هدر موبایل
1394/12/15 11:48:44
سرویس سیاسی
خدایی سوری درباره شایعه اخراج ایرانی ها از امارات:

معاون پلیس دبی روابط ایران و ابوظبی را تعیین نمی کند/ وزارت خارجه امارات شایعه اخراج ایرانیان راتکذیب کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روابط کشورها بر اساس اظهار نظرهای افراد نظامی تنظیم نمی شود، تاکید کرد: صحبت های اخیر معاون پلیس دبی بی‌ارزش است و انتظار می رود وزارت امور خارجه امارات آن را تکذیب کند.
معاون پلیس دبی روابط ایران و ابوظبی را تعیین نمی کند/ وزارت خارجه امارات شایعه اخراج ایرانیان راتکذیب کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روابط کشورها بر اساس اظهار نظرهای افراد نظامی تنظیم نمی شود، تاکید کرد: صحبت های اخیر معاون پلیس دبی بی‌ارزش است و انتظار می رود وزارت امور خارجه امارات آن را تکذیب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42976.jpg معاون,پلیس,دبی,روابط,ایران,و,ابوظبی,را,تعیین,نمی,کند/,وزارت,خارجه,امارات,شایعه,اخراج,ایرانیان,راتکذیب,کند Icana

حجت الله خدایی سوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صبحت های اخیر معاون رئیس پلیس دبی گفت: نباید صحبت های یک مسئول انتظامی و نظامی شهر کوچکی در امارات جدی گرفته شود چرا که قرار نیست مسئولان نظامی و انتظامی کشورها، روابط اقتصادی و سیاسی بین دو کشور تعیین شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس نهم شورای اسلامی در این باره که معاون رئیس پلیس دبی عنوان کرده باید ظرف سه سال ایرانی ها از امارات اخراج شوند، ادامه داد:  این اظهار نظر به منزله آن است که در امارات کودتایی رخ داده یا کشوری نظامی است و اکنون شاهد صحبت های نظامی های این کشور در باره روابط سیاسی و اقتصادی هستیم.

وی تاکید کرد: انتظار می رود که وزارت امور خارجه امارات صحبت های معاون رئیس پلیس دبی را تکذیب و واکنش درست و به موقعی داشته باشد و نشان دهد که  تبادل و اقتصادی آنها بر اساس عقلانیت است.

خدایی سوری اظهار داشت: از آنجایی که این اظهار نظر از سوی معاونت پلیس یکی از شهرهای این کشور انجام شده است لزومی وجود ندارد که وزارت امور خارجه ایران واکنشی نشان دهد.

این نماینده مجلس در خصوص اثرگذاری روابط ایران و عربستان بر مواضع امارات گفت: بحث های کلان و منافعی که در منطقه وجود دارد جای خود دارد و نباید این مسائل از  جمله درگیری سوریه بحرین و یمن بر مبادلات اقتصادی و سیاسی کشورها اثر گذار باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهار نظر معاون پلیس دبی گفت: صحبت های معاون پلیس دبی هیچ ارزشی ندارد و نباید ورابط دو کشور بر اساس اظهارت فرد نظامی تنظیم شود مگر اینکه در امارات کودتایی رخ داده باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «ضاحی خلفان» معاون رئیس پلیس دبی و نزدیک به «محمد بن زاید» ولی‌عهد ابوظبی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد طی سه سال باید از تمام ایرانی‌های که در دبی کار می‌کنند و کاری تجاری دارند، بخواهیم که امارات را ترک کنند و مجوز تجاری آنها لغو شود؛ فرزندان ما به باز کردن مغازه‌های تجاری به جای ایرانی‌ها  بیشتر نیاز دارند تا ایرانی‌ها.

وی تاکید کرد تا زمانی که ایران و حزب‌الله به ادعای وی در امور کشورهای حاشیه خلیج فارس مداخله می‌کنند، این کشورها دست‌بسته نخواهند نشست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet