خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/12/04 16:05:16
سرویس سیاسی
احمدی:

همکاری نظامی ایران و روسیه چه منافعی برای طرفین دارد/بغض واشنگتن از اتحاد دفاعی-نظامی تهران و مسکو

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مباحث مربوط به سامانه اس ۳۰۰ از جمله مباحث مهم میان ایران رورسیه است اظهار داشت: این سامانه از قابلیت بسیار خوبی برخوردار است و چنانچه کشوری قصد تعدی به ایران را داشته باشد این سامانه می تواند اقدامات آنها را با چالش جدی مواجه کند.
همکاری نظامی ایران و روسیه چه منافعی برای طرفین دارد/بغض واشنگتن از اتحاد دفاعی-نظامی تهران و مسکو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مباحث مربوط به سامانه اس 300 از جمله مباحث مهم میان ایران رورسیه است اظهار داشت: این سامانه از قابلیت بسیار خوبی برخوردار است و چنانچه کشوری قصد تعدی به ایران را داشته باشد این سامانه می تواند اقدامات آنها را با چالش جدی مواجه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201512107997985467.jpg همکاری,نظامی,ایران,و,روسیه,چه,منافعی,برای,طرفین,دارد/بغض,واشنگتن,از,اتحاد,دفاعی-نظامی,تهران,و,مسکو Icana

وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رفت و آمدهای وزرای دفاع ایران و روسیه گفت: معمولا وقتی سفرهای این چنینی در این سطح  انجام می گیرد نشان از عمق ارتباط بین دو کشور است و نمادی از روابط نزدیک و تبادل نظرات مستمر میان دو کشور است.

نماینده مردم کنگاور،صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به اعتبار اینکه هر دو کشور در منطقه از اهمیت خاصی برخوردار هستند اهمیت این سفرها دو چندان می شود در نتیجه دائما  این موضوعات مورد رصد صاحبنظران است که همکاری ایران با روسیه خصوصا در بحث امکانات دفاعی چه نتایجی برای دو کشور و منطقه به همراه دارد.

احمدی ادامه داد: روابط دو کشور در کنار هم و منافع مشترک دو کشور می تواند مورد کینه و بغض و دلخوری برخی از مقامات  کشورهای دیگر خصوصا غربی ها باشد.

این نماینده مجلس نهم افزود: فضای مناسبی میان دو کشور وجود دارد که با سفر پوتین به تهران و ملاقات وی با رهبری و رییس جمهور و سایر مسئولان و همچنین سفر مقامات ایران به روسیه اهمیت این ارتباطات را خصوصا با توجه به شرایط فعلی منطقه و همکاری دو کشور در حل بحران سوریه نشان می دهد.

 احمدی در ادامه با اشاره به اینکه مباحث مربوط به سامانه اس 300 از جمله مباحث مهم میان دو کشور است اظهار داشت: این سامانه از قابلیت بسیار خوبی برخوردار است و چنانچه کشوری قصد تعدی به ایران را داشته باشد این سامانه می تواند اقدامات آنها را با چالش جدی مواجه کند.

وی افزود: به دلیل همین چالش؛ از ابتدای طرح این موضوع و قراردادی که بین دو کشور عنوان شد آمریکا،رژیم صهیونیستی و کشورهای اروپایی به دنبال عدم محقق شدن این موضوع بودند.و به دنبال مطرح کردن بهانه هایی از جمله تضاد میان برنامه های دفاعی ایران و قطعنامه ها بودند و از توقف کار اظهار خوشحالی می کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت:  اما در حال حاضر آنها نگران این هستند که با مجهز شدن ایران به این سامانه قطعا اقتدار فعلی کشور ما به لحاظ دفاعی بیشتر تقویت خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet