هدر موبایل
1394/12/17 14:24:10
سرویس سیاسی
حسینی صدر خبر داد:

برگزاری اجلاس جهانی بین المجالس در پایان اسفند 94/ حضور 10 نماینده از ایران برای دفاع از موازین ملی

دبیر کل بین المجالس از طرف جمهوری اسلامی ایران گفت: ۱۰ نمایده از هیات ایرانی در ۲۸ اسفند در صدو‌سی‌وچهارمین اجلاس جهانی بین المجالس که در کشور زامبیا برگزار می‌شودحاضر خواهند شد.
برگزاری اجلاس جهانی بین المجالس در پایان اسفند 94/ حضور 10 نماینده از ایران برای دفاع از موازین ملی دبیر کل بین المجالس از طرف جمهوری اسلامی ایران گفت: 10 نمایده از هیات ایرانی در 28 اسفند در صدو‌سی‌وچهارمین اجلاس جهانی بین المجالس که در کشور زامبیا برگزار می‌شودحاضر خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201601107785166416.jpg برگزاری,اجلاس,جهانی,بین,المجالس,در,پایان,اسفند,94/,حضور,10,نماینده,از,ایران,برای,دفاع,از,موازین,ملی Icana

موید حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت از برگزاری صدو‌سی‌وچهارمین اجلاس جهانی بین المجالس (IPU) در کشور زامبیا شهر لوزوکا خبر داد و گفت: این اجلاس در تاریخ 28 اسفند 94 تا 4 فروردین سال 95 برگزار خواهد شد، در این اجلاس هیاتی از جمهوری اسلامی ایران از جمله آقای دستغیب به عنوان رئیس بین المجالس ایران و بنده به عنوان دبیر و به همراه 8 نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی که عضو کمیته‌های مختلف هستند، حضور پیدا خواهیم کرد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در این اجلاس بحث و سخنرانی پیرامون احیا و ایجاد نشاط در دموکراسی و شنیدن رای و صدای جوانان و تحقق حمایت عادلانه‌تر، هوشمندانه تر و انسانی تر، لزوم ارتقای همکاری جهانی علیه تهدیدات فراروی ناشی از تروریسم خواهد بود.

وی افزود: در کمیته دائمی اول که کمیته صلح و امنیت بین الملل است و بنده عضو دائمی آن هستم، مباحثی پیرامون مبارزه با تروریسم، همکاری بین المللی در مقابل تهدید علیه دموکراسی و حقوق فردی و  مسائل منطقه‌ایی از جمله تروریسم و داعش که در اجلاس هانوی تصمیم گیری شده بود، مطرح و بررسی خواهد شد.

حسینی صدر ضمن بیان اینکه در این اجلاس دو روز جلسات عمومی شورای بین المجالس نیز برگزار خواهد شد، گفت: ماده اضطراری در این شورا بنا بر پیشنهادات کشورهای مختلف عضو به تصویب خواهد رسید، در حقیقت پیشنهادات از بین 165 کشور عضو اتحادیه بین المجالس در طی روزهای اجلاس مذکور مطرح و بررسی و نهایتا تحت ماده اضطراری به تصویب می‌رسد.

دبیر کل بین المجالس از طرف جمهوری اسلامی ایران ضمن یادآوری اینکه سالانه دو مرتبه اجلاس بین المجالس در فصل پاییز و بهار تشکیل می‌شود، گفت: در این اجلاس بهاره پیش رو بیش از 35 جلسه برگزار خواهد شد، نمایندگان تیم ایرانی در راستای منافع ملی از موازین جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهند کرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet