هدر اصلی
1394/12/17 09:27:25
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

برنامه بلند مدت هسته ای ایران 15 ساله است/ارائه برنامه به آژانس هسته ای همزمان با قرائت بیانیه مشترک

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برنامه بلند مدت هسته ای ایران با طول عمر ۱۵ ساله به آژانس بین المللی انرژی هسته ای ارائه شده است.
برنامه بلند مدت هسته ای ایران 15 ساله است/ارائه برنامه به آژانس هسته ای همزمان با قرائت بیانیه مشترک نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برنامه بلند مدت هسته ای ایران با طول عمر 15 ساله به آژانس بین المللی انرژی هسته ای ارائه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/65647.jpg برنامه,بلند,مدت,هسته,ای,ایران,15,ساله,است/ارائه,برنامه,به,آژانس,هسته,ای,همزمان,با,قرائت,بیانیه,مشترک Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه ایران به تعهدات خود در اجرایی شدن برجام پایبند است، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که ایران متعهد به انجام آن در جریان اجرایی شدن برجام بود، ارائه برنامه بلند مدت هسته ای است که در روز اجرا این کار صورت گرفت.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: همان طور که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور اعلام کرد در روز اعلام اجرایی شدن برجام به دلیل ارائه برنامه بلند مدت هسته ای، بیانیه مشترک با تاخیر قرائت شد. با این حساب جمهوری اسلامی ایران به دیگر تعهد خود عمل کرده است.

این نماینده در خصوص زمان این برنامه گفت: بر اساس توافق صورت گرفته سازمان انرژی اتمی کشور، برنامه ای به مدت 15 سال را به اطلاع آژانس بین المللی انرژی هسته ای رسانده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این برنامه از سوی سازمان انرژی اتمی کشور تهیه و تدوین شده است، اظهار داشت: از آنجایی که این سازمان مسئولیت کار را بر عهده دارد، مجلس در جریان جزییات برنامه نیست .

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد جواد ظریف در برنامه دید در شب تاکید کرد ایران برنامه بلند مدت هسته ای خود را در روز اجرایی شدن برجام یعنی 27 دی ماه سال جاری ارائه کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet