هدر موبایل
1394/12/17 14:44:37
سرویس سیاسی
خدائی سوری:

آشتی ملی افغانستان در گرو خروج نیروهای خارجی است/ سرنوشت افغانستان با نظر مردم تعیین می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آشتی ملی افغانستان در گرو خروج نیروهای خارجی است، گفت: باید نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند و سرنوشت این کشور را مردم تعیین کنند.
آشتی ملی افغانستان در گرو خروج نیروهای خارجی است/ سرنوشت افغانستان با نظر مردم تعیین می شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آشتی ملی افغانستان در گرو خروج نیروهای خارجی است، گفت: باید نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند و سرنوشت این کشور را مردم تعیین کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/45505.jpg آشتی,ملی,افغانستان,در,گرو,خروج,نیروهای,خارجی,است/,سرنوشت,افغانستان,با,نظر,مردم,تعیین,می,شود Icana

حجت الله خدائی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مذاکرات صلح در افغانستان، اظهار داشت: افغانستان با توجه به پیشینهای که دارد و اینکه نیروهای القاعده و طالبان در این کشور به وجود آمده‌‌اند به دلیل این است که آمریکا و شوروی سابق به دنبال منافع خود بودند.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افغانستان زیر ساخت های لازم را ندارد، بیان کرد: پس از آنکه گروه های تندرو در افغانستان حکومت را به دست گرفتند، آمریکایی ها و اروپایی ها به این نتیجه رسیدند که بایستی برخوردهای لازم با این گروه ها انجام شود و به این دلیل کشور افغانستان را اشغال کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربیها در  اشغال کردن افغانستان به ناتوانیهایی دچار شدند، ادامه داد: غربی ها بعد از این اتفاقات دیگر نتوانستند به اشغال خود ادامه دهند و بخاطر حفظ آبروی خود در افکار عمومی جهان جلسات سری را با نیروهای افراطی القاعده و طالبان برگزار کردند.

خدائی سوری در تشریح دیدارهای سری بین غربی ها با القاعده و طالبان، گفت: اروپایی ها به القاعده و طالبان چراغ سبز نشان دادند که در این کشور بمانند و آن ها نیز همچنان حضور دارند.

وی افزود: اگر آن ها در آن زمان به طور قاطع با القاعده و طالبان برخورد می کردند وضعیت امروز افغانستان اینگونه نبود.

نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات دولتی افغانستان به این نتیجه رسیده اند که تکیه کردن به غرب نتجه ای ندارد، تصریح کرد: طالبان و القاعده نیز دریافته اند که کشورهای غربی به دنبال منافع خود هستند. در واقع غربی ها سردرگمی رادر افغانستان به وجود آورده اند که مبارزه و مذاکره با هم پیش می رود.

خدائی سوری اظهار داشت: اگر آمریکا و اروپا مایل به تحقق آشتی ملی در افغانستان هستند باید نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند و سرنوشت این کشور را مردم تعیین کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet