هدر موبایل
1394/12/02 10:29:00
سرویس سیاسی
خدائی سوری:

انفجارهای ترکیه نتیجه سیاست های اردوغان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انفجارهای ترکیه نتیجه سیاست های اردوغان است، گفت: ترکیه بعد از ۴ سال تاوان تروریست پروری های خود را باید بدهد.
انفجارهای ترکیه نتیجه سیاست های اردوغان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انفجارهای ترکیه نتیجه سیاست های اردوغان است، گفت: ترکیه بعد از 4 سال تاوان تروریست پروری های خود را باید بدهد. https://cdn.icana.ir/d/019/52611.jpg انفجارهای,ترکیه,نتیجه,سیاست,های,اردوغان,است Icana

حجت الله خدائی سوری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص انفجارهای اخیر ترکیه و نقش سیاست های اردوغان در بروز چنین حوادثی، اظهار داشت: سیاست های اردوغان در رابطه با دخالت در یک کشور قانونی مثل سوریه اشتباه بوده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر نتیجه سیاست های اشتباه اردوغان مشاهده می شود، بیان کرد: بعد از 4 سال ترکیه تاوان تروریست پروری های خود را باید بدهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ترکیه با کردهای داخل خاک خودش مشکل داشته و دارد، ادامه داد: مسئله کمک نکردن به مردم کوبانی و ترس از اینکه نیروهای قانونی ارتش سوریه به مرز برسند و ترکیه نتواند با استفاده از مرز، تروریست ها را به داخل سوریه وارد کند، ترکیه مجددا شروع به گلوله باران کردها کرده است.

خدائی سوری با بیان اینکه جمعیت اکراد در سوریه و ترکیه میزان قابل توجهی را نشان می دهد، گفت: اردوغان باید پاسخگوی افکار عمومی کشور خود باشد و در سیاست های خود تجدید نظر کند.

وی با بیان اینکه ترکیه باید به کشور همسایه خود یعنی سوریه باید احترام متقابل بگذارد، تصریح کرد: ترکیه باید از ادامه روند اعزام تروریست به سوریه خود داری کند و مرزهای خود را بر روی تروریست ها ببندد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم کرد که این مسائل را به آن ها مرتبط می کنند می خواهند به یک شکلی پاسخ کارهای اردوغان را بدهند، اظهار داشت: آقای اردوغان نه تنها نتوانست دولت قانونی سوریه را سرنگون کند، بلکه خود نیز با معضلاتی مانند درگیری با روسیه، اختلاف با ناتو و مسائل داخلی روبه رو شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترکیه باید بداند اقتصادی که بر مبنای گردشگری و داد و ستد با اروپا ایجاد کرده است، در صورت ادامه این نا آرامی از دست خواهد رفت، بیان کرد: دولت اردغان بابت اشتباهاتی که انجام داده است، باید به مردم خود پاسخگو باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet