هدر موبایل
1394/12/17 09:49:15
سرویس فرهنگی
درویش پور:

آزمون و خطا درخصوص کاهش یا افزایش ساعات تحصیل، بازی با نظام آموزشی است

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه افزایش ساعات تحصیل، فراگیری دانش آموز را پایین می آورد، گفت: افزایش ساعات تحصیل مقطع دوم متوسطه نباید خللی در پرداختن به دروس اصلی و آماده‌شدن برای کنکور ایجاد کند.
آزمون و خطا درخصوص کاهش یا افزایش ساعات تحصیل، بازی با نظام آموزشی است عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه افزایش ساعات تحصیل، فراگیری دانش آموز را پایین می آورد، گفت: افزایش ساعات تحصیل مقطع دوم متوسطه نباید خللی در پرداختن به دروس اصلی و آماده‌شدن برای کنکور ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/52772.jpg آزمون,و,خطا,درخصوص,کاهش,یا,افزایش,ساعات,تحصیل،,بازی,با,نظام,آموزشی,است Icana

حجت الله درویش پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تصمیم آموزش و پرورش مبنی بر افزایش ساعت حضور دانش آموزان مقطع متوسطه دوم گفت: علیرغم آنکه بناست دروسی اعم از مدیریت خانواده، محیط زیست، بهداشت خانواده و غیره طی این افزایش ساعت به دانش‌آموزان ارائه شود و البته ضروری نیز به نظر می‌رسد اما باید توجه کرد اضافه شدن این مباحث، دروس اصلی آنها را تحت‌الشعاع قرار ندهد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: پیش از این، روزهای پنجشنبه از سوی آموزش و پرورش تعطیل اعلام شد تا دانش آموزان به خصوص در مقطع متوسطه دوم بتوانند زمان بیشتری برای آمادگی کنکور داشته باشند؛ اما اکنون ارائه دروس جدید مغایر با این تصمیم است و احتمالا به ناچار به زمان عصر اضافه شود.

وی افزود: افزایش ساعات تحصیل، فراگیری دانش آموز را پایین می آورد و آنها نمی توانند به بسیاری از مسائل شخصی خود رسیدگی کنند لذا لازم است تدبیری اندیشیده شود تا درس‌هایی که جزء امور اصلی آنها نیست به صورت دو هفته یک بار و عناوین مختلف این دروس در سال‌های مختلف تحصیل ارائه شود.

حجت الله درویش پور حجت الله درویش پور بازدید خانه ملت3406751/19/2016 12:51:36 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/01/201601103057863506_Thum.jpg
حجت الله درویش پور

درویش پور ادامه داد: اینکه وزارت آموزش و پرورش، گاهی یک روز را برای رسیدگی بیشتر دانش آموز به امور درسی خود تعطیل می کند و چندی بعد تصمیم می گیرد ساعاتی را به اوقات تحصیل او اضافه کند، با یکدیگر همخوانی نداشته و به نوعی بازی با نظام آموزشی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تبیین نوع و حجم دروسی که قرار است به دانش آموزان در 35 ساعت ارائه شود بسیار ضروری است اما باید توجه شود که این مسأله در نهایت منجر به بلاتکلیفی دانش‌آموزان و مربیان آنها نشود.

به گزارش خانه ملت، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از افزایش ساعت حضور دانش آموزان شاخه نظری مقطع متوسطه دوم در مدرسه به 35 ساعت خبر داده و گفته است دروس هنر، انسان و محیط زیست، مدیریت خانواده و سبک زندگی، تفکر و سواد رسانه‌ای و بهداشت خانواده دروس جدیدی هستند که برای اولین بار به متوسطه دوم اضافه شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet