هدر موبایل
1394/12/14 09:10:00
سرویس فرهنگی
جلیلی تاکید کرد:

لزوم تعیین تکلیف مصونیت قضایی افراد در کرسی‌های آزاداندیشی/ میتینگ تنش و تخریب با کرسی آزاداندیشی تفاوت دارد

عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با بیان اینکه کرسی‌های آزاداندیشی شاخص‌هایی دارد که با رعایت آن شاخص‌ها گفتمان‌های کاربردی شکل خواهد گرفت، بر تفاوت میان میتینگ تنش و تخریب با کرسی آزاداندیشی تاکید کرد.
لزوم تعیین تکلیف مصونیت قضایی افراد در کرسی‌های آزاداندیشی/ میتینگ تنش و تخریب با کرسی آزاداندیشی تفاوت دارد عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس با بیان اینکه کرسی‌های آزاداندیشی شاخص‌هایی دارد که با رعایت آن شاخص‌ها گفتمان‌های کاربردی شکل خواهد گرفت، بر تفاوت میان میتینگ تنش و تخریب با کرسی آزاداندیشی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201602102113152692.jpg لزوم,تعیین,تکلیف,مصونیت,قضایی,افراد,در,کرسی‌های,آزاداندیشی/,میتینگ,تنش,و,تخریب,با,کرسی,آزاداندیشی,تفاوت,دارد Icana

اسماعیل جلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم و اهمیت گسترش کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، گفت: تاکیدات مقام معظم رهبری بر تضارب‌آرا و اندیشه‌ها در محافل علمی و دانشگاهی از اهمیت خاصی برخوردار است، چراکه کرسی‌های آزاداندیشی علاوه بر تبادل، تقویت و توانمندسازی افکار، شناخت و آگاهی بیشتری نسبت به موضوعات ایجاد می‌کنند؛ البته کرسی‌های آزاداندیشی شاخص‌هایی دارد که با رعایت آن شاخص‌ها گفتمان کاربردی و راهگشا حاصل خواهد شد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از طریق کرسی‌های آزاداندشی می‌توان زوایای پنهان یک موضوع را آشکار کرد، افزود: باید میان کرسی‌های آزاداندیشی که قصد ایجاد معرفت و شناخت بیشتر دارند با محافل و  میتینگ هایی که به سمت تنش و تخریب می‌روند، تفاوت قائل شد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه کرسی‌هایی که هدف نخست یعنی معرفت و شناخت بیشتر را دنبال می‌کنند نه تنها مورد پیگرد قانونی قوه قضاییه قرار نخواهند گرفت بلکه با استقبال قشر دانشگاهی و صاحب نظران هم رو به رو می‌شود البته عدم مصونیت قضایی افرادی که در این محافل حضور پیدا کرده و ابراز اندیشه می‌کنند جای بحث دارد.

اسماعیل جلیلی در نشست خبری اسماعیل جلیلی در نشست خبری3406756/14/2015 2:39:39 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/06/108931_Thum.jpg
اسماعیل جلیلی در نشست خبری

جلیلی با بیان اینکه بهتر شدن وضعیت برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، همانند گذشته به رویکری که برگزارکنندگان آن اتخاذ می‌کنند بستگی دارد، گفت: امید است در شرایط کنونی جامعه با نگاهی جدید به کرسی‌های آزاداندیشی نگریسته شود؛ درواقع باید بین سلیقه شخصی، واقعیت‌های موجود و اندیشه‌های مختلف پیرامون موضوعات مختلف تفاوت قائل شد.

عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس در پایان تاکید کرد: باید اجازه داد جامعه در مواجهه با تفکرات و اندیشه‌های مختلف قرار گیرد تا رشد و پختگی فکری حاصل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet