هدر موبایل
1388/02/07 14:54:00
سرویس کمیسیون ها
با حضور وزیر رفاه:

سوالات نمایندگان ارومیه، تبریز و تفت از وزیر رفاه بررسی شد

**هادی مقدسی گفت: نمایندگان ارومیه، تبریز و تفت از پاسخ وزیر رفاه و تامین اجتماعی قانع شدند.

هادی مقدسی عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص جلسه امروز صبح این کمیسیون گفت: این جلسه با حضور عبدالرضا مصری وزیر رفاه و تامین اجتماعی جهت پاسخگویی به سوالات نادر قاضی پور نماینده ارومیه، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز و سید جلال یحیی زاده نماینده تفت و میبد تشکیل شد.

نماینده بروجرد با اشاره به سوال قاضی پور در خصوص اقدامات لازم جهت اجرا نمودن قانون اصل 44 قانون اساسی گفت:نماینده ارومیه از وزیر رفاه پرسیده بود که با توجه به اهمیت موضوع خصوصی سازی و واگذاری تصدی ‌گری‌های دولت به بخش‌های مردمی در توسعه و اعتلای اقتصاد ملی و همچنین تاییدات مقام معظم رهبری بر این امر و ابلاغیه ایشان در خصوص اصل 44 قانون اساسی و تمهیدات مجلس در تصویب قوانین مورد نیاز جای سوال است که چرا آن وزارتخانه با شتاب و اهمیت لازم برخوردننموده و همت کافی را برای اجرای بند‌های قانون نشان نمی‌دهد و همچنان تصدی‌گری دولت درعرصه‌هایی که مقرر شده بود واگذار گردد وجود دارد؟ آیا بی توجهی به اجرای اصل اساسی واگذاری‌ها موجب رکود و توقف در بخش‌های اقتصادی و تولیدی نخواهد بود؟ آیا با این روند به اهداف چشم انداز 20 ساله دست خواهید یافت.

مقدسی خاطرنشان کرد: وزیر  رفاه نیز در این زمینه توضیحاتی ارائه کرد که در نهایت قاضی پور از  پاسخ وزیر قانع شد.

وی گفت: همچنین سوال مشترک میرتاج الدینی و یحیی زاده در خصوص اینکه چرا سازمان تامین اجتماعی برخلاف قانون، برخی بیمه‌ شدگان طرح بیمه روستاییان و عشایر را ملزم به بیمه مجدد و همزمان نزد سازمان تامین اجتماعی می‌کند، مطرح شد که این نمایندگان نیز با پاسخ وزیر قانع شدند.

مقدسی در خصوص جلسه روز گذشته کمیسیون نیز گفت: در جلسه روز گذشته نیز استراتژی‌های کمیسیون و برنامه‌های سال 88 مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این جلسه 2 ماده از طرح کاداستر نیز پس از بررسی به تصویب رسید، افزود: این 2 ماده مربوط به اصلاح ساختار سازمان ثبت و اسناد کشور برای انجام طرح کاداستر و عملیاتی کردن این طرح در کل کشور بود که به دلیل بحث‌های کلان در اصلاح ساختاربه کمیته کاری کمیسیون اجتماعی ارجاع شد و گزارش آن پس از بررسی نهایی به کمیسیون اعلام خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet