خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1394/12/17 12:06:53
سرویس اقتصادی
زارعی:

بازار سیمان در شرایط رکودی کشش افزایش قیمت را ندارد/تشدید رکود ساخت وساز با افزایش قیمت سیمان

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار سیمان در شرایط رکودی کشش افزایش قیمت ندارد، گفت: تا زمانی که تعادل در میزان عرضه و تقاضا ایجاد نشود، افزایش قیمت به صلاح نیست و این صنعت را با رکود بیشتر مواجه می کند.
بازار سیمان در شرایط رکودی کشش افزایش قیمت را ندارد/تشدید رکود ساخت وساز با افزایش قیمت سیمان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بازار سیمان در شرایط رکودی کشش افزایش قیمت ندارد، گفت: تا زمانی که تعادل در میزان عرضه و تقاضا ایجاد نشود، افزایش قیمت به صلاح نیست و این صنعت را با رکود بیشتر مواجه می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602103776416918.jpg بازار,سیمان,در,شرایط,رکودی,کشش,افزایش,قیمت,را,ندارد/تشدید,رکود,ساخت,وساز,با,افزایش,قیمت,سیمان Icana

غلام محمد زارعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بازار سیمان در شرایط رکودی کشش افزایش قیمت ندارد،گفت: اکنون  زمان مناسبی برای افزایش قیمت این محصول نیست،تا زمانی که تعادل در میزان عرضه و تقاضا ایجاد نشود، افزایش قیمت به صلاح نیست و این صنعت را با رکود بیشتر مواجه می کند.

نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش حجم ساخت و سازها و رکود بازار مسکن در سال‌های اخیر باعث وخامت رکود بازار این محصول شده است، افزود:اگر دولت بودجه طرح‌های عمرانی را افزایش دهد؛قطعا در افزایش تقاضای سیمان موثر خواهد بود،اما این موضوع نمی‌تواند کل مشکل صنعت سیمان را حل کند.

غلام محمد زارعی غلام محمد زارعی3406758/12/2013 7:11:50 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/43602_Thum.jpg
غلام محمد زارعی

 

توسعه بازارهای هدف صادراتی جهت تحریک تقاضا

زارعی با اشاره به راهکارهای عملیاتی جهت ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضای محصولات سیمانی ادامه داد:اجرای راهکارها و برنامه‌هایی جهت تحریک تقاضا همچون روکش‌های بتنی، در کنار افزایش صادرات محصولات و توسعه بازارهای هدف صادراتی جریان خواهند داشت.

وی یادآور شد:خاموشی کوره های سیمانی و تعطیلی و اختلال در تولید واحدهای سیمانی، ناشی از کمبود نقدینگی دولت برای پیشبرد طرح‌های عمرانی است.

 

تشدید رکود در ساخت و ساز و پروژه های عمرانی با افزایش قیمت سیمان

زارعی با بیان اینکه  بازار سیمان نباید جریان صنعت خودرو را تجربه کند، افزود:افزایش قیمت سیمان در شرایط رکودی، سبب  تشدید رکود در ساخت و ساز و پروژه های عمرانی می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ترویج استفاده از بتن در جاده‌ها به جای قیر در خروج واحدهای تولیدی از رکود موثر است، تصریح کرد:  برای ترویج استفاده از بتن در جاده‌ها به جای قیر تلاش بسیاری صورت گرفته و مدیران ارشد به این موضوع واقف هستند اما در نهایت می‌بینیم در اجرا نظارت پایین است و استفاده از روکش‌های بتنی در جاده‌سازی بسیار کم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet