و در نیمه دوم سال 88 به مرحله اجرا درآمد در ابتدا کارگرانی که دارای کارت مهارت فنی بودند تحت پوشش قرار گرفتند و افرادی که مراجعه نکردند از خدمات بیمه جا ماندند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، ادامه داد:  البته برخی از کارگران تصور می کردند که با اخذ کارت مهارت بیمه شده اند در حالی که داشتن کارت مهارت دروازه ورودی برای بیمه بوده و برای تحت پوشش قرار گرفتن باید احراز هویت می شدند بنابراین برخی از کارگران با بی اطلاعی  از این موضوع تحت پوشش قرار نگرفتند.

محجوب ادامه داد:  البته همین موضوع باعث بروز تخلفاتی در این حوزه شد و برخی بدون احراز هویت از مزایای این بیمه استفاده کردند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم،  وجود بیمه را برای کارگران ساختمانی مساله حیاتی و ضروری خواند وگفت:  با استفاده از بیمه کارگران ساختمانی خسارات ناشی از حوادث این بخش کاهش پیدا خواهد کرد زیرا مهم‌ترین بخش‌ مستعد بروز حوادث ناشی از کار، ساختمان‌سازی‌ است.

وی ادامه داد:  متأسفانه به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی توسط کارگران و کارفرمایان در کارهای ساختمانی، جدی نگرفتن هشدارها و نبود آموزش‌های لازم بیشترین حوادث ناشی از کار دراین مشاغل رخ می دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس نهم، یادآور شد: رفع مشکلات کارگران نیازمند اقدام حقوقی است چرا که بسیاری از کارگران به دلیل ترس از دست دادن کار  خود حتی یک روز هم نمی توانند محل کار خود را ترک و به مشکلات‌شان رسیدگی کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخوردهای سلیقه ای در نحوه اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی، گفت: برخی در نحوه اجرای این بیمه مانع تراشی می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet