هدر موبایل
1394/12/02 14:36:05
سرویس سیاسی
خدائی سوری:

عربستان توان دستیابی به موفقیت های نظامی را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان توان دستیابی به موفقیت های نظامی را ندارد، گفت: نیروهای نظامی عربستان حتی توان کارکردن با تجهیزات نظامی که در اختیار آن ها قرار داده شده را ندارند.
عربستان توان دستیابی به موفقیت های نظامی را ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان توان دستیابی به موفقیت های نظامی را ندارد، گفت: نیروهای نظامی عربستان حتی توان کارکردن با تجهیزات نظامی که در اختیار آن ها قرار داده شده را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/63371.jpg عربستان,توان,دستیابی,به,موفقیت,های,نظامی,را,ندارد Icana

حجت الله خدائی سوری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تصمیم عربستان برای حضور نظامی در سوریه و احتمال همکاری سایر کشورها با عربستان، اظهار داشت: کشورهایی که دارای سابقه و تمدن در خور توجهی هستند در این زمینه با عربستان همکاری نخواهند کرد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها احتمال همکاری کشورهای فقیر با عربستان سعودی وجود دارد، بیان کرد: برخی کشورهای فقیر ممکن است که توسط عربستان اجیر شوند تا کمک هایی را به عربستان ارائه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارباب سعودی ها اجازه نخواهد داد که این کشور نیروهای خود را به سوریه اعزام کند، ادامه داد: آن ها می دانند که حضور در سوریه پیامدهایی دارد که دولت عربستان در کنترل آن ها اراده ای نخواهد داشت.

خدائی سوری با بیان اینکه ورود عربستان به سوریه با خود این کشور است ولی خروج از این باتلاق به دست آن ها رقم نخواهد خورد، گفت: در اندیشکده های آمریکا نیز این ذهنیت در حال شکل گرفتن است که عربستان سعودی کشوری تروریست پرور است.

وی با بیان اینکه عربستان در ایجاد ناامنی در منطقه تاثیر دارد و در افکار عمومی غرب نیز این ذهنیت ایجاد شده است، تصریح کرد: عربستان در عرصه یمن به هیچ موفقیتی نرسیده است و حتی این کشور در حفظ مرزهای خود نیز دچار مشکل شده است.

نماینده مردم سلسه و دلفان در مجلس شورای اسلامی افزود: نیروهای مرزبانی عربستان بیش از 40 کیلومتر عقب نشینی کرده اند و در داخل پایگاه های خود مستقر شده اند، این در حالی است که امکانات عربستان بهتر از مردم یمن است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تمام اقدامات عربستان در یمن را ناشی از حمایت های آمریکایی دانست و بیان کرد: عملا عربستان به موفقیتی نرسیده چون در غیر اینصورت باید کشور یمن را تسخیر می کرد. عربستان سابقه حضور نظامی در منطقه را نداشته و توان این اقدام را نیز ندارد.

خدائی سوری ادامه داد: نیروهای نظامی عربستان حتی توان کارکردن با تجهیزات نظامی که در اختیار آن ها قرار داده شده را ندارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet