هدر موبایل
1394/12/14 09:39:25
سرویس اجتماعی
محمدصادقی:

نباید تبعیضی بین بیمه روستایی و شهری قایل شد/ضرورت ارایه خدمات بهتر به بیمه شدگان روستایی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه نباید هیچ تبعیضی بین بیمه روستایی و شهری قایل شد، گفت: بخشی از ناهماهنگی‌ در پرداخت‌ها ناشی از عدم یکپارچه‌سازی بیمه‌ها است که باید برطرف شود.
نباید تبعیضی بین بیمه روستایی و شهری قایل شد/ضرورت ارایه خدمات بهتر به بیمه شدگان روستایی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه نباید هیچ تبعیضی بین بیمه روستایی و شهری قایل شد، گفت: بخشی از ناهماهنگی‌ در پرداخت‌ها ناشی از عدم یکپارچه‌سازی بیمه‌ها است که باید برطرف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43115.jpg نباید,تبعیضی,بین,بیمه,روستایی,و,شهری,قایل,شد/ضرورت,ارایه,خدمات,بهتر,به,بیمه,شدگان,روستایی, Icana

شاهین محمد صادقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ادغام بیمه روستایی با بیمه سلامت ایرانیان، افزود: از تکالیفی که در برنامه پنجم توسعه به آن اشاره شد بحث یکسان‌سازی بیمه‌های کشور است که هم اراده دولت و هم مجلس برآن بوده تا در قالب قانون شکل اجرایی به خود گیرد.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بخشی از ناهماهنگی‌ها در پرداخت‌ها ناشی از عدم یکپارچه‌سازی بیمه‌ها است؛ حال در مورد بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی اختلاف نظرهایی وجود دارد که نیاز به بررسی بیشتر دارد اما درمورد بیمه‌های روستایی و عشایری باید سرعت عمل بیشتری برای ادغام آنها با بیمه سلامت وجود داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: نباید تفاوتی بین بیمه‌های شهری و روستایی قایل شد چراکه هم از نظر فرهنگی و اجتماعی پدیده مطلوبی نیست و هم از نظر ارایه خدمات ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند.

وی یادآور شد: نمی‌توان گفت بیمه روستایی خدمات ناچیزی ارایه می‌دهد زیرا دولت تمامی هزینه‌های بیمه روستایی و عشایری را پذیرفته و هزینه آن را نیز می‌پردازد اما تاحدودی مشکلاتی را به همراه دارد بر همین اساس باید شیوه ای را طرح ریزی کرد تا به همان سبک و سیاقی که شهرنشینان از خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند روستاییان نیز بتوانند خدمات مطلوبی دریافت کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بین بیمه روستایی و شهری نباید تبعیض وجود داشته باشد در این راستا باید تلاش شود تا قانون برنامه پنجم توسعه عملیاتی شده و بیمه همگانی به شکل گسترده‌ای اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی روزهای اخیر درباره مشکلات بیمه روستایی، گفت: از روز اول اصرار کردیم که دفترچه بیمه روستایی در دفترچه بیمه سلامت ایرانیان ادغام شود تا مردم این طور دچار زحمت نشوند، اما متاسفانه موفق نشدیم و این مشکل همچنان برجاست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet