هدر موبایل
1394/12/10 10:03:48
سرویس اقتصادی
فولادگرمطرح کرد:

صنعت فرآوری همگام با علم روز حلقه مفقوده بخش معدن

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمبود صنایع فرآوری به روز عامل عقب ماندگی بخش معدن است، گفت:درآمدزایی از طریق فرآوری مواد معدنی باید جایگزین فروش نفت خام شود.
صنعت فرآوری همگام با علم روز حلقه مفقوده بخش معدن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمبود صنایع فرآوری به روز عامل عقب ماندگی بخش معدن است، گفت:درآمدزایی از طریق فرآوری مواد معدنی باید جایگزین فروش نفت خام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/123908.jpg صنعت,فرآوری,همگام,با,علم,روز,حلقه,مفقوده,بخش,معدن Icana

حمیدرضا فولادگر درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بسیاری از معادن کشور درحال حاضر به صورت سنتی فعالیت می کنند،گفت:بر همین اساس قدرت فراوری و تولید مواد معدنی به صورت انبوه وجود ندارد و  زیر ساخت های فراوری مواد معدنی در حد مطلوب نیست .

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به صرفه اقتصادی و درآمد بیشتر فرآوری مواد معدنی بر توجه دولت به بخش های معدنی و توسعه این بخش تاکید کرد و افزود: معادن یکی از محورهای اصلی در اقتصاد مقاومتی بوده ؛از همین رو توسعه معادن و تولید و فراوری مواد معدنی ضروری است.

حمیدرضا فولادگر حمیدرضا فولادگر3406758/7/2013 10:42:55 AMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/42735_Thum.jpg

 

حمیدرضا فولادگر

 

باید از ظرفیت نیروهای متخصص و دانشگاهی در زمینه فرآوری مواد معدنی استفاده کرد

فولادگر با بیان اینکه در اکتشاف و استخراج مواد معدنی از فناوری های روز استفاده نمی شود، ادامه داد:یکی از دلایلی که سهم معادن در ارزش افزوده و تولید ناخالص ملی یک درصد است، عدم استفاده مطلوب از فناوری های روز در این زمینه است.

وی با اشاره به احکام حمایتی از معادن در قانون رفع موانع تولید اظهارداشت:باید از ظرفیت نیروهای متخصص و دانشگاهی در زمینه فرآوری مواد معدنی استفاده کرد که استفاده از این سرمایه ارزش افزوده بخش معدن را افزایش می دهد.

 

حضور سرمایه گذار خارجی در کشور باید به شرط سرمایه گذاری و فرآوری در داخل ایران باشد

فولادگر با بیان اینکه سرمایه گذار خارجی باید در فرآوری موادمعدنی مشارکت داشته باشد،افزود: زمینه حضور سرمایه گذاری خارجی باید درگلوگاه کارخانه ها کنستانتره سازی،گندله سازی و آهن اسفنجی فراهم شود و با سرمایه گذارانی که فناوری انتقال می دهند،قرارداد منعقد شود.

وی ادامه داد:اگر مواد معدنی به صورت خام از کشور خارج شوند، سهم اشتغالزایی و کسب درآمد آن به جیب سایر کشورها می رود، لذا حضور سرمایه گذار خارجی در کشور باید به شرط سرمایه گذاری و فرآوری داخل ایران باشد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه درآمدزایی از طریق فرآوری مواد معدنی باید جایگزین فروش نفت خام شود،تصریح کرد: با استفاده از این نعمت خدادادی و پتانسیل داخلی، باید مسیر را برای توسعه کشور هموار کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet