خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/12/14 09:42:00
سرویس فرهنگی
بائوج‌لاهوتی با اشاره به رویکرد جدید حوزه هنری در اکران فیلم‌ها:

تحریم فیلم‌ها از سوی حوزه هنری، بازی دو سر باخت بود/ دستگاه‌های فرهنگی به یکدیگر دست یاری دهند

عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس با بیان اینکه تحریم برخی از فیلم‌های سینمایی توسط حوزه‌هنری بازی دو سر باخت بود، گفت: انتقادات گذشته به عملکرد مدیران حوزه‌هنری سپری شده و اکنون باید از حسن‌نیت‌شان استقبال کرد.
تحریم فیلم‌ها از سوی حوزه هنری، بازی دو سر باخت بود/ دستگاه‌های فرهنگی به یکدیگر دست یاری دهند عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس با بیان اینکه تحریم برخی از فیلم‌های سینمایی توسط حوزه‌هنری بازی دو سر باخت بود، گفت: انتقادات گذشته به عملکرد مدیران حوزه‌هنری سپری شده و اکنون باید از حسن‌نیت‌شان استقبال کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/82060.jpg تحریم,فیلم‌ها,از,سوی,حوزه,هنری،,بازی,دو,سر,باخت,بود/,دستگاه‌های,فرهنگی,به,یکدیگر,دست,یاری,دهند Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تحریم نشدن هیچ یک از فیلم‌های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر از سوی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، برخلاف روند سال‌های گذشته را اتفاقی خوشایند و قابل تقدیر دانست، و گفت: فیلمی که با رعایت تمامی قوانین و ضوابط تولید شده و در معتبرترین جشنواره فیلم کشور به نمایش رسیده، به‌یقین قابلیت اکران عمومی نیز دارد بنابراین اعمال نظرات شخصی و ممانعت از نمایش چنین فیلمی به دور از تعقل است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر رویکرد حوزه هنری بسیاری از سینماها را به جریان اصلی سینما باز می‌گرداند، ادامه داد: هنرمند در دل جامعه زندگی می‌کند و آنچه که تصویر می‌کند بازخورد تمرکزهایش در جامعه است، بنابراین کشاندن آن‌ها به بازی‌های سیاسی و تعبیرهای غیرواقعی نسبت به آثارشان منطقی نیست.

وی با بیان اینکه باید از نگاه آسیب‌شناسانه هنرمندان حمایت کرد، گفت: تحریم فیلم‌ها توسط حوزه هنری در سال‌های گذشته سبب شد که بسیاری از سینماگران متضرر ‌شوند، چراکه برخی سینماهای حوزه هنری در تهران نظیر «سینما آزادی» که در فروش فیلم‌ها تأثیر دارند، از آنها سلب شد و دخیل شدن حجم قابل توجهی از سینماها در روند تحریم فیلم‌ها می‌تواند به معنای ضرر چند صد میلیونی فیلمسازان باشد و در تولید آثار بعدی‌شان چالش‌ ایجاد می‌کند.

بائوج‌لاهوتی با بیان اینکه تحریم آثار سینمایی توسط حوزه هنری، با گذشت زمان اثر عکس به خود گرفت و فیلم‌های تحریمی با استقبال بیشتر تماشاگران رو به رو شدند، گفت: تحریم برخی از فیلم‌های سینمایی در طول یک دهه گذشته توسط حوزه هنری بازی دو سر باخت بود و به نظر می‌رسد مدیران این سازمان به درک مسئله رسیده‌اند.

مهرداد بائوج لاهوتی مهرداد بائوج لاهوتی3406752/10/2014 3:42:03 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/02/59602_Thum.jpg
مهرداد بائوج لاهوتی

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس در پایان گفت: اتفاقات و انتقادات گذشته به عملکرد مدیران حوزه هنری سپری شده است و اکنون باید از حسن‌نیت آن‌ها استقبال کرد، درواقع وزارت ارشاد و حوزه هنری باید به یکدیگر دست همیاری بدهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet