هدر موبایل
1394/12/04 12:20:09
سرویس سیاسی
کولیوند خبرداد:

ابلاغ بخشنامه تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی از جانب وزارت کشور/دستگاه قضا لایحه ارائه دهد

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بر لزوم وجود قانون متقن در زمینه برخورد با تخلفات تبلیغات در فضای مجازی گفت: در این زمینه قوه قضاییه می تواند لایحه ای ارایه دهد و یا اینکه با ارایه طرحی در این مورد کمیسیون قضایی حقوقی مجلس قاعده قضایی را پیگیری کند تا به قانون تبدیل شود.
ابلاغ بخشنامه تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی از جانب وزارت کشور/دستگاه قضا لایحه ارائه دهد نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بر لزوم وجود قانون متقن در زمینه برخورد با تخلفات تبلیغات در فضای مجازی گفت: در این زمینه قوه قضاییه می تواند لایحه ای ارایه دهد و یا اینکه با ارایه طرحی در این مورد کمیسیون قضایی حقوقی مجلس قاعده قضایی را پیگیری کند تا به قانون تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/69266.jpg ابلاغ,بخشنامه,تبلیغات,انتخاباتی,در,فضای,مجازی,از,جانب,وزارت,کشور/دستگاه,قضا,لایحه,ارائه,دهد Icana

محمد جواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ابلاغ دستور العمل 14 ماده ای تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی از سوی وزارت کشور گفت: این بخشنامه می تواند مقدمه ای برای خارج نشدن تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی از مدار قانون و اخلاق باشد.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا کنون قانون متقنی برای برخورد با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی نداشته ایم و این در حالی است که با توجه به افزایش گسترده فضای اینترنتی و الکترونیکی در کشور این فضا می تواند محیط مناسبی برای معرفی افراد بوده و از این جهت کاربرد مثبتی داشته باشد و بالعکس در جهت منفی استفاده کرده و به تخریب افراد پرداخت.

 کولیوند تصریح کرد: گرچه با این بخشنامه ها هم برخی قواعد را رعایت نخواهند کرد اما در هر صورت وجود چنین بخشنامه و کنترلی که از طریق آن صورت می گیرد به مراتب می تواند نسبت به عدم وجود چنین بخشنامه ای اثرگذار تر بوده و مفید باشد.

وی با اشاره به اهداف این بخشنامه یعنی افزایش مشارکت مردمی در انتخابات،مقابله با تخریب و شائبه افکنی علیه نامزدها،ضابطه مند کردن استفاده از فضای مجازی و...نسبت به اثر گذاری آن  ابراز امیدواری کرد.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در عین حال بر لزوم وجود قانون متقن و مشخصی در زمینه برخورد با تخلفات تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی تاکید کرد و گفت: در این زمینه قوه قضاییه می تواند لایحه ای ارایه دهد و یا اینکه با ارایه طرحی در این مورد کمیسیون قضایی حقوقی مجلس قاعده قضایی را پیگیری کند تا به قانون تبدیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet