هدر موبایل
1394/12/17 14:25:46
سرویس اجتماعی
ایرانپور تشریح کرد:

تغییر در وظایف دستگاه‌های اجرایی در طرح اصلاح تغییر اراضی کاربری/تاکید طرح بر جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس در توضیح اختلاف‌نظرها درباره طرح اصلاح تغییر کاربری اراضی، گفت: دستگاه‌های اجرایی درباره میزان وظایف محول در طرح مذکور اختلاف نظر دارند.
تغییر در وظایف دستگاه‌های اجرایی در طرح اصلاح تغییر اراضی کاربری/تاکید طرح بر جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس در توضیح اختلاف‌نظرها درباره طرح اصلاح تغییر کاربری اراضی، گفت: دستگاه‌های اجرایی درباره میزان وظایف محول در طرح مذکور اختلاف نظر دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/69162.jpg تغییر,در,وظایف,دستگاه‌های,اجرایی,در,طرح,اصلاح,تغییر,اراضی,کاربری/تاکید,طرح,بر,جلوگیری,از,تغییر,کاربری‌های,غیرمجاز Icana

علی ایرانپور در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون حفظ کاربری زراعی وباغ‌ها در کمیسیون کشاورزی، گفت: با این طرح و تصویب آن قرار است از مشکلات موجود در بخش تغییر کاربری‌های غیرمجاز در حوزه کشاورزی کاسته شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این طرح بهتر است مسائل را جامع‌تر و کامل‌تر در نظر گیرد، گفت: در حال حاضر و در پی بررسی این طرح اختلافاتی بین دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت راه‌ وشهرسازی، سازمان ملی زمین ومسکن، شهرداری‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و  منابع طبیعی به وجود آمده که البته این نقطه نظرات به کمیسیون نیز ارسال شده است.

وی در توضیح دلایل مخالفت دستگاه ها با طرح اصلاح قانون حفظ کاربری زراعی وباغ‌ها، افزود: محل اختلاف دستگاه‌های اجرایی درباره میزان وظایف محول شده در این طرح به دستگاه‌ها است، به این معنی که بخشی از اراضی کشاورزی در حریم شهرها و بخشی در خارج محدوده شهر است لذا به تناسب این اراضی نقش وزارت جهاد کشاورزی، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری‌ها و سازمان ملی زمین و مسکن متفاوت خواهد بود.

ایرانپور با یادآوری اینکه هر کدام از دستگاه‌های اجرایی به دنبال پررنگ‌تر کردن وظایف خود در این طرح هستند، معتقد است: این طرح نمی‌تواند تمام نیازهای موردنظر را مرتفع سازد، در حقیقت این طرح در عین آنکه سخت‌گیری را تشدید می‌کند باید دید واقع گرایانه‌تری به بخش کشاورزی داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: یکی از موارد مورد بحث ارائه مجوز در حد احداث ساختمان کارگری در حاشیه اراضی کشاورزی و باغی است که هنوز بر سر آن توافق صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه جوانب کار در طرح اصلاح قانون حفظ کاربری زراعی و باغ‌ها باید سنجیده‌تر دیده شود، گفت:  این طرح نباید با سرعت و شتابزدگی به تصویب برسد چراکه ممکن است پس از تصویب این طرح تا ده سال آینده قانون دیگری در این رابطه نداشته باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: نظرات کارشناسی دستگاه‌های اجرایی می‌تواند موثر باشد، مواد این طرح به طور کامل بررسی شده اما بهتر است برای تصویب نهایی آن تامل بیشتری کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet