هدر موبایل
1394/12/05 10:38:16
سرویس فرهنگی
جعفرزاده ایمن‌آبادی مطرح کرد:

ایجاد شائبه سیاسی‌کاری درصورت واگذاری صدور مجوز برگزاری کنسرت‌ به استان‌ها/ ارشاد توضیح دهد

عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس معتقد است اقدام وزارت ارشاد مبنی بر واگذاری صدور مجور برگزاری کنسرت‌ها به استان‌ها، شائبه سیاسی کاری و اعمال رفتار سلیقه‌ای را گسترش می‌دهد.
ایجاد شائبه سیاسی‌کاری درصورت واگذاری صدور مجوز برگزاری کنسرت‌ به استان‌ها/ ارشاد توضیح دهد عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس معتقد است اقدام وزارت ارشاد مبنی بر واگذاری صدور مجور برگزاری کنسرت‌ها به استان‌ها، شائبه سیاسی کاری و اعمال رفتار سلیقه‌ای را گسترش می‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/107101.jpg ایجاد,شائبه,سیاسی‌کاری,درصورت,واگذاری,صدور,مجوز,برگزاری,کنسرت‌,به,استان‌ها/,ارشاد,توضیح,دهد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از تصمیم اخیر وزارت ارشاد مبنی بر واگذاری صدور مجور برگزاری کنسرت‌ها به اداره‌کل ارشاد استان‌ها، گفت: با توجه به حساسیت‌هایی که پیرامون برگزاری کنسرت‌های موسیقی وجود دارد، وزارت ارشاد باید دلیل این اقدام خود را به صورت واضح و شفاف توضیح دهد؛ چراکه این اقدام شائبه سیاسی‌کاری و اعمال رفتارهای سلیقه‌ای در برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت‌ها را به دنبال دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به اندازه کافی گروه‌ها و  اشخاص غیرمرتبط با موسیقی سعی در اعمال نظر در نحوه برگزاری کنسرت‌ها دارند و این مشکل در شهرستان‌ها نیز بیشتر دیده شده است، بنابراین واگذاری صدور مجور برگزاری چنین برنامه هایی به اداره‌کل ارشاد استان‌ها می‌تواند راه را برای دخالت مسئولان غیرمرتبط با حوزه موسیقی در استان‌ها که در برخی موارد نگاه‌های رادیکال و بسته‌تری دارند، باز کند و باعث شود آنها نظر خود را به مدیرکل ارشاد استان تحمیل کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به فضای حاکم بر جامعه بهتر است چنین تصمیمی اجرایی نشود، چراکه افراد باید به درجه‌ای از تکامل فکری رسیده باشند تا نگاه کلانی به موضوعات داشته باشند و با عدم دخالت نگرش‌های سیاسی و عقیدتی‌، بتوانند تصمیم گیری و طبق قانون عمل کنند اما به نظر نمی‌رسد مدیران ارشاد استان‌ها با توجه به اینکه باید با مسئولان شهر خود هماهنگ باشند و نظر آن‌ها را جلب کنند، چنین قدرتی داشته باشند.  

جعفرزاده ایمن‌آبادی با تاکید بر اینکه ارشاد باید به فکر کوتاه کردن دست افرادی باشد که سعی در دخالت در تصمیمات آن را دارد، گفت: نظرخواهی از مدیرکل ارشاد استان‌ها در رابطه با برگزاری کنسرت‌ها منطقی است اما باید تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه که بسیار حساسیت برانگیز شده، در اختیار مرکز قدرت بماند.

جعفرزاده ایمنی آبادی جعفرزاده ایمنی آبادی3406759/9/2014 11:09:54 AMhttp://media.icana.ir/Image/2014/09/79105_Thum.jpg
جعفرزاده ایمنی آبادی

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس با ابراز نگرانی از مشکلاتی که برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی ایجاد می‌شود و ممانعت برخی از افراد در یک شهر با برگزاری کنسرت‌ها، بیان کرد: تاثیرات منفی این اتفاق برفرهنگ جامعه همچون سوءاستفاده بیگانگان از این اختلاف‌ها و مانور بر روی این مسئله که در ایران حتی نمی‌توان یک کنسرت موسیقی بی‌دردسر برگزار کرد، به سختی جبران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تازگی با انتشار خبری، اعلام کرد که صدور مجوز برای کنسرت‌های شهرستانی در سالن‌هایی با ظرفیت 1200 نفر به اداره‌کل ارشاد استان‌ها واگذار شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet