هدر موبایل
1394/12/03 10:04:28
سرویس فرهنگی
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

خط کشی‌های ارزشی میان هنرمندان، حاصلی جز گسترش تفرقه در جامعه ندارد

عضو فراکسیون رسانه‌وهنر مجلس با بیان اینکه باید با رفتاری به دور از تعصب افراد بیشتری را جذب نظام کرد، گفت: نباید عده‌ای با کشیدن خطی بزرگ، خودشان را انقلابی خوانده و دیگر سینماگران را به حاشیه برانند.
خط کشی‌های ارزشی میان هنرمندان، حاصلی جز گسترش تفرقه در جامعه ندارد عضو فراکسیون رسانه‌وهنر مجلس با بیان اینکه باید با رفتاری به دور از تعصب افراد بیشتری را جذب نظام کرد، گفت: نباید عده‌ای با کشیدن خطی بزرگ، خودشان را انقلابی خوانده و دیگر سینماگران را به حاشیه برانند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602103338989627.jpg خط,کشی‌های,ارزشی,میان,هنرمندان،,حاصلی,جز,گسترش,تفرقه,در,جامعه,ندارد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از خط‌کشی‌های اعتقادی در سینماگران و تقسیم فیلمسازان به دو گروه ارزشی و غیرارزشی، گفت: اینکه عده‌ای از سینماگران یا مسئولان سینمایی گروهی دیگر از همتایان خود را متهم به مخالفت با ذات سینمای انقلابی می‌کنند، نه تنها رفتاری غیراخلاقی است بلکه باید بدانند این واکنش‌ها حاصلی جز بسط تفرقه در جامعه ندارد؛ زیرا افراد از گروه‌ها و گرایشات مختلف اعتقادی و سیاسی باید بپذیرند همه ما ایرانیانیِ مسلمان با سلایق مختلف هستیم که این سلایق باید پاسخ داده شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر یک از ژانرهای سینمایی مانند فیلم‌های خانوادگی سنتی یا فیلم‌های خانوادگی با مشکلات عدیده و پیچیده‌ امروز، فیلم‌های انقلابی، دفاع‌مقدسی، اجتماعی و سیاسی که مشکلات و  موضوعات پیرامون افراد جامعه را مطرح می‌کنند طرفداران و مخاطبان خاص خود را دارند که در صورت عدم پاسخگویی به سمت رسانه‌های بیگانه گرایش پیدا خواهند کرد، بنابراین این صف‌بندی‌ها و نگاه‌های رادیکال باید از جامعه فرهیخته فرهنگی و هنری به دور باشد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی بیان کرد: مثلا فیلم "محمد رسول الله" ساخته مصطفی عقاد از جذاب‌ترین فیلم‌های سینمایی در رابطه با معرفی پیامبر(ص) است که در هالیوود ساخته شده و افرادی غیرمسلمان در آن نقش آفرینی می کنند و به عنوان اثری ماندگار در حافظه جامعه اسلامی باقی مانده است؛ آیا باید آنها را به سبب مشرب و مسلک شان متهم کرد یا آنکه تولید هنری شان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی گفت: چطور می‌شود درباره انقلابی بودن یا نبود یک هنرمند که در کشور خود فعالیت می‌کند قضاوت و تنها به دلیل برخی اختلاف سلیقه‌های سیاسی به افراد توهین و آن‌ها را متهم کرد؟! در حالیکه بارها ثابت شده در صورت حمایت از هنرمندان بزرگ و نام آشنا، آن‌ها آثار ماندگار و بی‌بدیلی را در حوزه‌های مذهبی و انقلابی به جای می‌گذارند.

جعفرزاده ایمنی آبادی جعفرزاده ایمنی آبادی3406759/9/2014 11:09:54 AMhttp://media.icana.ir/Image/2014/09/79105_Thum.jpg
جعفرزاده ایمنی آبادی

عضو فراکسیون رسانه و هنر مجلس در پایان تاکید کرد: باید با انتخاب رفتار عاقلانه و به دور از تعصب افراد بیشتری را جذب انقلاب و نظام کرد نه آنکه عده ای با کشیدن خطی بزرگ از جایگاه قدرت، خودشان را به حق خوانده و دیگر سینماگرانی را که در شاخه‌های مهم دیگر مانند آسسب شناسی اجتماعی فعالیت می‌کنند، به حاشیه برانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet