ایام محرم 1398
1394/12/14 15:33:46
سرویس سیاسی
حسینی:

آمادگی ایران برای ارتقاء روباط دفاعی و نظامی با لبنان/استراتژی عربستان برای ضربه به حزب الله شکسته خورده است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی برای ارائه کمک های تسلیحاتی به ارتش لبنان، گفت: عربستان، ایران و حزب الله لبنان را عامل اصلی شکست های خود در منطقه می داند و برای ضربه زدن به این مسئله از هیچ اقدامی پرهیز نمی کند، اما قطعا این اقدام نیز مانند مسائل گذشته با شکست رو به رو خواهد شد.
آمادگی ایران برای ارتقاء روباط دفاعی و نظامی با لبنان/استراتژی عربستان برای ضربه به حزب الله شکسته خورده است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی برای ارائه کمک های تسلیحاتی به ارتش لبنان، گفت: عربستان، ایران و حزب الله لبنان را عامل اصلی شکست های خود در منطقه می داند و برای ضربه زدن به این مسئله از هیچ اقدامی پرهیز نمی کند، اما قطعا این اقدام نیز مانند مسائل گذشته با شکست رو به رو خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/51834.jpg آمادگی,ایران,برای,ارتقاء,روباط,دفاعی,و,نظامی,با,لبنان/استراتژی,عربستان,برای,ضربه,به,حزب,الله,شکسته,خورده,است Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سطح روابط دفاعی و نظامی ایران و لبنان، گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر سطح روابط دو کشور در حوزه دفاعی و تبادلات نظامی بسیار روبه رشد بوده و قطعا چشم انداز این روابط در آینده بسیار روشن و مثبت خواهد بود.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عربستان اقدام به قطع کمک های تسلیحاتی و دفاعی خود به ارتش لبنان کرده است، که این مسئله نشان دهنده آن است که عربستان از روند تحولات منطقه ای به ویژه نقش حزب الله در معادلات بین المللی عاجز مانده است.

وی افزود: به نظر می رسد که عربستان با قطع کمک های تسلیحاتی خود به دنبال ضربه زدن به قدرت نظامی لبنان و افزایش فشار بر حزب الله و به تبع آن به ایران است، اما نیروهای مسلح این کشور در چند وقت اخیر آمادگی و قدرت خود را برای مقابله با دشمنانشان نشان داده اند.

حسینی بر آمادگی جمهوری اسلامی برای ارائه کمک های تسلیحاتی به ارتش لبنان تأکید کرد و گفت: به نظر من روابط دفاعی و نظامی ایران و لبنان، با توجه به رویکرد تقابلی عربستان، باید گسترش چشمگیری پیدا کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: عربستان، ایران و حزب الله لبنان را عامل اصلی شکست های خود در منطقه می دادند و برای ضربه زدن به این مسئله از هیچ اقدامی پرهیز نمی کند، اما قطعا این اقدام نیز مانند مسائل گذشته با شکست رو به رو خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • آمادگی ایران برای ارتقاء روباط دفاعی و نظامی با لبنان/استراتژی عربستان برای ضربه به حزب الله شکسته خورده است


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet