خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/07/08 20:25:00
سرویس سیاسی

ضیافت افطار با ایتام در مجلس

در افطارگاه اولین شب از شبهای قدر، در خانه ملت، ضیافتی بر پابود به رسم صمیمیت. میهمانان این ضیافت فرزندانی بودند از جنس معصومیت و میزبانان، بزرگانی از جنس عطوفت.

ایتام تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) افطار شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را میهمان مجلس شورای اسلامی بودند.

رییس مجلس اگرچه نه به عنوان پدر اما پدرانه میهمانانش را پذیرا بود و کودکان نیز چه خالصانه مهر بی‌توقع خود را نثارش کردند. صدای دست‌هایشان که به استقبال حداد عادل آمده بود چهره رییس مجلس را گشاده‌تر از پیش کرد.

حدا عادل همراه با  میهمانان خردسال و البته بزرگترانی با سنینی شاید حتی بشتر از وی که دیگر دعوت شدگان این ضیافت بودند، افطار کرد. این بزرگتران جمعی از کارمندان بازنشسته مجلس بودند که این شب را رییس مجلس فرصتی برای قدردانی از زحمات سالیان دراز ایشان یافته بود.

مراسم افطار پایان یافت اما ضیافت در سالن آفتاب ادامه پیدا کرد. پس از تلاوت قرآن کریم و خواندن سرود جمعی توسط کودکان بی‌سرپرست تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، حداد عادل ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: ماه رمضان برکات زیادی دارد و یکی از این برکات این است که ما هر سال جمعی از شما را در مجلس می‌بینیم.

رییس مجلس به میهمانان کودک و نوجوان خود توصیه کرد: قدر روزهای عمر خود را بدانید و حال که کمیته توانسته به شما خدمتی کند، شما هم خود را آماده خدمت به کشورتان کنید.

حداد عادل فقر واقعی را بی‌ایمانی و نادانی خواند و تاکید کرد: اگر کسی ثروتی داشته باشد ولی بی‌ایمان باشد فقیر است ولی فرد با ایمان فقیر نیست چون به خدا توکل می‌کند، شما عزیزان تلاش کنید تا در درس نمونه باشید. انشاءالله بتوانید از این طریق به کشورتان خدمت کنید.

وی خطاب به میهمانان خود گفت: قبل  از انقلاب کشور ما تحت تسلط آمریکا بود اما با انقلاب کشور ما آزاد و مستقل شد؛ حال همه ما باید با همت مشکلات کشورمان را حل کنیم. انشاءالله شما بتوانید وارثان خوبی برای شهدا باشید.

رییس مجلس راه شهدا را راه خدا، پاکی و خدمتگزاری دانست و گفت: شما نیز برای نمایندگان دعا کنید تا خداوند توفیق خدمتگزاری به شما را به آنها بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet