هدر موبایل
1394/12/02 14:45:40
سرویس اجتماعی
عزیزی:

بکارگیری 15 هزار تبعه افغان غیرمجاز در شهرداری تهران/ شهرداری دستفروشان را جایگزین کند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از بکارگیری ۱۵ هزار تبعه افغان غیرمجاز در شهرداری تهران انتقاد کرد وگفت: متاسفانه اتباع غیرمجاز به راحتی در شهرداری به کار گرفته می شوند در حالی که در کشور میلیون‌ها نیروی بیکار وجود دارد.
بکارگیری 15 هزار تبعه افغان غیرمجاز در شهرداری تهران/ شهرداری دستفروشان را جایگزین کند رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از بکارگیری 15 هزار تبعه افغان غیرمجاز در شهرداری تهران انتقاد کرد وگفت: متاسفانه اتباع غیرمجاز به راحتی در شهرداری به کار گرفته می شوند در حالی که در کشور میلیون‌ها نیروی بیکار وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/88714.jpg بکارگیری,15,هزار,تبعه,افغان,غیرمجاز,در,شهرداری,تهران/,شهرداری,دستفروشان,را,جایگزین,کند Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تشکیل کارگروهی مشترک با هدف حل مشکلات مربوط به دستفروشان پایتخت و ساماندهی آنها، تصریح کرد: برای رفع معضل دستفروشی در پایتخت بهتر است شهرداری از بکارگیری تبعه افغان خودداری کرده و دستفروشان کشور را جایگزین آنها کند.

 

بکارگیری 15 هزار تبعه افغان در شهرداری تهران

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، از بکارگیری 15 هزار تبعه افغان غیرمجاز در شهرداری تهران انتقاد کرد وگفت: متاسفانه اتباع غیرمجاز به راحتی در شهرداری به کار گرفته می شوند در حالی که در کشور میلیون‌ها نیروی بیکار وجود دارد.

عزیزی با تأکید بر اینکه در هر شرایطی استفاده از نیروی کار ایرانی بر نیروی کار خارجی اولویت دارد، یادآور شد: طبق قانون اگر کارفرمایی از نیروی کار خارجی غیرمجاز استفاده کند روزانه 118 هزار و 700 تومان جریمه و از شش تا یک سال زندانی می شود در حالی که در مجموعه ای مانند شهرداری کارگران افاغنه به صورت غیررسمی مشغول به کار  هستند و هیچ برخوردی نیز با خاطیان صورت نمی‌گیرد.

وی رفع معضل دستفروشی را در کشور مستلزم همکاری همه سازمان ها دانست و گفت: بهتر است همه سازمان ها با همکاری و تعاون این مشکل را یک بار برای همیشه حل کنند.

 

معضل بیکاری مهمترین عامل شیوع دستفروشی در کشور

رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، معضل بیکاری را مهمترین عامل شیوع دستفروشی در کشور خواند و یادآور شد: شهرداری ها،  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیروی انتظامی و قوه  قضائیه باید بعد از جمع آوری دستفروشان آنها را احراز هویت و ساماندهی کنند؛ بهتر است  ساماندهی دستفروشان به صورت ریشه ای و دائمی باشد.

 

دولت در مورد ساماندهی دستفروشان ضعیف عمل کرده است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از اینکه دولت در مورد ساماندهی دستفروشان ضعیف عمل کرده است، افزود: برخورد و مهار این پدیده اگر با اتخاذ تدابیر هوشمندانه ای دنبال نشود به بحران‌های مساله ساز جدی تری منتهی می‌شود.

 

لزوم مدیریت پدیده دستفروشی در کشور

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر لزوم مدیریت پدیده دستفروشی در کشور  تاکید کرد وافزود: البته تعداد اندکی از سودجویان و متکدیان در میان دستفروشان وجود دارد که لازم است هرچه سریعتر فروشنده از غیرفروشنده تفکیک و  با سوء استفاده کنندگان برخورد لازم صورت گیرد.

نماینده مردم شیروان در مجلس نهم، با بیان اینکه با ساماندهی دائمی دستفروشان فعالیت سودجویان از سوددهی می‌افتد، افزود: با ساماندهی دستفروشان، نیازمندان واقعی شناسایی و از فعالیت متکدیان و فروشندگان مواد مخدر جلوگیری می شود.

 

رفع معضل دستفروشی نیازمند بهبود اشتغال

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، رفع معضل دستفروشی را در کشور نیازمند بهبود اشتغال دانست و گفت: دستفروشی حاصل بیکاری فراگیر و شکاف طبقاتی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ طی روزهای اخیر جلسه هم اندیشی ساماندهی دستفروشان در شهر تهران با حضور جمعی از مدیران شهرداری تهران، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صاحب نظران دانشگاهی در محل مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران برگزار و قرار شد کارگروهی مشترک مسائل و مشکلات مربوط به ساماندهی فروشندگان پایتخت را پیگیری کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet